Salcano cs 27 vs çok ağır gelmeye başladı.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba, 1,5 sene önce aldığım salcano cs 27vs bisikletim bana aşırı derecede ağır gelmeye başladı. Bundan önce kullandığım çift süspansiyon demir yığını var iken bu bisiklet ile tanıştığımda hafif gözükmüştü gözüme fakat şu an bisiklet bana eziyet olmaya başladı. Decahtlondaki yol bisikletlerini kaldırınca kendi bisikletime binmek bile gelmiyor içimden. Bisikletimi seviyorum hiç bir sorun yaratmadı bana çok şükür 800km yi devirdik fakat bisikletimi hafifletmenin yolları var mı? Yol bisikletine geçmek istiyorum mesela fakat şu an yeni araba aldım onu ödüyorum imkanım yok. Bisikletimin jant ve lastiklerini inceltmeyi düşünsem nasıl olur? Ne kadar bir maliyet olur?

Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Bisikletinizi satıp Triban 3 almanız en mantıklı seçenek olur diye düşünüyorum. Hybrid bir bisikleti hızlanması için hafifletmek ya da lastiğini inceltmek size pek bir avantaj sağlamayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Düz maşaya geçerek yaklaşık 2 kg, üstündeki zırhlı Continental lastikleri de katlanabilir hafif bir lastik seti ile degistiriseniz yaklaşık 1kg hafifletebilirsiniz bisikletinizi. Yani ben olsam kesinlikle bu degisimleri yapardım

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
Sizle konuşup sizden sonrada ben almıştım aynı bisikletten. Aynı dertten bende muzdaripim maşa olayını kesinlikle yapmamız lazım diye düşünüyorum zaten maşa hep off konumunda artık bende, Ahmet arkadaş zırhlı lastikleri değişltirin demiş ama bu lastiklerle hiç patlamama olayı büyük avantaj bence. Konuyu takipte olacağım

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Benim eşim de benzer bir bisiklet kullanıyor (City Sport 20), bence en büyük sorun lastikten kaynaklanıyor. Çiftinin bir buçuk kilodan daha ağır olmasını bir kenara bırakın, arazide ve toprak yollarda turlamak için tasarlanmış oldukları için Country Plus lastiklerin yanakları çok kalın ve sert. Bu da oldukça yüksek lastik basıncı ile kullanmazsanız yuvarlanma direncinin çok yüksek olmasına sebep oluyor. En ucuz çözüm, lastiğinizi hep üreticinin verdiği maksimum değere yakın basınçlarda kullanmak.

Bir sonraki adım, şehir içi kullanıma daha uygun, "city sport" adına daha çok yakışan lastiklere geçmeniz olacaktır bence. 150-200 lira arası bir maliyetle patlama direncinden çok fazla ödün vermeden hem akıcılıkta hem ağırlıkta (yarım kilodan fazla) iyileştirme sağlayabilirsiniz. Yanlış bilmiyorsam CS27 modeli 2012 ve öncesinin, kilometre olarak yeni olsalar da lastikleriniz kullanım ömürlerinin sonuna yaklaşıyorlar muhtemelen.

İkinci el, uygun fiyatlı ve fazla kesilmemiş bir sabit maşa bulursanız (mesela yol bisikletinde aluminyumdan karbona veya karbondan daha hafif karbona geçen birinden) maşayı değiştirmek de güzel bir alternatif olabilir, fakat yeni maşaya para vermektense eski bisikleti satıp yenisini almak daha mantıklı olabilir.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
masraf çok masraf. gerçekten direk internetten taksitle triban 3 alıp elinizdeki bisikleti satmanız daha doğru olacaktır. benim gibi yaparsanız belki daha çok seveceğiniz bir bisiklete kavuşmuş olacaksınız fakat maddi anlamda daha çok zorlayacak.
(link)