Salcano CityFun 50 Sorunları

feyyazsari

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Merhabalar, başlıkta belirttiğim City Fun 50 modeline ait bisikleti alalı 2 hafta oldu. Sabırsız birisi olduğum için, çok fazla araştırma yapamadan bütçemi de çok aşmadan alabildiğim bisiklet bu oldu. Pişman mıyım, evet :(
Sorunlarım ise, benden midir bilmiyorum tabii; bir denge problemi yaşamaktayım. Biraz hızlandığımda, yani hızım ortalama 30 km olduğunda bir dengesizlik hissediyorum bisiklette ve aniden yavaşlıyorum. Bunun lastiklerin ince ve yolun da düzgün olmayışı ile alakası olabilir mi acaba diye düşündüğüm de oluyor.
İkinci problemim ise, hidroliğin yağ akıtması. Servise götürdüğümde "benim bisikletimde de aynı problem oldu 3 aydır fabrikada bekliyorum" dedi. Beni soğutan şey de bu oldu. Arka fren artık iyice tutmamaya başladı, salcano ile görüşüp yenisini talep edeceklerini beni mağdur etmeyeceklerini söyleyerek yardımcı oldular, sağ olsunlar. Hidroliğın yağ akıtması ile ilgili sorun çıkacağını düşündükleri şey ise mekanizma üzerinde bulunan çizik izleri..
Bisikletim ile ilgili eleştiri,yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim :)

Scudo

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Hocam aslına biraz araştırsaydın şehir bisikletlerinde hidroliğin pek gerekli olmadığını öğrenirdin neyse olmuşla ölmüşe çare olmaz salcano servisleri ilgisizdirde normalde siz şanslıymışsınız.

Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Öncelikle geçmiş olsun, Zaten başımıza hep bu sabırsızlıktan geliyor, Bende sabırsızım ve Bisiklet almayı hemen istiyorum, Beni korkutanda bu ya, Ya bişi olursa :D

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Hevesinizi kırmayın, olur böyle şeyler.
Denge proplemi ''quick release''lerinizin gevşekliğinden ya da maşa boşluğundan kaynaklanabilir gibime geliyor.

feyyazsari

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Teşekkür ederim cevaplarınız için. Ön lastikte bulunan Quick release zaten gevşekti ve lastik yamuktu düzelttim fakat bu kez Hız yaptıkça yalpalama yaptığını gözlemledim. Yarın servisten gelecek yanıtı paylaşacağım, alacak Arkadaşlara da yardımı dokunur en azından :)

Berginal

Üye
Tepki
0
İsim
Buğra E.
Bisiklet
Salcano
Bu bisikletten bende de var. Frenin hidrolik olması bir dezavantaj değil. Fakat ön vitesi düşüreyim derken kasisten geçiyordum ve yanlışlıkla frene asılıp takla attım. :(

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Ben de kullaniyorum. Hiz konusunda sorunum olmadi cok kasmadim ama 35-40 km hizla 2-3 dk gittim bayir asagiydi. Ama masadan garip bir ses geliyordu. Onun disinda ne bir yalpalama ne bir baska sorunu olmadi.Sizin sonuc ne oldu merak ettim. Sonuclaninca paylasir misiniz?

Berginal

Üye
Tepki
0
İsim
Buğra E.
Bisiklet
Salcano
O ses disk frenden geliyor oynatınca sorun çözülüyor. :harika: