Salcano ng255 mi Kron xc3000 mi?

denZ

Üye
Tepki
0
Salcano NG255 mi Kron xc3000 mi? İkiside 750 YTL civarı...

Bisiklet almayı düşünüyorum ancak hangisini alacağıma karar veremedim. Sizce hangisi daha iyi, hangisinin ne artısı, ne eksisi var? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Veyahutta bu fiyatta başka alternatifler var mı?

Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Kron'da kadro boyu seçeneği vardır. Kron'un amortisörü kilitleme özellikli Salcano'daki ise değil zannediyorum. Parçaları çok farklı değil ama ben olsam Kron alırım. Kadrosu büyük ihtimalle (tam bilgim yok) daha hafiftir. Kron2un artısı amortisörü ve kadrosu. Salcanonun ise pek bir üstün yanı yok. Fiyatları aynı ya da yakınsa tercih Kron olmalıdır bence.

borab

Forum Demirbaşı
Tepki
146
Kron iyidir kadro boyunu seçebilirsin
xc3000'de ön attırıcı dışında herşey deore ama bi şunu bilmiyorum bu model hakkında deore 2006'mı yoksa eski modellerimi:bilmiom: :bilmiom:

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
ng 255 hakkında kısa bilgi..

(link)

kompenant olarak ng255 parçalarını deore kullanmış,27 vites,kadro boyu sadece 16inç tek çeşit yanılmıyorsam Alu kadro..?,RST amortisör,yukarıda resimde görüldüğü gibi..

(link)

Kron bu sene kompenantlarında değişikler yaptı.kadro boyu olarak,13,5 , 16, 17,5 , 19 , 21 olarak satışa çıkıcak..
maşa olarak suntor xcr lockout,jant rigida zac,deore kompenant,arka dişli sram 9'lu,renk secegınıde kırımızı ve sıyah olarak piyasaya cıkıcak..yukarıdakı mtb..

tabiki karar sızın ıksıde farklı yapılarda ıyı bisikletler...

teşekkurler..;)

denZ

Üye
Tepki
0
Aslında bende Kron almayı düşünüyorum ama NG255'i de 750YTL ye görünce neden olmasın dedim.. Farklı düşünceleri olan arkadaşlar varsa saygı duyarım?

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

NG 255'in amortisörü Rock Shox'daki U-Turn stili. yani elle amortisörün çalışma alanı ayarlanıyor yani yükseltiliyor veya alçaltılıyor..
Bir de bu bisiklette ayna dişli Octalink tipi. 2006 Kron'da nedir bilmiyorum..

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
vay kronlar çıkmış piyasaya

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166

Daha çıkmadı..,
toparlanma aşamasında piyasaya çıkması bir ayı bulur tahminim ce..

saygılar...;)

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
ng255 salcanonun sayfasındaki fiyatı 1.072,00 ama kıs oldugu için bu fiyata bulmus olman gayet normal.İkiside gercektende özellik olarak birbirine cok yakın bisikletler.İStanbuldaysan bence her ikisinide alman fazla birsey kaybetmezsin.Ama kücük bir sehirde yasıyosan garanti konusunda salcanonun servis agı daha büyük servis konusunda daha az problem yasarsın.
Resimdeki ng255 hiçde 16 inç gibi durmuyo acıkcası.Salcanonun 2005 kataloguyla arkadasalr arasında az dalga gecmemistik biriside bu kadro boyu konusundaydı.Bir bisiklette 16 inç diyor ama resimde hiç öyle durmuyor veya tam tersi.Birde parcalar konusunda yerlere yatmıstık.(ne kadarda bu durum fabrikanın parcayı alıs ve karıyla daha alakalı olsada) (tam olarak hatırlaymıyorum ama olayın özetini söyle acıklayayım) ön ayna kolu shimano deore lx arka otomatigi deore takmıslardı galiba.Bu bize cok komik gelmisti.Yaww öyle yapacagına git arka attırıcıyı lx yap aynakolu deore yap daha ucuza gelir.Konuyu toparlayayım son olarak rst amortisör suntorua göre bana daha iyi gibi geliyo...

