Salcano City Sport 27 Vs

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alyan anahtar setimizide aldıkk :) PAra vermeden hediye geldi.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Kadir Altuntaş
Scudo

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Betül Kardeşim Hatırlatma..

-Zefal Ayna 35 tl

Şu anda bu Ayna'yı kullanıyorum.(link)
Gayet memnun olmakla beraber kırılsa bile gidip tekrar alıyorum.Çünkü hem diğerine göre ucuz montesi gayet kolay..

Betül Kardeşim genel olarak,özür dileyerek bir hatırlatma yapmak istiyorum.Bu Bisikletçi satış mağazalarından epey kazık yedim.Artık başka yönde alışveriş sistemini öneririm.

Örneğin:
-Benim aldığım arka Flaşör Kırmızı lamba ne kadar biliyormusunuz.35 tl Ben Toptancımdan 3 tl'ye aldım.Milyoncuda da 5 tl'dir

-Neymiş?. Wörth,Marka) Ruble,zincir temizleyici 35 tl.Duydumki Petrol yani Benzinlikler'de 10 tl veya Araba Sanayi kesimlerinde başka marka da olsa 5 tl'deyince Yuh dedim
-Wörth Yağ 35 tl.Wörth yağını al zincir toz kapmaz dediler alakası yok,çünkü zincirim yinede fazla toz kapmasada çamurumsu oluyor.

Not:
Zincir ve Rubleyi temizlemek için 2-3 tl'ye yağlı boya fırçası alıyorsun (Pahalı markalardan değil) Çamur,pis yağ gibi maddeleri fırçayla temizledikten sonra Mazot,bildiğimiz Motorin'le yıkayıp sonra annelerimizin kullandığı Makine yağı veya araba Motor yağı bile olur,atıyorum 5-30 veya 10-40 gibi.

-Bu konuda bazı arkadaşlar bu gibi malzemeleri Çin'den getirtiyorlar.Ben nasıl olduğunu bilmediğim için getirtemiyorum.Örneğin bi arkadaş Kask'ı 15 tl'yemi aldım dedi hatırlamıyorum bayağı ucuza getirtmiş.

-Buyur!.(link) Ben bu paraya 200 tl daha katsam Kron XC 250 alırım.
Decathlon'dan 40 tl'ye yağmur geçirmez Avcı alt yağmurluk gördüm,aldım işimi görür en azından.Gerçi Decathlon'dan her ürünü değil tabiki işimize gelen veya indirimde olan sezon sonu ürünleri alıyoruz.

Neyse Kusura bakma Kardeşim fazla uzattım,maksadım ben zamanında fazla para ödedim,onu belirtmek istedim.

Hoşça Kalın...

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Betül özkal

Öküz demeyelim lütfen ! Zira öküzlere hakaret olucaktır :) Bir bayanın keşke tek başına spor yapabileceği bir yer olsa Türkiye... Ama malesef değil. Size gruplara katılmanızı öneririm. O zaman sıkıntı olmuyor olsa bile hallediliyor :)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kadir Altuntaş

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yolda giderken ayna gerekli bence de fakat zamanla eksiklerimi tamamlıyorum onuda alıcam en yakın zamanda. Bakımları için erkek arkadaşım araba motor w.s herşeyinden anlıyor onunla birlikte yaparız bakımınıda :). Bisiklet mağazasından eldiven kask aldım sadece netten fiyatına baktım normal almışım onuda kendisi kask için 85 lira dedi fakat nette 55 liraydı :) eldivende 20 lira verdim 75 liraya aldım onları. Pompayı Decahtlon dan aldım 9,90'a Birde arka bagaj aldık bisiklete sırtımda çanta taşımak hem yorucu hemde fazla terlememe sebep oluyor onada 40 lira verdik. Şu an bisikletlere yapılan şeyler bunlar. Araştırıyorum fiyatlarını DX.com dan ışık ve buff sipariş ettim 2 gün önce onlar ne zaman gelir bilmiyorum ama umarım sağlamdırlar.

