Salcano NG 650 yada tavsiye ???

Tepki
1
Merhaba aranıza yeni katılıyorum en son 2005 de bi bisan strıke model bisikletim çalınması ile bisiklet sürmeyi bıraktım fakat Konyaya taşınınca tekrar almanın iyi olacağını düşündüm hem işe gitmek için hemde gezmek için ( AŞIRI KİLOLU OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM ÇAKTIRMAYIN :D )İşte böyle düşünürken ablam bibisiklet beğendim dedi bende siteden baktım bisanın çift amortsörlü bi model fakat ben,m pek hoşuma gitmedi. Bende bianchi scorpion d modeline baktım...

Ve bu iyimiş derken karşıma fiyatı gayet iyi, görüntüsü, aluminyum kadrosu ve bana hitap etmesiyle SALCANO NG 650 çıktı fiyatına baktım 389 lira alabilirim dedim anca bütçem buna yeter çünkü sizede danışmak istedim...

1.Bu model nasıldır, İlk olarak yolda kullanacağım bana sıkıntı çıkartırmı???
2.V fren ve Dİsc fren seçenekleri var Disc çok daha güzel görüntüye sahip ama hangisi daha iyi olur tabiki fiyat farkı var...
3.bu bütçede önerilecek bisikletler nelerdir...

Bu arada arkadaşlar boy 1.83 ve kilo 80 :)

Scudo
Tepki
111
Disk frenler (mekanik disk frenler) kimse tarafından tavsiye edilmiyor çok sorunlu , ağır , pek güçlü sayılmaz vs...

Birde genellikle yolda kullanıcam demişsiniz o yüzden city sport serisine bakın derim

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
çok değil 50 60 tl daha koy kron xc 250 al bi arkadaşım ve onun eşine salcano ng 650 diye çıktık yola ne zamanki kron xc 250 yi gördük kararlar değişti onlarda tıpkı senin gibi disc fren daha güzel duruyo hevesiyle ng 650 disc istiyolardı ama kronun kadroyu görünce fikirlerini değiştirdiler sirkeci efordan 440 tl ye almıştık bisikletlerin tanesini.

Tepki
1
Yol ilk önceliğim çünkü hergün eve işe gidip geleceğim izin günlerimde dağ tepe dolaşmak istiyorum o yüzden bu modeli seçtim...

Tepki
1
@özençekçen

İnceledim gerçekten güzelmiş biraz daha sabredersem olabilir sağolun...

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
@Doğan İÇKE

Aşırı kilomu dedin 80 e:) gülesim yoktu :)Ben NG650 almıştım ama pişman olup sattım.neden dersen 183 boy 108 kilo arka göbek dayanmadı yamuldu 2.sürüşümde :) mekanik disk frenli alma sorunlu.V frenli alman daha iyi olur. :)

sinan hüner

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Sinan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ng650 güzel seçim mekanık dısk de iyıi ayar yapılırsa cok iyi tutar dısklı modelını de alabılırsınız :)

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
bak şu bisikleti değerlendirebilirsin ng 650 ye göre 2.el olmasına ragmen daha iyi
(link)
güzel bir bisiklete benziyor.fiyatıda uygun 450 lira

Tepki
1
Şu anda 350 den fazla bi bütçe ayırmayı planlamıyorum açıkcası kron xc 250 araştırdım ankarada 525 tl dediler ve ellerinde yokmuş o yüzden konyadan bi mağazadan alayım diyorum salcano kafama yatıyo gibi... Arkadaşlar öyle çok aşırı bi aksiyon aramıyorum bisiklette ona göre bi tavsiye olursa iyi olur ve birde salcano alırsam v fren alayım diorum mekanik disc e göre daha iyi olduğu yazıyo... Bunların yanı sıra sormak istediklerim var ileride teker göbeklerini değiştirip daha iyisini takabilirmiyim?
Yani bisiklet ne kadar modifiyeye açıktır....

Tepki
1
ng650 alma hocam bende v frenli olanı vardı maşası çalışmıyor orta göbeği çabuk dağılıyor ağır bir bisiklet üzerine biraz daha ekle daha düzgün birşey al ben dün satım satmam çok zor oldu

Tepki
8
arkadaşım bende geçen hafta ng 650 alma kararı ile piyasaya çıktım.ama hangi satıcı ile konuştuysam ng 650 aldığında sana zaman içerisinde sıkıntı çıkaracağını söylede ve hepsi astro modelini önerdi salcanonun.tercih senin ucuz alıcam deyip başaını ağrıtma bence biraz daha para biriktir keyifli birşey al.bu arada ben şehir içinde kullanacağım için city sport 21 vs yi tercih etttim.herşey gönlünce olsun...

• Beğen
Tepkiler: Msgl

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sal cano ng 650 istiyosan kararndan vazgeçme eleştiri yapanların nasıl hangi şekilde kullandıklarını kendileri bilir sonuçta belli bi seviyedeki bisiklete o seviyede muamele gerekir...