salcano ng 650 piyasası nedir

Tepki
11
geçen 200 tl den sattım, merak ediyorum az mı verdim acaba, arka fren teli kopmuştu, bilyeler sıkıntılı ve vites ayarı bozuktu 200e verdim ne dersiniz?

Scudo

eleenorr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Ghost
2013 ile 2012 aynı kadro donanım da nerdeyse tıpatıp aynı.Biraz ucuza vermişsin gerçi sapasağlamda değilmiş ama yine bi 50 lira daha isteyebilirdin diye düşünüyorum.

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
2. el piyasası biraz da üretim yılına ve haliyle özelliklerine baglı.. hidrolik mekanik ya da v-fren olması fiyatı degistirir.. Kadronun kullanımı (temiz mi cizik vuruk var mı), an itibariyle üzerine ek masraf gerektirecek bir sıkıntısı var mı gibi durumlar da etkiler.. Hatta kadro boyu dahi satıs fiyatını etkiler (cok dusuk ya da cok yuksek kadrolar alıcı pazarı dar olduguna hemen satılamaz ve fiyatı kırılır). Su an 2014 modeller 450TL taksitli fiyata sahip..
.
Soylediginize göre üzerinde biraz masraf varmış.. özelliklerini temizligini ya da yılını bilmeden bir degerlendirme yapmak dogru degil ancak cok yıpranmamıssa ve cok eski modellerden degilse piyasanın biraz altında vermis olabilirsiniz..
.
Ancak söyle bir durum da var, piyasa satışların azaldıgı durumlarda o kadar iyi bisikletler o kadar ucuz fiyata düsüyor ki bilemezsiniz.. 300TL 350TL ye alivio setli sıfır sayılabilecek 2.el piyasası 550-600TL, sıfırı 800-900TL olan bisikletlerin dustugu de oluyor.. Ya da 450-500TL ye ederi 1000TL'lik 3-5 aylık yol bisikletlerinin 1300tl'lik faturasıyla beraber satıldıgı oluyor.. Tabi bir yandan da üzerine masraf yaptı diye (bu masraf yükseltme amaclı degil, daha cok bas gosteren sorunların giderilmesi amaclı oluyor) sıfırı 500TL civarında olan bisikletlere 650TL isteyen de oluyor.. Ahı gitmiş vahı kalmıs, hicbir parcası düzgün calısmayan ve kadrosu vuruk cizik icinde olan bisikletlere sıfırına yakın fiyat da istenebiliyor.. Böyle bir piyasada yanlıs fiyatlandırma da ister istemez olabiliyor..
.
Sİz zaten bisikletinizi satmıssınız, alana da satana da hayırlı olsun.. Üzerine düşünüp de kafa yormayın hic.. Tekrardan alana da satana da hayırlı olsun diyelim biz..

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
2013 model garantisi devam eden hiç bir sorunu bulunmayan gözüm gibi baktığım ng650 v fren 18 kadroya sahip olan bisiklete 700 lira fiyat biçmiştim. Üzerinde sıfır ince lastik ve bir kaç aksesuar mevcuttu yüksek meblağda. Ancak pazarlık yapacaktım bir kaç kişi aradı ciddi olarak düşünüyorlardı sonra ne olduysa irtibaat gitti, sanıyorum piyasa araştırması yaptılar başka bisikletlere baktılar. Kron hydro race xc500 ile kafa kafaya takas yapıp üstüne 80 lira gibi ücret aldım böyle bir takas gerçekleştirdim verdiğim kişide memnun bende onun bisikletinden memnunum maşallah.

Kısaca fiyatı bisikletine göre temizliğine göre değişir. Anlattığınıza göreyse 300-400 liradan aşağı ben şahsen vermemeye özen gösterirdim, satılmış mal bu saatten sonra konuşmanında pek anlamı kalmamış açıkçası, hayırlısı olsun. :)