Salcano Insomnia 242 26'' Shimano

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
S.a arkadaşlar yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.Bisiklet almayı planlıyorum 900-1000 tl bütçem var.Salcano Insomnia 242 almayı planlıyorum kullanan arkadaşlarımız var mı.Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum :)

Scudo
Tepki
14
Bisiklet
Claud Butler
Forumun arama kısmını kullanınız.
(link)
--
ben claud butler antaeus 299 almadan önce o bisikleti almayı planlıyordum, güzel bisiklettir

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Esim icin cuma gunu aldik. Cok az kullandim ama guzel bisiklet. Fiyat performans acisindan bence cok iyi secenek. Kesinlikle tavsiye ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@alp değer tanrıverdi
Bisikletin ağırlığı hakkında bi bilginiz var mı ?

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Insomnia 272 13.5 kg. 242 bana daha hafif gibi geldi. Demek ki 13.5 dan daha hafif. Ama kesin bilgim yok. Zaten hicbir yerde de yazmiyor.

Arranger

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Atalay Ş.
Alternatif olarak Insomnia 10 düşünülebilir. 29''

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Ben dün sipariş verdim henüz elime geçmedi eğer bu modeli almayı düşünüyorsanız bir internet sitesinde 799 lira fiyatı var 12 taksit. Eğer Word kartınız varsa 75 Tl de word puan veriyor yani bisiklet 725 liraya geliyor. Piyasaya göre oldukça iyi bir fiyat. Bilginiz olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mahmut Türkmen
Teşekkürler.Hepsi burada da 799 tl diye biliyorum orasını bulmuştum. Word cardım yok ama 799 tl o bisiklet iyi fiyat.Hemde salcanonun kendi sitesinde 1043 tl.

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
@Yusuf T.

Evet ben de oraya sipariş verdim. bu gün kargolanacağı söylendi bakalım gelince izlenimlerimi yazarım. Fiyat olarakta dışarıya göre çok çok iyi bir fiyat. Başka yerde bu fiyata bulamamıştım ben hatta öncesinde Astro 40 almaya niyetlenmiş, bir bayiden kavga döğüş 720 lira peşin fiyat alabilmiştim. Şimdi bu bisiklet bana aynı fiyata geldi. sanırım kalite olarakta Astro 40 dan biraz daha iyi bir model

Tepki
0
Selam arkadaşlar
Bir konuda yardım istiyorum
carraro sportive 225 peşin 890+kargo
salcano xrs850 700 880 tl kargo dahil 12 taksit (internette 1250-1300 tl arasında)
Salcano City Sport L 21Vs 700C Şehir Bisikleti 495 tl kargo dahil 12 taksit
Salcano XRS 800 700C Yarış Bisikleti 625 tl kargo dahil 12 taksit
görüntü olarak carraro sportive 225 çok hoşuma gitti ama diğerlerindeki indirim kafamı karıştırdı. 44 yaşındayım, 30 yıldır bisiklet kullanmamışım, amacım şehirde gezi ve spor amaçlı, günde 20-30 km yapmayı planlıyorum. yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@erdinç titizler

city sport l 21vs bayan bisikletidir.
(link)
(link)

bunlara bakın onun yerine.
ya da yeni seri city sportlara(bütçeniz uygunsa)
(link)
(link)

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
hepsiburadaya siparişini verdiğim bisiklet 24,09,2013 tarihinde elime geçti ama maalesef kadro ölçüsü 16 olarak geldi oysaki ben 18 inç olanını sipariş vermiştim. Renkde farklı geldi ama o kadarda önemli değil diye düşünmüştüm. Boyut önemli olduğu için kutusunu bile açmadan geri gönderdim değişim için. Dün akşam ellerine ulaşmışgörünüyor kargo takibinden. Mesaj attım ama cevap gelmedi , telefonlada ulaşamıyorum. bakalım bu işin sonu nasıl bitecek. İşin kötüsü siparişini verdiğim boyuttaki bisiklette stoklarında kalmadı görünmeye başladı.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Mahmut Türkmen
para iadesi ile sonuçlanma ihtimali yüksek. geri göndererek en doğrusunu yapmışsınız, yoksa 18 inch kadro alıp var olanı satmanız gerekirdi, uğraşırdınız.

• Beğen
Tepkiler: Mahmut Türkmen
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Bugün sonunda Salcanonun fabrikasından arayarak değişim için gönderdiğim tarihte satın aldığım firmadan kendilerine bilgi gitmediği için değişim yapılmadığını şu anda da stoklarında o ölçüde bir bisikletin kalmadığını söylediler. Dolayısıyla benim 18 Eylül 2013 tarihinde başlayan "hepsiburada"dan bisiklet alma olayım fiyaskoyla sonuçlandı. Bir daha iki kere düşüneceğim o siteden alışveriş yaparken ama sağlık olsun vardır bunda da bir hayır diyorum :) para iadesi süreci tamamlandıktan sonra yeni bir bisiklet arayışı içerisine gireceğim. Mevsim nedeniyle belki peşin ödeme avantajı da olunca daha uygun fiyatlara bulabilme şansımda olabilir.

