Salcano Ng 255 SRD mi yoksa Salcano ng 255 sd mi ?

Scudo

observer

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Ağustos 2010
Mesaj
1.665
Tepki
592
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Salcano
ben olsam srd alırdım ama senin ,için hangisi önemli fren mi vitesmi hem srd n,n kadro daha güzel duruyor
 

Burak B

Aktif Üye
Kayıt
11 Nisan 2011
Mesaj
141
Tepki
43
Şehir
Giresun
Bana göre Türkiye'de NG 255 SRD o fiyat aralığında bulunabilecek en iyi bisiklet. Alternatif olarak Whistle Miwok 1160 D ve Kron XC 3000'i de düşünebilirsin ama senin yerinde olsam Salcano'yu alırdım.
 
  • Beğen
Tepkiler: Cengizhan Terzi

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Kayıt
25 Aralık 2010
Mesaj
303
Tepki
151
Şehir
Çorlu
SRD yi alırdım Sram vitesler gerçekten güzel :) kadrosuda SD ye göre daha hoş bence
 
Kayıt
24 Temmuz 2010
Mesaj
81
Tepki
6
Şehir
eskişehir
Bisiklet
Salcano
nerede nakit 900 acaba??

eskişehirden yazıyorum. ist'da ünv. ve izmirde asker macerası dönüşü 1 yıl aradan sonra ,eskişehrimin de düzlüğü ve ikiteker aşkım gereği, hem araştırmaya hemde siteyi okumaya başladım ve muteakiben NG 255 SRD modeli ile de ilgilendiğim için bu ilk msjlarımı yazıyorum.( ancak yeni konu açamıyor ancak konu açamadığımdan ilgili konuya yazmak durumun kalıyor ve kişilere PM gönderemiyormuyum bilginiz varmı acaba?)

3-4 sorum var hem cengiz bey kullanıcı olarak siz, hemde elinde olan kullananlarda deneyim ve bilgilerine ithafen soruyorum;

1) salcano NG 255SRD modeli, eskişehirde yok, ANKARA ve İSTANBUL da varmıdır varsa eyr gösterebielcek varmı günü birlik ank'a ve işlerim içinde zaten gideceğim istanbulda yer gösterirseniz gidip fiziksel oalrakda bakabilir ve nakit alabilirm.
2) nakitte sitede 900e bile alanlar olmuş. acaba nerden nasıl alınmış bilgisi olan varmı? 1080 gibi bir nakit fiayt bu bisiklet için çokmu?
3) özelliklerde sram X7 full set diyor. bu ayna kol- değiştiriciler ve göbeklr ile vites kolları ve disk firen olmasaydı fren setini içermesi gerekirdi ,ancak daha orta attırıcıda SRAM X5 değiştirci kullanmış, bi abimizde arka değiştirici için(2009) x9 takılı geldi yazmıştı-eskişehirden muhsin abi.
- hocam bu bisiklet full set değilmi yada enreleri X7 göbekler salcanomu? bu nasıl fullset ? paylaşırsanız sevinriim? sonuçta gelen üründe full set yok diye geri göndermeyeyim?
4) 173 boy 85 kiloyum. bu durumda bin tl civarı benim araştırp bilemediğim gene 12-13kg(max) civarı önerebileceğiniz net bir model varmı acaba?
5) salcano bayisi eskişehir- gerçekten tam bir tekel ve kurnaz. aynen kelimesi kelimesine -"4 ayda bi 30 tl vercen yoksa bana hiç gelmicen, yoksa garantin olmaz, - ya abi zaten önümüz kış bende az çok anlarım etmiz kullnadıı kağıda damga vurman için neden 30tl vereyim - burası nasıl geçincek ben nasıl yaşicam. verecen kural bu" dieyrek niytinide belli etmiştir. bu garanti hususu ve 30-40 tl mecburi bir ücret yasalmı ? her yerde varmı acaba..

kısa kısa da olsa ilgi -alakası ve bilgisi olan herkesin bişiler yazmasını ve bi cümlede olsa yardımcı olmasını bekliyroum.. zamn ayırıp yazan arkadaşalra çokteşekkürler faydalı bilgileri için.
 
Kayıt
24 Temmuz 2010
Mesaj
81
Tepki
6
Şehir
eskişehir
Bisiklet
Salcano
aklıma bikaç şeytakıldı.

sramı - shimanoya oranla hızlı gçiş ve yük alıtnda kararlı tutudman dolayı övüyorlar. 255SRD modeli üzeridne gelen avid 5 disk frenleri ise 500 lrialık çok iyi fen sistemi diye söylüyrolar. nerdeyse SRD ile ilgil tüm forumu karıştırdım. ancak sizin bu hava/ayar sorunu tüm disk frenelrde -hidrolik- olmuyormu. ayrıca yedek prça ediğiniz -çarpma kırılmaz olmzsa benim gibi sık fren kullanan biri için sadece disk pabuçlarının değişimi olmaycakmı. kimi oraganik kimi daha metalik kullanıyor illaki bulunmazmı? (eskişehir)

SD modeli 200tl daha pahalı. 400gr daha ağır.

bu konuda herkesin görüş ve tavsiyesi aydınlatıcı olackatır ?

( buarada heryedermi bu garanti onayı 3-4 ayda bir 30 tl pra vermeyi gerekiriyor 2 yılda 200tlye yakın bi ara yapar bu)
 
Kayıt
24 Temmuz 2010
Mesaj
81
Tepki
6
Şehir
eskişehir
Bisiklet
Salcano
salcano ng 255srd çok güzel donanıma sahip ve şık duruyor bence..

ancak ilginçtir forumda sevende var ,alıp iki ay sonra satanda.. hidrolik bakımı ozr pahalı diyerek bi arkdaş satılık ilanı vermiş mesela. stelikde seçerken baya araştırmı şve burdada gündem etmiş olmasına rağmne..
bugün birinden salcano modellerin hidroliklerinden uzakdur. hidrolik rotoru çok ısınıp genleşiyor. vidalar geçşeyip tutmaz oluyor rotor bayır inerken yerinden çıktı .dedi.. sonra mavi bi ikimyasal ile takrar vida sıkmışlar ama tutmamış oda satmaya çalışıyordu..

bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

teşekkürler.
 
Yukarı Alt