Salcano City sportlar arası karşılaştırma. Tecrübelilerin yorumlarını bekliyorum.

Tepki
7
İyi günler arkadaşlar. (link) ile (link) arasındaki farkı söyleyebilir misiniz? Ayrıca (link) bu mu yoksa (link) bu mu amortisör bana kaba geldiği için city sport 60 almayı düşünüyorum fakat 21VR ile arasındaki aşırı bir fark göremedim. Şekil olarak fark var.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba Ali,
Kafanı bulandırmak istemem ama bütçeni Salcano'ya harcama derim. Biliyorum, istediğin cevap bu değildi ama, Salcano'nun garip jantlı bisikletleri bana itici geldiği için söylüyorum bunu.
Şu ana kadar yeterince bulandıramadıysam kafanı, devam edeyim. 600 lirayı linktekine verir, kalan 100 lirayla da tur için uygun bir lastik bulurdum. Yedek dağ bisikleti lastiklerini de kenara koyardım.
(link)

Kendine iyi bak, seveceğin bir bisiklet al.

Mesajımı tekrar okudum, senin gözünle. "İstediğim cevap bu değildi ki!" dedim içimden.

Tepki
7
@Yusuf Yılmazvural

hocam zaten city sport 60 ı 600 tlye alacağım. Sizin önerdiğiniz bisiklet de güzel fakat ben dağ bisikleti istemiyorum; şehir bisikleti istiyorum. City sport 60'ın kadro şekli felan tam benim hoşlandığım cinsten o yüzden city sport 60 almayı düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yusuf Yılmazvural

Şehir bisikleti arayan birine dağ bisikleti önerirseniz, %99 ihtimalle öyle düşünür. Dağ bisikletini şehir/tur bisikletine çevirme fantezisinden vazgeçtiğimiz gün çok şey değişecek.

Ali Bey, 21 VR dediğiniz bisiklet 60'ın 2012 modeli oluyor zaten. Düz maşa istiyorsanız 21VR çok cazip. Şekli hoşunuza gittiyse, boşuna 2013 modeline 100 lira fark vermeyin. Amortisör lazımsa 24 VS'ye bakarsınız. Fakat düz maşanın tadı başkadır, eklemeden geçemem. 21 VR ve 24 VS arasında amortisörlü maşa, göbekler, 24 vites Acera sistem gibi farklar var. Fakat direkt kıyaslanacak modeller değiller maşadan ötürü.

Tepki
7
@ahmetcan44

Çok sağolasın hocam bilgilendirme için. Şuanda kartımın gelmesini bekliyorum. Bankanın vereceği limite göre 21VR ve 60 arası tercih yapacağım. Normalde 12 taksit ypacağım için ikiside ödemede fark yaratmaz. birinin taksidi 50 iken diğeri 40 olur. Şimdi insanlar beni yanlış anlamasın; kredi kartını alayım da sonra bir ara öderim diye yapmıyorum. Aylık gelirim belli ona göre karttan çekeceğim zamanı geldiği zamanda tıkır tıkır ödeyeceğim. Fakat Ahmet hocam şekil olarak 60 daha güzel geldi gözüme. Aylık 10 tl fazladan vermek o görüntü için fazla değil gibime geldi. Dediğiniz gibi düş maşa farklı ben düz maşa seçeceğim. Bulunduğum yer Kayseri olduğu için yollar gayet güzel ve şehir bisikleti için ideal. Dediğim gibi bilgilendirme iyi oldu. Kartımın geldiği zamanki verilen limite göre seçim ypacağım. Herkese teşekküler.

@ahmetcan44

Çok sağolasın hocam bilgilendirme için. Şuanda kartımın gelmesini bekliyorum. Bankanın vereceği limite göre 21VR ve 60 arası tercih yapacağım. Normalde 12 taksit ypacağım için ikiside ödemede fark yaratmaz. birinin taksidi 50 iken diğeri 40 olur. Şimdi insanlar beni yanlış anlamasın; kredi kartını alayım da sonra bir ara öderim diye yapmıyorum. Aylık gelirim belli ona göre karttan çekeceğim zamanı geldiği zamanda tıkır tıkır ödeyeceğim. Fakat Ahmet hocam şekil olarak 60 daha güzel geldi gözüme. Aylık 10 tl fazladan vermek o görüntü için fazla değil gibime geldi. Dediğiniz gibi düş maşa farklı ben düz maşa seçeceğim. Bulunduğum yer Kayseri olduğu için yollar gayet güzel ve şehir bisikleti için ideal. Dediğim gibi bilgilendirme iyi oldu. Kartımın geldiği zamanki verilen limite göre seçim ypacağım. Herkese teşekküler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Claud Butler 700M de var fakat erkek modeli kalmadı. Eğer tekrar stoklara girerse, kesinlikle tavsiye ederim. Boşuna fazladan para vermeyin, 21 VR ya da CS60 ile aynı bisiklet. Salcano'nun markası zaten. Kadın modeli satışta;

(link)

Forumda incelemeleri de var, epeyce kişi satın aldı. Kart geldiğinde stokta olursa, 400 TL'ye kaçırılmayacak bir bisiklet. Konuları açıldı, inceleyebilirsiniz.

Tepki
7
@ahmetcan44

hocam aslında bende ondan alacaktım fakat banka sağolsın kartımı geç gönderiyor o yüzden kaçırdım o fırsatı :D Ama tekrar stoğa gireceğiniz zannetmiyorum girerse onu alırım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmetcan44

Belki de haklısınızdır, geleceğe dair umutlarım arttı. Şimdi durup o günü bekleyeyim.