Salcano Mountaineer

Scudo

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Parçaların marka-modellerini yazarsan yorumlama şansımız daha detaylı olur.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
Sizleri üzmek istemem de bisiklet çok basit duruyor;yani çocuk bisikleti sanırım kolçak vites tek jant yani kısacası profosyenel bisiklet değil,yarışta kullanılmaz bu bisiklet bir dağ turunda bisiklet döküllür:Maşa ise kilitli sistem değil vidalı yani sert darbelerde kıralabilir,yani gerçek bisiklet değil kısacası çocuklar için tasarlanmış bisiklet.Sadece çocuklar mahallde kullanırlar bu bisikleti.Bu yorumlar için kalbinizi kırdıysam kusura bakmayın objebtif görüşlerimi sunmak istedim

• Beğen
Tepkiler: yunus koç

sevims

Aktif Üye
Tepki
159
@deniz çelik

Her ne kadar objektif deseniz de yorumunuz bence biraz fazla ağır. Tamamen profesyonel bir dağ bisikletinden beklenen özellikleri sıralamışsınız. Sonuçta herkesin bisikleti kullanma şekli, amacı farklı. Herhalde bisikletin sahibi 300 km'lik yola çıkma amacında değildir. Ancak orada burada sürmek için de araba fiyatını vermeye de hiç gerek yok bence...

Bu arada hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Speker ve okokok

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
bisikletiniz hayırlı olsun... ben ii yada kötü yorum yapmıycam sadece bir şeyi belirtcem:
Bisikletin profesyonelini değil,sporcunun profesyoneli olur....

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
En güzel bisiklet sahip olabildiğiniz bisiklettir. Güle güle kullanın, hayırlı olsun.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@cakhiyewt görüşünüze katılıyorum ama bisiklette profoyenel olmazsa sporcuda da profosyenel olmaz bisiklet sizi yarı yolda bıraktıktan sonra dünyanın en iyi yarışcısıda olasanız iyi yarışçı sayılmazsınız;bisiklette yarışcıda kaliteli olursa daha olumlu olur

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@sevimsben bir insanın kişiliğini yorumlamıyorum sonuçta cansız bir madde çok ucuza profosyenel bisikletler var 5 bin ytl lik bisiklet özelliklerini anlatmadım 750ytl lik bisikletlerde bu özelliğe sahip ama çok para veripte kalitesis bisikletler aldığımız zamanlar da oldu bianchi,bisan salcana vs.bu tip bisikletler arkadan amasitörlü yapıpta çocuların gözünü boyayıp çok daha fazla fiyata satıyorlar bianchi üst düzey bisikletleri doere donanımlı bisiklet yazıyor ama hiç alakası yok,vidalı maşalar daha yasaklanmadımı! nice kişileri bilirimki direksiyon elinde kalan arkadaşlar bilirim;dost acı konuşur duygusallığın sırası değil neyse odur:Siz bana 500ytl verin size profosyenel bisiklet dizeyim hatta 1000ytl lik bianchiden daha kaliteli kısacası 300, 400ytl lik hazır bisiklet almaktansa üstüne biraz para koyup toplama bisiklet alırım çok daha iyiy.Arkadaşlarımın bu tip tuzağa düşmesini istemediğimden ağır yorumlar yaptım kusura bakmayın

duray

Üye
Tepki
40
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
kadro boyu 36 cm eşime yeni aldığımız bisiklet yorumlarda belirtildiği gibi yarışlara katılamayacağız benim sedona borla'mla (link) birlikte eşimle birlikte beraber pedallamak için aldığımız, bütçemize 199,42 ytl fiyatı ile uygun gelen salcano Mountaineer II alu kadro

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@duray sedona borla bisikletiniz çok hoş olmuş işte gerçek bisiklet.sedona,geotech,corretec,kron,scott gibi bisikletlerin resimlerine alışkın olduğumuz için salcona bisiklet bana çok yabancı geldi salcona bisikletin sahibini yarışçı sandığım için bu şekil yorum yaptıım özür dilerim

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@duray sedona borla bisikletiniz çok hoş olmuş işte gerçek bisiklet.sedona,geotech,corretec,kron,scott gibi bisikletlerin resimlerine alışkın olduğumuz için salcona bisiklet bana çok yabancı geldi salcona bisikletin sahibini yarışçı sandığım için bu şekil yorum yaptıım özür dilerim

duray

Üye
Tepki
40
@hayko-cepkin

bisiklet toplanmış halde geldiği için kadro ağırlığını bilmiyorum fakat komple ağırlığı yaklaşık 14 kg.

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu

IamJoe

Üye
Tepki
17
maşa için olan yer oversize mı?yani xct falan oluyor mu maşa olarak onu soracaktım?

GaLiP_

Aktif Üye
Tepki
36
@deniz çelik

ya kardeşim senin bisikletin nede bu şekilde konusma hakkını kendinde buluyorsun!
konuyu açan abimiz 37 yaşında:eek: yaş kısmına bakarsan görürsün:boese157: sendede herhalde scott serisinin limited modellerinden biri var:eek: sence yarışa katılabilcek gibi bir halimi var(tamamen yaşı kastederek söyledim:rolleyes: ) abimizin ayrıca professiyonellik nedir bir tanımla bakalım yani sendeki bisiklet nee bu şekilde konuşabiliyorsun objektifmiş sen anca sübjectif olursun hatta onu bile olamassınya ....:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

abi size gelince eğer bisikleti geri alabiliyorlarsa aldığınız yer geri verin güzel tavsiyelerde bulunabiliriz çünkü birkaç parça mutlaka değişmeli ama kadroya bakınca da bir değişim duygusu sizi sarmıyorsa size bu kadro güven veriyorsa ustunden değişiklik yapabilir bence

duray

Üye
Tepki
40
@IamJoe

dış çapını ölçtüm 37 mm. geliyor elimde anahtar olsa söküp iç çapınıda söylerdim fakat uygun anahtarım yok ama tahminen iç çap 32-33 mm. falan gelir zaten üzerinde zoom maşa var xct olur mu? bilemiyorum.

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
bisiklet çok güzel ve benim gibi kısa boylular için uygun inşallah ben de bir tane alacağım aynısından bir de birşey rica edeceğim bisikletin artı ve eksilerini yazarsanız çok memnun olurum

duray

Üye
Tepki
40
@imhoteb

bende eşim için aldım zaten aliminyum kadro, en alt seviye shimano 18 vites, jantlar çift kat olsa daha iyi olurdu fakat o zaman fiyat aynı olmazdı, kısacası bu fiyata alınabilecek en iyi aliminyum kadro bisiklet olduğunu düşünüyorum.

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
beni de fiyatının uygun olması etkiledi şimdi kendime o demir yığını bisana nasıl 350 ytl verdiğime yanıyorum