Salcano Ng 650 hd 29" Bisikletime Yol Lastiği

Tepki
0
İsim
Eren Barış ALKAN
Bisiklet
Salcano
Dağda bayırda zevkle kullandığım bisikletim ile çok daha uzun mesafeler kat etmek istiyorum. Fakat işin acemisi olduğumdan nasıl bir lastik alınır ne yapılır ne edilir ne alınır bilemiyorum. Sizce bu bisiklete hangi tip ve ölçülerde lastik alınır tavsiyelerinizi bekliyorum.

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1.50'den incesi çok ince olur ve çok çirkin gözükür. Aslında 1.75 idealdir. Schwalbe Marathon Plus tavsiye edilir. Eğer 1.50 gözünüze çokta ince gelmiyorsa ve eğe, marka olarakta Schwalbe Marathon veya eşdeğer kalitede ürün alacaksınız tavsiye olunur. Biraz Schwalbe lerin bütçesi fazladır ama fayda performans ürünüdür. Kahrınızı çeker.

Tepki
0
İsim
Eren Barış ALKAN
Bisiklet
Salcano
Cevabınız için çok teşekkür ederim Soner Bey. 1.5 ile 1.75 arasında çok fark etmez gibi geliyor sürüş anlamında. Fakat jantıma uyup uymadığını nasıl anlarım.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erenbarisalkan
Bunlar yol bisikleti lastiği değil. Sizin jantınızla uyumlu yani jantı öpen yeri standart ama genişlik olarak sadece daha ince. Herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yol bisikletlerinde ve bazı tur bisikletlerinde durum farklı. Benim bildiğim hiçbir sorun yaşamazsınız. Ben 1.75'e kadar kullandım hiç sorun yaşamadım. Yalnız 1.5 ile 1.75 arasında gezide bariz fark olur diye düşünüyorum. tamamen aynı diş, aynı model lastik için konuşmamız gerekirse,