Salcano ng 303 sd vs. ng 303 srd?

hhhhhha

Üye
Tepki
18
Hangisi seçilmeli arkadaslar? Bisikletten pek anlamamda...Bu 2 bisiklet arasındaki farklar nedir?

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Srd sram donanımla geliyor,Sd shimano. Ben srd al derim hem daha ucuz hem de daha kaliteli parçalarla geliyor Sd'den.Srd'de avid juicy 3 hidrolik frenleri var,aynakolu,arka-ön attırıcı daha kaliteli.Sd sadece ''shimano'' olduğu için pahalı:) Tabi seçim senin,şimdiden hayırlı olsun bisikletin.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
doğru demis arkadas ben SRD kullanıyorum onu kullanıyorum diye değil
parça kalitesi olarak söylüyorum cidden iyi.
frenleri bana göre SHİMANO ya göre daha iyi. performans olarak.
aynakol truvativ isoflow oldukça dahanıklı gariban çook şeyler grdü heryeri ezik çizik:D ama daha hiç bişey olmadı:D tahminim shimano dayanamazdı ayna kolu yüksek bi hızda dreğe çarptım benim içim acıdı ona bisi olmadı:D
bana göre SRD:D;)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@bayramakgul

ya dönemedim çok hızlıydım toprak zeminde daha doğrusu çakıllı baktım frene bassam kadroya gelcek dedim sıyırır gecerim ama olmadı onun yerine yerleri sıyırdım:D

hhhhhha

Üye
Tepki
18
PEki arkadaşlar nerden temin edebilirim Eskişehirde SRD 303 ü Muratoğlu bisiklete baktım yok....Şirazada baktım yok....

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Vişnelikte bisiklet dünyası var orda kaldımı bilmiyorum,sipariş üzerine getirirler ama sen git konuş,orda kron,sedona'da var fikir edinmiş olursun ;)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
avid juicy 3 frenleri performans bakımından daha tatmin edici olucaktır.
bu fren sistemini ben DH bisikletlerde bile gördüm internette.
specialized big hit I de bile yanlış hatırlamıyorsam 203mm lik rotorlarla kullanılıyodu 185mm yle
shimano frenler genelde hafifliğe çok önem verenlerde gördüm su ana kadar.
ayrıca sanırım şu anda shimano da en iyi fren XT olarak biliyorum.
fakat SD deki deore sınıfı bi sistem.

ayrıca 2-3 mesajdır dikkat ediyorum çok fanatik cevaplar veriyorsunuz akıl vermek gbi olmasın ama konulara bence birazcık daha objektif ve arastırmaya dayalı cevaplar verirseniz daha yararlı olucaktır.
bi öneri:)

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
@gvenc_mtb

Araştırmak güzeldir kardeş önce iyice bir araştırı sonra alacaksın bisikletini fanatik cevaplar vermem normal ama bu takım tutma boyutunda değil bunu bilmelisin şu forumda 1000 kişiye sorsan srd mi sd mi diye sana rahat yarıdan fazlası sd der saygılar

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@Hasan Topcan

bu mesajın bile bi fanatiklik içeriyor.
neyse bununla polemik yaratmıycam zaten senden sonraki arkadaşın cevabı sana ders olmustur diye düşünüyorum bu kadar kesin konusmadan sonra tam zıttı.:D:D
neyse sonuçta fiyatına göre iki bisiklette oldukça iyi bisiklet daha baska bu fiyata bu özellik bulunamaz.
sana iyi pedallar.

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
@gvenc_mtb

kardeşim senin zorunmu var yoksa problemmi yaratmak istiyorsun o senin fikrin bu benim fikrim uyarsın uymazsın sana kalmış fikirlere saygılı olunur bunuda bilmiyorsan ögretebilirim yaşın küçük kelimelerine dikkat et

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
son lafın üzerine tekrar okudum ve kelimelerimde ne bir küfür ne bilr hakaret birşey yok.
zorum faln yok ben sadece objektif olunmasını söyledim.
ayrıca bir neden belirtmeden SD diyorsunuz.
nedenini de söyleyin eyvallah ta geliyorsunuz SD diyorsunuz sonrada burda gelmis laflarına dikkat et yaşın küçük diye msajlar atıyorsunuz.

ayrıca en sevmediğim şey benim saygıma veya saygı göstermeme laf etmişsiniz. ben zaten gereken kişilere gereken saygıyı gösteriyorum. siz merak etmeyin.
yaş çokta önemli değil..

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
@gvenc_mtb

bu laf (neyse bununla polemik yaratmıycam zaten senden sonraki arkadaşın cevabı sana ders olmustur diye düşünüyorum) bu kelimelerinde saygısızlık yoksa ya ben saygıdan anlamıyorum yada sen anlamıyorsun ayrıca sd nin özelliklerini nedenini belirmemiş olabilirim bunada senin atlaman veya benim mesajlarımı takip etmen anlamına gelmez günde en az 100 tane insanlara uğraşıyorum senin gibi yada her neyse uzatmayalım

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@Hasan Topcan

bencede bırak uzatmayalım tadı kaçmasın her mesaj ortada değerlendirmesi başkasına kalsın... iyi geceler.;)

Tepki
83
Çocukluğumda bindiğim 30kg bisikletlerle yaptığım uzun yolları saymassak bisiklet olayına 7 sene sonra tekrar sardım. Biraz araştırdıktan sonra SD almaya karar verdim arada az bir fiyat farkı var ama SRD ile benim tercihim SD oldu.

Kararımı vermemi etkileyen en büyük neden kadronun geometrik şekli oldu scott ların pro modellerindekilerle aynı kullanımı daha az yorucu olduğunu söylemiş herkez ikinci sebebide benim bildiğim shimano donanımın iyi olduğu srd dekini hiç bilmiyorum ve hem teknik özelliklerde bisiklet srd ye göre 200gr daha ağır olup bide üstüne daha pahalı olmasınında malzeme kalitesiyle bir alakası olabilir diye düşündüm.