Salcano DH 262

yolgezerr

Üye
Tepki
0
Selam

Salcano DH 262 almayı düşünüyorum
arazi ve inişlerde kullanacam, tabii şehirdede gezecek bayağı
özellikle downhill amortisör olması iglimi çekti.
bisikleti yakından görme şansım pek yok ş.urfada
bu durumda sizlerin düşünceleri önemli benim için
zoom amortisör nasıldır?
bisiklet hakkında bildiğiniz ayrıntılar nedir.
birde bisiklet hakkında ki düşünceleriniz nedir.
bu bisikleti alan arkadaşlar eğer sizi uğraştırmayacaksa birkaç tane yakın çekim resmini gönderirimisiniz.

şimdiden teşekürler

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aman hocam naptın,öyle downhill bisikleti mi olur?Yakarsın kendini,aman diyim...

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
VAlla ne kadar down hill diye geçsede birçok xc amortisörünün daha fazla yaylandığına emin olabilirsiniz.Fiyatını bilmiyorum ama ucuza downhill idye demir yığını birşey alacagınız aşikar.En iyisi o fiyata xc bisikleti almanız.(eger bütçeyi genişletemiyosanız)

• Beğen
Tepkiler: yolgezerr

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yolgezer abi wallahisakın öyle bişey yapma yani,bisikletten soğursun yani,o ne öyle bisiklet mi olur,demir yığını bişey yaa

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O bisiklet çift yaylı, fonksiyonsuz bir bisiklet. Dağ bisikleti desen değil, şehir bisikleti desen değil. Downhill hiç değil...
Gerçek bir downhill bisikleti bir kaç bin EURO'dan aşağıya alınabilecek bir alet değildir. Onun yerine hardtail (önden süspansiyonlu) ama adam akıllı bir dağ bisikleti alırsan çoook daha yararlı olur arkadaşım. ;)

sifa

Aktif Üye
Tepki
58
Merhaba,

Kız arkadaşım pek bilmeden görüntüye kanıp aldı o bisikletten, daha sonra ben NG600 aldım. İkisi de aynı fiyat 330 ytl civarı ama arada dünyalar kadar fark var. Bir kere dh 262 yaklaşık 20kg civarı olması lazım. Bir erkek olarak ben zor kaldırıyorum merdivenlerden taşımak gerekince. Ayrıca ön vites kadronun içine gömülü, ayar yapılması neredeyse imkansız. DH 262 de kadro, gidon ve boğaz NG600'e göre çok ağır. İlk fırsatta düzgün bir kadro alıp kızcağızı bu eziyetten kurtaracam. Parayla eziyet böyle bir şey olsa gerek. İki bisikletin diğer özellikleri ise aynı, fiyatları da aynı. İlla Salcano alayım diyorsan NG600 al, çok daha memnun kalırsın, Ama üzerine biraz daha verebilirim diyorsan 500ytl civarı ikinci el güzel bir bisiklet al. Benim şimdiki aklım olsa öyle yapardım.
umarım yardımcı olmuştur,

şifa

• Beğen

yolgezerr

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ediyorum

düşünceleriniz gerçekten aydınlatıcı oldu

Ben asıl olarak dağcılık ile uğraşığorum ve dağcılık malzemeleri aldığım için bütcem kısıtlı. Sporu özellikle doğa sporlarını seviyorum çevremdeki arazide ufak parkurlar varken ve doğada olmayı sevdiğim için değerlendirmek istiyorum.

gerçek bir downhill'i pahalı olduğu açık. gönül Trek veye eşdeğer bir bisiklet ister ama bu pek mümkün değil.

pembe panter ağırlığı merak ettiğim konulardandı teşekkürler. ama ikinci ele görmeden binmeden yaklaşmam.

şimdi çoğunlukla şehirde kullanabileceğim. ama hafta sonları boş durmaya niyetim yok.

salcano olması şart değil bianchi'de olur vs... de

bütçeyide sizin söylemleriniz ile 400-450 ye çıkarabilirim biraz daha zorlarsam sanırım.

şimdi bana ne önerirsiniz peki ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bianchi'yi şahsen tavsiye etmem.bence salcano'nun ng-600 modeli tam sana göre,veya bütçeni arttırabilirsen ng-450 düşün derim.
(link) bisikleti görebilirsin.

yolgezerr

Üye
Tepki
0
teşekkürler
siteyi biliyorum çok gezdim ve geziyorum

@burnout_54
0

bisiklet_manyagı

Aktif Üye
Tepki
19
yok hocam dağa ffalan çıkmassınız ya ngf 27 yada ng 600 bende ng 600 war we çok mutluyum daha çok iyi çıkıyor