Salcano Citysport 24VR

Salih Çadırcı

Aktif Üye
Tepki
32
Bu bisikletin hız performansı nasıl.Yokuş performansı nasıl.Parçalarına göre uygunmu fiyatı.Yanlış hatırlamıyorsam 512TL

Scudo

Ahmet Gümüş

Daimi Üye
Tepki
54
Adı üzerinde citysport olan bir bisiklette amortisörlü maşa hem ağırlık fazlası,hem gereksiz gibi geliyor..

Donanımı yazarsan daha objektif konuşulabilir aslında..

• Beğen
Tepkiler: Salih Çadırcı

Salih Çadırcı

Aktif Üye
Tepki
32
http://b1108.hizliresim.com/11/8/10/3495.jpg

TİP : 700C TREKKING
VİTES : SHIMANO ST-EF60/ RD-M360 ACERA 24 VİTES
KADRO : 6061 ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : HI-TEN MAŞA
FREN : TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN
GİDON BOĞAZI : ZOOM AHEAD ALÜMİNYUM DERECELİ GİDON BOĞAZI
KRANK TAKIMI : SUNTOUR CW10- XCT-V3-T318 KRANK TAKIMI
ÖN&ARKA TEKER GÖBEĞİ : SHIMANO FH-RM30/HB-RM40
RUBLE : SHIMANO CS-HG30 KASET 11-34
TEKERLEK : SALCANO X-PRO3 8X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ
LASTİK : CONTINENTAL TOURING PLUS REFLEKTÖRLÜ LASTİK

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Peşin 430tl gibi bir fiyat almıştım. İlk baktığım bisiklet buydu. Şu kadar daha koyar bunu alırım diye diye 1.500e kadar çıktım şimdi. Neden vazgeçtim;

1. Muadilleriyle kıyaslama yapacak tecrübeye sahip hiç kimsede bu seri yok. Kayda değer bir inceleme, sürüş deneyimi, karşılaştırma veya görüş beklemeyin.
2. Kadro boyu bilinmiyor. Sorsanız da fabrikasından bayiisine kimse cevaplayamıyor.
3. Aynı sınıftan başka markaların modellerini gördükten sonra kadrosu gözüme çok zayıf gözüktü.

Bütçe buysa başka seçenek yok gibi. 2.el veya...

Salih Çadırcı

Aktif Üye
Tepki
32
Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için Rahmi bey.Evet bütçem malesef bukadar.Bu bisikletin kadrosu gözüme zayıf gözüktü demişsiniz.Acaba ne bakımdan yani neresini zayıf buldunuz?

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Salih Çadırcı

Bence kadro gayet normal.. Fotoğraflar yerine gidip bisikleti gözle görür bir deneme yaparsanız, özellikle beyaz kadronun estetik bir görünümü olduğunu farkedeceksiniz...

Salcano Fotoğraf çekme konusunda çok başarısız...Zaten kat edecekleri çok yol var ama şunu söyleyebilirim salcano'nun 300-400 tl dan başlayan bisikletlerinden tutun en tepeye kadar ki ekipmanları ne başka marka da bulabilir ne de toplayabilirsiniz...
Ama şöyle bir sıkıntı var, servis genelde berbat...

Bir de salcano'lar hem isim, hem de her yere salcano yazmalarından dolayı pek tercih edilmiyorlar... Bir de kadroları her ne kadar sorun yaşayan birini görüp duymamış olsam da , sonuçta daha servis problemleri,montaj problemleri ve bisikletlerin fotoğraflarla ne kadar yansıtılabildiği konusunda berbat olan bir marka, Trek,Scott,Cannondale,Pinarello,Colnago,Kron gibi ömürlük kadrolar üretemez diye düşünüyorum...

curly89

Aktif Üye
Tepki
37
24VS modeline bakmıştım bir ara,

Bisikleti jantları ve frenleri haricinde tatminkar bulmuştum.

16", 17.5", 19" ve 21" kadro boyları vardı bildiğim kadarıyla.

Kadronun açıları ve boru kalınlıkları meridanın tur bisikleri ile aynı.

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Hiç bir görüşümü fotolara bakarak yazmadım şimdiye kadar, izlenimlerimin hepsini üzerine binerek, her yerini kurcalayarak edindim :) Ben, diğerlerine kıyasla genel olarak ince veya narin göründü demek istedim aslında. Sağlamlığı, tasarım ve kaynak işçiliği ile doğru orantılı ama fiyatına bakarsanız ve bütçe de buysa bundan iyisini bulamazsınız zaten. Bence alın. Bacak boyunuz da çok uzun değilse bir sıkıntı olmaz sanırım. Ayrıca bisiklet oldukça güzel görünüyor.

Bu arada özel mesaj cevaplayamıyorum. Bu fiyatı peşin para olmak kaydıyla Sirkeci Yurt'tan aldım.

Tepki
27
Bu fiyat aralığında sıfır bisiklet için en iyi tercih.
Bilgisiz bayiler dışında fiyat performans olarak iyi bir marka bence Salcano.

Tepki
12
bende 24 VS modeli var gayet memnunum 19" kadro boyunu kullanıyorum daha küçüğü vardır heralde gayet güzel hızlı bir bisiklet.Seviyorum bisikletimi=)=)

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@rahmi kocaman

Fotoğrafa bakıp yorum yapma işini size dememiştim almayı düşünen forum sakinine bir ön uyarı ya da dikkat etmesi gereken bir husus gibisinden söylemiştim ;) :in: Çünkü böyle yapıp aslında görse,sürse beğeneceği bisikleti almayan ve ön yargı besleyen çok kişi var. ;)
Kadro görünümü ile ilgili kişiden kişiye görüş değişebilir sonuçta...
Ama o görüşün Fotoğraflar üzerine olmamasında fayda var özellikle Salcano gibi bu işi hiç beceremeyen ve internette video + adam akıllı ayrıntılı fotoğrafları hemen hemen hiç bulunmayan bir marka için...