Salcano folda tecrübelerim ve mutlu son.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet aldım ve çok,çok memnun kaldım koca 28 jant bisikletimle çıkamadığım yokuşları rahat, rahat çıkdım üsküdar kadiköy sahil yaptım ve geldim çok rahat hayret verici aman alma abii!!!!diyen sözüm ona bisikletci arkadaşlar kusura bakmasın ama şimdiye kadar aldığım en rahat bisiklet katla koy çantaya istediğin yerde bin ve evet salcano kadrosuda çok hafif ve sağlam düşünen varsa ısrarla tavsiye ediyorum ama en azından belli km yol yapın bacaklar kuvvetlensin benim gibi çok ağır bisikletler kullanıpda iyi bacak ve kondisyon tutunca çok faydası oluyor.ve ben 85 kg 1.75 boydayım günde 1 paket sigara içiyorum demekki sigarayı bırakıp bide kilo verirsem ozaman düz yolda rakipsizim desenize:))))))))))ilerleyen zamanlarda bir uzun yol yapacağım bakalım ne olacak:))))))))))))))

Scudo

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
işte insanlara bu duyguyu anlatmak istiyordum siz iyi özetlemişsiniz
hayırlı olsun, kazasız bol pedallamalar diliyorum
katlagel bisiklet festivalinde görüşmek üzere

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gökhan bey ömrüm yetene kadar her marka her modele binmek en büyük tutkum,allahdan çevremde yol,şehir ve dağ bisikleti olan çok bazen bana uygun kadrolar oluyor deneyip görüyorum ama tabiii insanın kendi bisikleti başka bu tarz bisiklete bende çok sıcak bakmıyordum ama işin rengi öyle değilmiş dahada kullandıkca bakalım artık
eksi yanları ve artı yanları nedir yazar paylaşırım.

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
hayırlı olsun..kazasız sürüşler ve nikotinsiz bir hayat dilerim.. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Barış Güney

Evet barış bey bir bıraksam;ama bayağı azalttım umarım hepden bırakırım.

Ebazer

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
@oguzhan kadıoglu

Üstadım hayatım boyunca 2 kez sigarayı bıraktım. Birisi askerdeydi ama son aylarda sıkıntıya dayanamayıp içmeye başlamıştım, sonunda yine kafama koydum ve birkaç ay önce tekrar bıraktım. Uzun zamandır da etrafımda sigarayı bırakmak isteyip de başaramayan bir sürü insanla karşılaşıyorum. Naçizane önerilerim şunlar; birincisi eczanelerde satılan hapların ve ilaçların etkisi yok sadece istemek -samimi olduğum eczacıların hiçbiri tavsiye etmedi- ikincisi de bırakmaya çalışan herkes akıllarına geldikçe sigara "içmemeyi" düşünüyor ve dolayısıyla beyne direnme emri verip eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürüyorlar. Yapılacak şey sanki hayatında içmemişsin gibi davranıp -ki zaten insan doğasında nikotin yok- sigarayı bırakmadan önce dolu pakedi çöpe atarak tamamen beyinle nikotin ilişkisini orada kesmek. Yani azaltmak gibi bir kavram yok maalesef :) sigara konusunda ya hep ya hiç. Hatta 10 yıl sonra bile ağzını sürsen sanki dün içmişsin gibi devam, öyle pis öyle lanet birşey bu ama emin ol çok kolay. Asıl zor taraf bıraktıktan bir süre sonra "nasıl olsa istediğim zaman içmiyorum bir tane tellendireyim sonra yine içmem" dememek

Tepki
30
Bisiklet
Salcano
Oğuzhan Bey hayırlı olsun güle güle kullanın.

ben de geçen sene hazirandan beri folda kullanıcısıyım. genel olarak memnunum. kadro yapısı sağlam ve sıkıntısız. şu ana kadar fren pabuçlarını değiştirdim (daha geniş olanları ile) onun haricinde bir masrafı olmadı.

yalnız ilk aldığımda tekerler biraz yalpa yapıyordu biraz kullanınca oturur dediler o durum hala düzelmiş değil.

belki ön dişliyi (ayna kol deniyor herhalde ) biraz daha büyüğü ile değiştirmeyi düşünebilirim. uzun mesafelerde biraz daha hız istiyor alet. şu anki haliyle 20-25 km/s üstüne çıkılmıyor. şehir içi için ideal. arkaya da bir bagaj taktırdım 15 tl'ye

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@serdar.karabulut
Bendeki ayna kol bayağı büyük fabrikasyonmu bilmiyorum ben 2.el aldım ama soracağım aldığım yere acaba diyorum kilolu birimisiniz yada bir çukur yada az yüksek yerden indinizmi ozaman yaparmış yamulma diye biliyorum.