denZ

Üye
Tepki
0
Pek küçük şehir değil aslında, Bursa'da oturuyorum.
Sanırım düşünülmesi gereken kadrolar çünkü üstündeki parcalar hemen hemen aynı.. Kadroları hakkında ne diyorsunuz arkadaşlar? Ağırlıkları, sağlamlıkları...
Kullanım açısından da şehiriçi ve şehirlerarası uzun yol yapmak için kullanıcam.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
kron kadrosu fena değil, tayvan malı epey kaliteli ve hafif bir kadro. salcano kadroları hakkında bilgim yok.

borab

Forum Demirbaşı
Tepki
146
Şimdi kestirip atmışın diyeceksiniz ama salcano sadece gezi amaçlı olabir.
ama kronla yarışabilirsin bence.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267

Fikrinize katılmıyorum.Bence, yarış için kullanılacak bisiklette aranacak en son şey markası.Yarışta başarıyı sağlayan en önemli faktörlerden ikincisi, bisiklet üzerindeki kompanentler, en önemlisi de kullanıcının bacakları diye düşünüyorum

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
duygun'da scott scale olsa birinci olurdu diye düşünüyorum behçet abi :D

salcano ile yarışılmaz görüşüne ben de katılıyorum. tamam 4-5 atabilir hatta yarışı bitirebilirsiniz ama tepeye oynamak isteyen kimse salcano kullanmıyor.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Kron kadrolar cin malı olması lazım gecen senekiler öyleydi.Salcano ile yarısılmaz demekteki amacınızı anlayamadım salcano yarıslarda kullanılabilir fakat fiyat-performansta geri kalır toplamaya göre.
Arkadasın dedigi gibi üzerlerindeki parcalar birbirine cok yakın fiyatalrda es deger.o zaman 2 seye bamak lazım diye düsünüyorum 1:kadro kalitesi 2:agırlık iki bisikletin arasında muazzam derecede bi agırlık farkı olacagını sanmıyorum zati sehir içi sehir arası kullanıcakjsan aradaki farkı anlayabiliecegini bile sanmıyorum.Salcano diyorum cünkü bursada kronun teknik servisligini yapan yer oldugun8u sanmıyorum ama yinede bi arastır.Bence hangi bisikleti satın alırken senin acından en önemli olacak sey garanti ve servis hiçmeti olmalı (cünkü bisiklet tamiratından anlamadıgını düsünerek yazıyorum)eger kronun servisi varsa bu sefer hangi bisikletcilerin servis olduguna bakman gerek cunku bu bile cok sey farkettirebilir isterse adam seni sıkıntıya bile sokaiblir bunada dikkat etmek lazım dişye düsünüyorum.
Son olarak salcano (ng255 adına söylendigini varsayıyorum) ile yaqrısa girirlmez demekteki mantıgınızı ögreneiblirmiyim.Ne gibi dezavantajları var?biraz acarsanız olayı sevinirim....

denZ

Üye
Tepki
0
bisikletcanavari arkadasim;
Bursa'da servis bakımından sorun yaşamam zaten bisiklet tamirinden de anlıyorum. kafamı kurcalayan Salcano'nun kadro yapısı, şekli, sağlamlığı...
çünkü almışken en azından bir kaç sene beni idare etsin istiyorum...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
sevgili denZ,
bisiklet alacaklara rehber konusunu kontrol etmeyi unutma...
bu başlığı unutmuşum, biraz araştırdım ve 3 bisiklet tavsiyesi yazdım..ikisi buradaki NG255 ve XC3000 :) bir de corratec var...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
kron kadrolar çin değil tayvan malıdır. çin mallarıyla tayvan malları arasında bu konuda epey fark olabiliyor ;)