@murataslan

O tarz insanlara söylenicek sıfat bulamıyorum zaten insanlarımız çok garip. Genelde tek başıma çıkıyorum turlara yolda karşılaşıyorum süren arkadaşlarla. Fakat araştırıcam tur yaptıkları zaman katılabilirim.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün asıl amacım sirkeciye gidip bagajımı taktırmaktı fakat aradığımda tamircilerin olmadıklarını söyleyince gitmedim. Esenler zeytinburnu bakırköy haznedar güngören esenler rotasını takip ederek geri döndüm 19 km tutmuş yol. z.burnuna giderken bir kamyoncu aynaya bakmadan kapısını açtı allahtan ben geçtikten sonra açtı ucuz atlattım kazayı yüksekti araç direk göğsüm ve kafama denk gelicekti eğer çarpmış olsaydım. Bisiklet yolundan giderken 2 arkadaş yanımdan geçtiler forumdan mı bilmiyorum. Hava bozmasaydı beylikdüzüne kadr gidicektim fakat hava serinlemeye başlayınca rotamı eve doğru değiştirdim. Haznedarda yol bisikleti süren bir arkadaşla daha karşılaştım tam takım giyinmişti kendisi.

Before
(link)
After
(link)
Buda bugünkü yaptığım mesafe
(link)

Km sayacı yetersiz geldi bana günlük yaptığım mesafeyi sıfırlayarak öğrene biliyorum ortlama hızım max. hızımı göremiyorum bi şekilde. Hızımı ancak gittiğim zaman bakarak öğrenebiliyorum. DX de bu aldığım btwin marka km sayacından daha donanımlı olanı var fakat ne kadar sağlamdır bilmiyorum.

Arkadaşlar havalar soğudukça bisiklet kullanımının zorlaştığını anladım. Ben çok terliyorum ve terledikçe vuran rüzgar neticesinde üşüyorum. Kışlık kıyafet aldıktan sonra bu sorun ortadan kalkar mı? Birde uygun fiyata neler alabilirim kışın sürmek için bisikleti. Yazlık tayt ve tshort'um var fakat kışın tshort bir işe yaramıyor. Bugün çift kat giyindim tshort'u fakat eve geldiğimde yine çok fazla terlemiştim bu konu hakkında deneyimlerinizi paylaşırmısınız

Bülent Kavakkoru

Daimi Üye
Tepki
106
Bisiklet
Trek
@Betül özkal

Km sayacında bence ucuz modellere kaçılmaması gerekiyor. Çünkü ucuz olan modeller hep bir sorun çıkartıyor. Bende de AS marka kablolu kilometre ölçer vardı ama düzgün çalışmıyordu. En kötüsü de devamlı ODO yu sıfırlamasıydı. Bende Cateye Micro Wireless sayaç aldım. Bu yüzden bence Sigma, Cateye gibi iyi markalardan kilometre ölçer almanız daha iyi olur. Kablolu yada kablosuz orası size kalmış artık.

Bunlar örnek modeller olabilir. Diğer modellere bakabilirsiniz. Bol km'li sürüşleriniz olsun.
(link)
(link)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Niyazi DEMİR
Teşekkürlerr

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kilometre sayacı olarak Sigma'nın 8.12 modelini önerebilirim.

(link)

(link)

Kablosuz olanıyla 15 lira fark var. Ben kabloluları tercih ediyorum, 16.09 kullanıyorum ve göstermediği bir şey yok. 8.12 de eğer çok fazla şeye ihtiyacınız yoksa yeterli gelecektir. Sigma modellerinde noktanın solundaki sayı fonksiyon sayısını gösteriyor. Noktanın sağındaki sayı ise model yılını gösteriyor. 8 fonksiyonlu, 2012 serisi gibi.

Ayrıca Decathlon'da satılan B'twin Count 8 kablolu ve kablosuz model de çok güzel, kesinlikle tavsiye ederim. Bisikletin rengine göre kapağını da değiştirebiliyorsunuz.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir süre kullandıktan sonra değiştiririm artık almış bulundum kullanmamak olmaz :) km olarak doğru gösteriyor onda hiç bir sıkıntı yok fakat fonksiyon olarak az olduğu için yetersiz kalıyor.

