Salcano NG 450 hakkında

gustfrabaa

Üye
Tepki
7
merhabalar bende Salcano NG 450 almayı planlıyorum..çok fazla bir bilgim yok mtb konusunda bende yeni yeni ilgileniyorum..NG 450 nin fiyatı 488YTL ..

benim için fiyatı uygunve taksit seçenekleri var...sizce almalımıyım¿

#NG 450#
26'' MTB

Shimano Altus 24 Vites

26'' 16'' Aluminyum Kadro

Zoom Aluminyum Amortisörlü Maşa

Ahead Alüminyum Boğaz

Alüminyum V Fren

(link) bu adreste bir görüntüsü var, ancak çokta detaylı bilgi verilmemiş teknik açıdan..

sorunuz için yeni başlık uygun olacaktır..
##twist_of_faith##

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Salcano NG 450'ye genel olarak bakınca da aslında şık ve de güzel bir bisiklet. Performans konusu tamamen kullanıcının beklentilerine kalmıştır. Üzerineki amortisör ile arazi şartlarında çok verim sağlayamaz ancak günlük kullanım ve hafif arazi koşulları, fazla sert olmayan kullanım için tatmin sağlayacaktır diye düşünüyorum. Acera 24 vites, başlangıç seviyesindeki bir kullanıcının isteklerini fazlasıyla karşılayacaktır. Daha önce de denediğim bir bisiklet olduğu için, başlangıç seviyesinde bir kullanıcı olduğunuzu düşünerek rahatlıkla tavsiye edebilirim. 16" kadro boyunun tek seçenek olması sıkıntı yaratabilir. Eğer kendi boyunuza uygun ise tercih edebilirsiniz. Maalesef Bianchi, Salcano, Bisan gibi ülkemizde nispeten daha iyi biskletler üreten üreticiler kadro boyları için seçenek sunmuyorlar. Zannediyorum yerli üretimde Kron kadro boyu seçeneği sunan tek firma. Kron bisikletler ile ilgili detaylı bilgiyi (link) ve (link) adreslerinde bulabilirsiniz.

Ve son olarak minik bir tavsiye;
Her ne kadar fiyatı uygun demiş olsanızda bence ilk adımda tam olarak kullanım alanınızı belirleyin, daha sonra kendi bütçenize uygun bir fiyat aralığı belirleyin. Tek bisiklet hakkında araştırma yapmak yerine bu fiyat aralığı içerisindeki bisikletlerin hangilerinin sizin kullanım amacınıza daha uygun olduğunu tespit etmeye çalışın ve son adımda forumda elimizden geldiği kadar yardımcı olalım. Bu şekilde yapacağınız seçim hem en ekonomik hem de en uygun çözüm olacaktır gerek şimdi gerek ileriki vade için. Şimdiden hayırlı olsun... :)

gustfrabaa

Üye
Tepki
7
Halil çok sağolasın yardımcı olduğun için
yaşadığım şehir Trabzon olunca bu özellikler göz önünde tutmalıyım tabiki. Alacağım mtb ile Trabzonun arazi koşullarında kullanacağım. kadrobuyu benim için 17,5" , 16" kadro boyu beni kurtarır mı... Ng 450 nin Zoom Aluminyum Amortisörlü Maşası trabzon gibi dağlık bir bölgeyi kaldırabilirmi... ve Trabzonda Salcano bayilerinden teknik destekte mümkün...

yoksa araştırmadım değil diğer üretici frmaları.. ancak hem trbzonda oluşum hemde taksit imkanı ile alacak olmam salcanoyu ön planda tutuyor...
kış sezonunda istanbuldan bisiklet getirtmek dert oluyor diye biliyorum..salcanonun trb bayisi olduğu için hiç bir skıntı yaşanmadan edinebileceğim söylendi...

peki İstanbuldaki herhangi bir firmadan spariş verildiğinde extra bir kargo ücreti falan alınıyor mu¿
500 ytl ye taksitli imkanlarla güzel biikiletler istanbulda yok değil...istanbul neden olamasın:D

trbzonda olmamı ön planda tutarsak ve başlangıç aşamasında uygun olur dersen NG 450 yi almaya kararlıyım ...bunun dışında ki alternatifler zor görünüyor trb için
herhangi bir sorunda istanbula gidip gelmesini istemiyorum ve firmalar uyumlu yedek parça bulmakta zor olacak trbzonda ...

