Salcano,Kawasaki,KRON

harunku

Üye
Tepki
0
Merhaba,

Yazın ortalarına doğru bisiklet alacağım suan kullandığım bi çift amortisörlü bisiklet var , o ağır olduğundan genelde sorun çıkarıyor oyüzden yeni bişey düşünüyorum .Ayrıca bisiklet hertürlü onarımını yapabilirim yani sorun olmaz. şuanda aklımda şu 4 bisiklet var:
Öncelikle yaşım 14, boyum 165 cm 26 '' bisiklet kullanıyorum şuanda rahat geliyor (gidon 12 cm yukarda )
1_Salcano NG650 Kdv dahil 515 tl
2_Kawasaki Epic Kdv dahil 490 tl
3_Kawasaki Attack Kdv dahil 455 tl
4_Kron XC250 Kdv dahil indirimli fiyat 540 tl

Öncelikle v frenden bıkmış durumdayım lastik ıslanıyor bbende hızlı olunca durmak nerdeyse imkansız ya sele mandalını açıp ayağımı yere sürüyorum yada önümde yokus varsa oraya yöneliyorum ...Kısaca disk fren terci edicem ama mekantik ağır deniliyor hidrolikde pahalı bu konuda bir çözüm bekliyorum :)

LÜTFEN MARKADAN DOLAYI KRON,TARTIŞILMAZ KRON,KESİNLİKLE KRON V.B DİYE DİĞER KONULARDAKİ GİBİ MESAJ YAZMAYIN

Şuanda Epici çift amortisörlükden dolayı geçdim kendi kafamdan NG650 ve Attackı karsılastırdım Attack çelik kadro NG650 alüminyum buyüzden geriye NG560 ve XC250 kaldı . (Bu kafamdan yapdığım bi değerlendirme nekadar doğru bilmiyorum 4 bisiklet arası öneri bekliyorum )

Scudo

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle şunu söyleyeyim; insanlar istediği gibi görüşlerini belirtir sen içlerinden işine yarayanı kendine baz alırsın, yaramayanı almazsın. Kron kullanan ve çok memnun olan bir kişi sana "Kesinlikle Kron" diye bir yorum yapabilir, neden olmasın?

Öneriye gelince, senin bütçe Fiat ama sen hem BMW olsun, hem otomatik olsun, hem dizel olsun demişsin. Bu bütçe için ya bu özelliklerden 1 yada 2 sinden vazgeçmelisin, ya da bütçeyi arttırmalısın, ya da 2.el e yönelmelisin derim. Tercihlerin eğer bu 4 bisiklet ise; bence öncelikle Salcano, olmadı Kron.

harunku

Üye
Tepki
0
Öncelikle teşekür ederim .

2. el alabilirim tabi temizini bulunca :) maximum 550 tl verebilirim , ben şuanda kron almak istiyorum fakat fren konusunda ne yapabilirim v frene devammi edeyim yoksa mekanik ağırlık hariç sorun yapar mı ? Çünkü kimse tavsiye emtiyor .Bu konusa beni aydınlatırsanız sevinirim.550 tl ye bisikleti alacağım ama 50 tl ye iyi bir km saati yedek lastik v.b yaklasık 600-650 beni zorlayacak buyüzden bütçem düşük .2. el uygun ve temiz bulabilirsem tabiki 2. el alacağım . Bu arada yaşa 14 yazmısım yasım 13.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
V fren tutmama sorununu Baradine'in 3 renkli pabuçları çözüyor...

harunku

Üye
Tepki
0
Teşekür ederim,

Ozaman Barandine nin pabuçlarından arayacağım fren forununuda çözmüş oldum :) Bisiklet hakkında önerilerini bekliyorum hala 4 ü arasında düşünmekdeyim kron önde gidiyor :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Kron XC1000 kullandım, memnun kaldım.
Diğerleri için bir şey diyemem..

Ama kitlemeli maşası olan bir model öneririm.. XC250 almayı planlarsanız, aldığınız yerde, üstüne biraz daha para verip en azından maşayı değiştirtmenizi öneririm..

harunku

Üye
Tepki
0
Yine teşekür ederim,

Bisikleti aldııkdan sonra1 ay kadar idare ettikden sonra gerekli önerilerinizi yaparım . Yazın ortsına kadar zamanım var kron alacağım sanırım :)

harunku

Üye
Tepki
0
Ek olarak Katlanabilir fiyatı max 550 olan önden amortisörlü bu tipde önerebileceğiniz bisiklet varsa öneriye açığım taşıması kolay olacakdır :)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu seçenekler içinde Kron XC250 mantıklı geliyor. NG650 ileriye dönük olarak parçaları yükseltmede sorun yaşarsın ama kron xc250 alırsan ileride parçalarını yükseltebilirsin (forumda yükselten de var. Örneğin: Disk fren takabilirsin ileride.)

yani diyeceğim bunların içinde alıp yükseltebileceğin, paranın hakkını verecek olan bisiklet xc250'dir. ;)

Not: xc250 alırsan yukarıda arkadaşın da dediği gibi maşa değiştirerek kilitli bir maşaya geçtiğinizde performansınızda çok büyük bir artış olur.