Bu nasıl sizce denemeye değer mi?
(link)

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:( Betül Kardeşim çok geçmiş olsun!.Evet aynen arabaların yanından geçerken (ani Kapı açmaları) dikkatli olmak gerekir,bu çok önemli!.

-Bilmiyorum ama biliyormusunuz?.Bir Bisikletli Arkadaşı veya Grup Turlarında geçerken,Sağdayım,Soldayım gibi uyarılar çok önemli!.

-Sağa dönüşü olan ''Tali'' yolda,direk gidecekseniz yoldaki size yakın olan en sağdaki kesik kesik çizgilere girip,(Sağ tarafı boş bırakarak) Sol kolunuzla işaret vererek arkadaki araç'a durumu bildireceksiniz.
DİKKAT!.
Fakat nedense bu işlemi yaptığımızda GERİ ZEKALI bazı sürücüler Sağ şeriti boş bıraktığımız halde Soldan önümüze kırıyor!.Aman Dikkat!.
Bu yüzden bu gibi durumlarda,Yol boşalınca Bisikleti elinize alıp geçmeniz!.

-Grup Turlarında bir Bisikletli arkadaşınızın arkasında,Min.30 cm Max.1 mt.Mesafede seyrettiğinizde Rüzgârından yararlanır,ayrıca Grup içindeyseniz neredeyse hiç Pedal çevirmeden Yol alırsınız.

Bu ara Tebrikler bayağı yol katetmiş Performans sağlamışsınız..:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Betül Hanım, o saatlerin ömürleri kısa oluyor genelde. Özellikle nemden çabuk etkileniyorlar ama bazıları da çatır çatır yıllarca çalışıyorlar, ilginç şekilde. Şansınızı denemek isterseniz, pahalı bir şey değil. Sipariş ederseniz, bizle de paylaşırsınız yorumlarınızı. Aliexpress'te de seçenekler var.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

benim saat de ıslanınca ekranın içinden buhar yaptı, 2 gün sonra düzeldi. hala çalışıyor, bir sorunu yok ancak ne kadar güvenilir tartışılır... su geçirmezliği pek başarılı değilmiş. ASSIZE markalı benimki de.

ancak hız ve mesafe ölçümü konusunda sorun yok, google maps'dan ölçtüğüm mesafe ne ise o yolu gittiğimde aynı sonucu gösteriyor. bozulana kadar kullanır sonra da sigma ya da btwin alırım.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kadir Altuntaş

Daha önce hiç gruplarla sürüş yapmadım alalı 9 gün oldu bisikleti 150 km yapmışımdır belki fazlası vardır. Kollarımızla sinyal verme olayına ben korkuyorum araç sürücüleri ne yaptıkları belli olmuyo koluma çarparlar vs bi sıkıntı olmasın diye hiç o şekilde yön belirtmedim :). Pazar günü iki kişi tur yapıcaz sahilde umarım güzel geçer.

@ahmetcan44

O zaman alıp denemek lazım ilk olarak farlar gelsin daha sonra belli olucak. Dxden alışveriş yaptınız mı Ahmetcan44?

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Cinden bi cok siteden alısveriş yaptım fakat en yavası dx tir genelde siparisleri aksatır. Geri iade olayımda oldu sıkıntı cıokarmadılar iade ettiler fakat iade istediginde bile 1 ayı geciyor istekten sonra yani kedini geliştirdi malları arttırdı zamanla fakat yavasladı yada bilerek sallamıolar.

Alternatif olarak daha hızlı ve daha ucuz olan öncelikle (link) daha sonrada (link) öneririm dx e göre daha hızlı daha ucuz fakat ordaki kadar ürün cesidi yoktur. Buldugun işine yarıcak ürünleri buralardan alman , bulamadıklarını en son care olarak dx ten alman daha mantıklı.