şimdiden teşekkürler ...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
arazi kullanımı için size gereken boydan 1-2" ufağı kurtarır. ancak yolda biraz fazla yorulursunuz. çoğunlukla arazide kullanacak birisi için büyük problem olmasa gerek. bütün bir bisikletin istanbul'dan trabzon'a yollanması herhalde 50 ytl kadar ekstra külfet doğurur.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Trabzon'un coğrafi yapısını bilmiyorum maalesef. Ama eğer yarışmayacaksan, çılgınlar gibi iniş yapmayacaksan :) Zoom'la sorun yaşamassın. Kadro boyu için açıkçası ben bir dene derim. 17,5" kadro boyu ihtiyacın varken 16" kurtarabilir. Bunu en iyi deneyerek anlayabilirsin. Çünkü sadece bacak mesafesi değil kol boyunun da bisikletteki oturuş pozisyonunu etkilediğini göz önünde bulundurursak bisikletin üzerinde bir deneme yapman yararına olacaktır. Unutma ki farklı gidon boğazı/gidon kombinasyonları, ve amortisörün şaft borusunun üzerinde takılan "spacer"lar ile kadro geometrisi az da olsa farklılaştırılabilir. Kullanıcıya daha rahat bir sürüş sağlanabilir.
Diğer markalar söz konusu olduğu zaman eğer Trabzon'da bayileri yoksa tabi ki kargo ücreti talep edeceklerdir. Onun için firmalarla bağlantıya geçmeni öneririm.
Servis konusuna gelince; Her ne kadar yedek parça konusunda haklı olsanda unutmamalısın ki bisikletinde ilgili ufak tefek tamir, bakım vs konularda bilgi sahibi olman çok önemli. Hem arazide, dağda tepede yolda kalmamak için, hem de en ufak bir arızada hemen servise koşup bir dünya bedel ödememek için bunları bilmek gerekli.
Tamir/Bakım esnasında takıldığın bir yer olursa unutma ki burada yardım etmek için bir sürü insan senin mesaj atmanı bekliyor olacak ;)

gustfrabaa

Üye
Tepki
7
sağolun arkadaşalr yardımlarınız için..
yeni başladığım için çok falza bisikleti zorlayabileceğimi sanmıyorum.. ilk aşamada işimi görür gibi...daha sonra modifiye etmeye başlarım...

ilk işim sizinde önerileriniz üzerine kadro boyunu denmek olacak...
trabzonda düzlük bir alan olmadığı için kadro boyunun 16" olamsı benim içinde sorun olamaz sanırım...
seçimim netleşti diyebilirim ...

ayrıca bu formun güzel yanı sizler gibi bu işe gönül veren arkadaşların hemen bizlere cevap yazması beni ayrıca mutlu etti.. bu kadar çabuk cevap alacağımı tahmin etmiyordum...

tekrardan teşekkürler ...
iyi çalışmalar hepinize

• Beğen
Tepkiler: tayfur
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar ben bu ürün daha önce kadro kırdığına dair bir kaç yorum okudum ama oval kadro yapısı benim çok hoşuma gittiğinden dolayı bu ürünü almak istedim aldım şuan kullanıyorum ve kadro kırma falan bunu inanmayın kesinlikle yalan almak isteyenlere tavsiye ederim çok güzel bir duruşu var ve fiyatıda gayet uyguna geldi (link) buradan bakabilirsiniz diğer sitelerden en az 30 40 tl daha uygun ve sadece bir üründe değil diğer ürünlerdede istediğim rengi buldukları için onlarada forum sitesinde sizden bahsetteceğim demiştim sözümüde tutmuş oluyum elime 2 gün içerisinde ulaştı şuan kullanıyorum dedğim gibi çok güzel bir bisiklet modeli gerek fren sistemi olsun vites sitemi olsun tam istediğim gibi bu sene kesinlikle benim çevremdekilere tavsiye edebileceğim bir bisiklet geçen senede sedonanın bir modelini kullanıyordum sedonadan salcanoya düşme demişlerdi arkadaşlarım bence salcano şuan bisikletlerini kullandığım 2 firma olarak sedonadan bir tık olsada önde

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Sekiz buçuk senelik başlığı diriltmişsiniz...

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bi fatiha okuyup gidecekti arkadaş :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşin garibi de ilk mesajı buraya atmak. Konuyu nereden bulduysa artık. :D

Murat T.

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Kron
Bu başlık açıldığında bizimkilere oyuncak aldırmak için uğraşıyordum :D(Taa kaç yaşıma kadar oyuncak oynadım ben :D, hala daha severim. Ancak oynanmıyor iştee)

ant.ng450

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Salcano
Hakkında yorum ve önerilerinizi alabilirmiyim. Teşekkürler arkadaşlar