Salcano folda 16 modifiye

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
841
Bisiklet
Diğer
Selamlar,

Kızıma diye aldığım Salcano Folda 16'yı bir deneyeyim dedim, sonrasında çok hoşuma gitti. Bugün yaptığım kısa turdan sonra son derece iyi ortalamalar alınca şimdilik kendime saklamaya niyetlendim :kedicik:

Sizlee danışmak istediğim bir konu var. Bu bisikleti günlük hayatta daha etkin kullanmak için modifiye edebilir miyim sorusu aklıma geldi. Bisiklet ile hiçbir detay yok, çok az bilgi mevcut komponentler ile ilgili...

Şu anda üzerinde Sl-rs35 / rd-ty18 diye 6 vitesli revoshift bir sistem var. Aynakol ve ruble kaç diş bilmiyorum, sayamadım. Keza orta göbek nedir, nasıldır ölçüsü nedir bilmiyorum. Arka artırıcı bacağı uzun, açık olduğu noktada neredeyse tekera sürtüyor gibi. Ön ve arka tekerler vidalı sistem.

Modifiye etmek istediğim kısımlar en başta çekiş sistemi. Kısa bacaklı olmasından dolayı bir yol grup seti, aynakol ikili (bu çok şart değil tekli de olur), ruble 7 veya 8 (Sora gibi) takmak istiyorum. İkinci olarak da ön ve arka göbekleri de QR uygun bir şekilde değiştirmek istiyorum... Böyle birşey yapılabilir mi, set direk bu tip bir kadroya uyar mı ne dersiniz?

Değerli fikirlerinizi bekliyorum,

Teşekkürler,

Arka artırıcı
IMG_1797.JPG
Ruble
IMG_1798.JPG

Aynakol
IMG_1799.JPG

Fazlaca çamurlanmış orta göbek
IMG_1800.JPG

Bu da tam hali :)
IMG_1791.JPG

Scudo

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
754
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Göbekten vites olsa daha fonksiyonel olabilir diye düşünüyorum.

Yukarı Alt