Ayrıca 150 dolar üzeri tek seferlik alısveriş yapıcaksan drop shipping işaretlersin ve fiyatı düşürürler böylece gümrükte sıkıntı olmaz. 150 doloar altında zaten sıkıntı cıkarmıolar.

Ayrıca 5-10 dolar ürünler yerine cindende olsa 15-20 dolarlık daha profesyonel ürülr öneririm km saati için. Görünüşte ilk etapta seni tatmin eder fakat ileri dönük sürekli pil bitirirler ucuz ürünler cok cabuk pil harcıorç Daha pahalılar neredeyse hiç pil deiştirmiosun . Pillerde ucuz ısıklandırma ve pil almanıda öneririm gece sürüşü için 3 hafta kadar kargo beklersin ama sen istanbulsun 2 haftada eline ulasır.

Ben genelde banggoodu cok kulnıorum kumandalı alet merakımdan dolyaı. Bikeresinde yani bi 10 alısverişen sonra kumandam bozuk cıktı malesef bi alette videolu olarak mail attım ve ücretsiz olarak bendekinide geri istemeden yenisni yolladılar.

Kargolar ücretsizdir fakat 25 dolar altında olursa traking numarası vermezler. 1,7 dolar extra ödersin yanlıs hatırlamıosam . Daha az ürün alsan bile traking numaranı mutlaka edin . Traking numarası olmayan ürünlere önem göstermiolar ve daha gec yola cıkıor genel olarak her sitede. Tr ye girincede hepsi PTT ile dagıtılıyor.

Hatta takip edip dagıtım merkezine gelince oraya gidip alırsan sana 2-3 gün kazandırmıs oluyor lakin tr ye girdikten sonra dagıtım merkez,nde bile epey bekleyiolar .

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kargo ücretsiz mi? Kargoyu bizmi ödüyoruz

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Tekrar düzenledim mesajın sonunu okuyabilirsin kargo ücretsiz. 25 dolar üzerinede traking numarası ücretsiz ve yüklü miktarda dropshiping imkanı tanıyor her üyesine. Aradada puan kazanma ve indirim kuponları kazanabilirsun ama bunlar genelde bayan kıyafetlerinde oldugundan senin daha cok işine yarayabilir kuponlar :)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
BG sitesini inceliyorum şu an DX den daha uygun fiyatları var. Bizde Klasik otomobil topluyoruz bunlar gibi sadece parca satan siteler var türkiye fiyatlarına göre kat be kat uygun oluyorlar. Teşekkür ederimm kıyfetlere bir göz atıcam

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Rica ederim bg iyidir bende en cok oraısnı kullnıyorum ve sorun olunca geri dönüşleri cok hızlıdır. Ayrıca zincir temizligi ile alakalı yazılar gördüm ileride zincirinizi temizlemek yaglamak için yagı kendiniz secersiniz fakat temizlik için kesinlikle gaz yagı öneririm. Cok hızlı ve ucuz bi cözümdür. Ayrıca bisikletinize bulasak cıkaramadıınız lekeler , zift lekesi vs gibi cok kolay temizlenir ve boyayı da besler kadronuzuda temizleyebilriisniz. Zincir içinde iyice kuruladıktan sonra yag uygularsınız litresi 3.5 tl benzinliklerde fakat kötü yani heryerde bulamassınız. Bi kere denk gelirseniz hep ordan alırınsız.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün de epey yol yaptık ve hava çok güzeldi ilk kez arkadaşımla birlikte sürdüm tempo biraz düşüktü, havanın güzel olmasını sebep bilen herkes mangal yaparken bisiklet yolunu işkal etmeyi iş bellemişlerdi. Bugün birde bisiklet yoluna sahip çık ekibi avrupa yakasında etkinlik yapmışlardı onlarla bolca karşılaşsakta bugün fazlasıyla bisikletli gördük. Bagajımızıda taktırdık artık omuzlara değil bisiklete yüklenicez :)

(link)
(link)
Bunlarda dün eklediğim fotoğrafların üzerine ek kmler :)
(link)
(link)
Buda bagajım
(link)