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar, bugün fırsat bulup bisikletçileri dolaştım, Salcanonun Astro 40 (hidrolik disk frenli) ve Astro 20 modelleri arasında kararsız kaldım. Astro 20 v frenli ama 27 vites ve Acera donanımda. fiyatları da aynı gibi hemen hemen,650-700 Tl aralığında.Tercih konusunda bana yardımcı olabilir misiniz? Özelliklerini aşağıda sitesinden aldığım şekilde yazıyorum:

ASTRO 40

900 TL

TİP :
KADRO :
MAŞA :
ARKA VİTES :
VİTES-FREN
KOLU :
ÖN VİTES :
ARKA DİŞLİ :
ZİNCİR :
KRANK TAKIMI :
ORTA GÖBEK :
FREN TAKIMI :
GİDON :
GİDON BOĞAZI :
SELE :
SELE BORUSU :
MAŞA YATAĞI :
ELCİK :
TEKERLEK SETİ :
JANT GÖBEĞİ :
LASTİK :
KADRO ÖLÇÜSÜ :

26” MTB
HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM
SUNTOUR XCM MLO KİLİTLEMELİ
SHIMANO RD-TX55, TOURNEY
SHIMANO SL-M310 ALTUS
21 VİTES
SHIMANO FD-TX50-6
SHIMANO HG20-7 KASET DİŞLİ
KMC Z7
SUNTOUR XCT V3 KRANK TAKIMI
SUNTOUR BB10- XCT-SQS
SHIMANO M395 HİDROLİK DİSK
MTB-AL-152BT FOV EN-M W620MM
SALCANO/ZOOM TDS-D369 3D FORGED ALÜMİNYUM
SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ SELE
SP-C239 31,6X350MM
VP-992S BS BK / BK
125MM SALCANO LOGOLU
SALCANO X-PROD1 8X4 ÖZEL ÖRÜM
DC19-DC25
CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2 LASTİK
16”-18"-20"

ASTRO 20

899 TL

TİP :
KADRO :
MAŞA :
ARKA VİTES :
VİTES-FREN
KOLU :
ÖN VİTES :
ARKA DİŞLİ :
ZİNCİR :
KRANK TAKIMI :
ORTA GÖBEK :
FREN TAKIMI :
GİDON :
GİDON BOĞAZI :
SELE :
SELE BORUSU :
MAŞA YATAĞI :
ELCİK :
TEKERLEK SETİ :
JANT GÖBEĞİ :
LASTİK :
KADRO ÖLÇÜSÜ :

26” MTB
HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM
SUNTOUR XCM V3 MLO KİLİTLEMELİ
SHIMANO RD-M390-L, ACERA
SHIMANO, ST-EF65
27 VİTES
SHIMANO FD-M390, ACERA
SHIMANO CS-HG20-9KASET
KMC Z99
SUNTOUR XCT
SUNTOUR BB10- XCT-SQS
TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN
MTB-AL-152BT FOV EN-M W620MM
SALCANO/ZOOM TDS-D369 3D FORGED ALÜMİNYUM
SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ SELE
SP-C239 31,6X350MM
VP-992S BS BK / BK
125MM SALCANO LOGOLU
SALCANO X-PROC 8X4 ÖZEL ÖRÜM
SHIMANO AHBRM40BL
CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2 LASTİK
16”-18"-20"

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Acera'nin vites gecisleri Altus a gore cok ama cok daha iyi. V fren hidrolik frene gore biraz daha gec duruyor. Forumda frenlerle ilgili cok konu var ama fren bir sekilde halloluyor ama vites daha onemli bence. Cok daha tecrubeli arkadaslarimiz da yorum yapacaklardir.

• Beğen
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
@alp değer tanrıverdi

Teşekkür ederim. Ben de bu yönde düşünüyorum ama diğer tarafta da hidrolik disk fren olunca ikilemde kalmıştım açıkçası. Bugün mağazalar açık olursa yeniden bakıp değerlendirmeye çalışacağım.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Yagmur camur kullanıcaksan genelde jantların ıslanıcaksa disk fren daha güvenlidir fakat onlarda aralarında kalite kalite ayrılmaktadırlar en alt seviye bir disk fren almak v frene göre cokta fark etmeyecektir. Genel olarak kuru yolda kullanırım diye bakıosan hiç düşünmeden v fren almalısın . Yıllardır v fren kullanıyorum güzel bir fren papucu ile cok rahat sıkıntısız kullanabilirsin masrafın az bakımın kolay olur.

Diger yandan disk fren diski cok korumalısın ufak bir yamulma bazen tas carpması diski deiştirmene sebep olabilir. Papuclar eskidikce yag basıncı düşer , ya papucu deiştirmeli yada yag eklemelisin. Yag eklemeyi secersen papuclar tamamen bitip deiştirdiginde bu sefer basınc iyice artar yagı tekrar bosaltmak zorunda kalırsın kendi bilgin yoksa da hava yapma gibi sonuclar dogurur yani v frene göre biraz daha çetrefillidir kullanımı iyi sekli iyi olsada zorlukları da vardır.

2 sini dilim döndügünce kıyaslamaya calıstım secimini kolaylastırmak adına artık kendine göre bi karar verirsin.

• Beğen

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Mahmut Türkmen

astro 20 alacağına 270 al.
(link) xct yazmış, xcr geliyor. hata var bilgilerde... xcr 2 model üstü bu arada.)
(link) (doğru donanım listesi buradaki.)

hem aynakol daha iyi, hem maşa gidondan kilitli, hem de çok daha uygun fiyatlı. 270, 20'den iyidir...

• Beğen