Salcano City Sport 21vs,24vs,24vr ne demek?

Tepki
17
Salcano City Sport 21vs,24vs,24vr kısaltmalarının anlamları nelerdir? Aralarındaki fark nedir? vites sayıları diye tahmin ettim ama anlamadım. hepsinin arasında da 30-40 lira seviyesinde fark var, 21 vs 530,24 vs 560 fln gibi,yardımcı olursanız...

Scudo

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Rakamlar vites sayıları. VS'ler Amortisörlü maşa, VR'ler sabit maşadır

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
en ideali bence 24 vr. bir iki haftaya kadar almayı düşünüyorum.

Tepki
17
sağolasın berk, niye en idealı 24 vr ki? sabit maşalı ise 24 vr, kilitli amortisörlüsünü alıp,istediğin zaman açıp,istediğin zaman kaparsın,yanlış mı düşünüyorum?

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Ben de sizin gibi düşünerek 24 VS aldım. Uğur Yılmaz da heralde ağırlık bakımından böyle dedi

Tepki
17
bir de 24 hds var, o da disk frenli olanı sanırım,ama o 695 lira, 520 veya 560 lira ise normal mekanik frenli olanları, aradaki fren farkı için 695 vermeye değer mi sizce?

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Kilitli maşaların sabit maşa görevini yaptığını düşünmüyorum, bende de var ancak ne kadara kilitlesen de ani darbelerde sanki sorun yaşayacakmış gibi hissediyorsun, ayrıca zamanla bozulma riskide bulunmakta, ağırlığıda cabası.Her ne kadar kilitli amortisör avantaj sağlasa da kullanım amacına göre ya amortisörlü maşa , ya da sabit maşa tercih etmek gerekir diye düşünüyorum.

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Tartmadım, ancak en az 1-1.5 kg. farkeder diye düşünüyorum, bilen veya tartan arkadaşlar daha net cevap verebilirler.

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Rahat 1.5 kg farkeder bence. Bu tür alt seviye maşalar uzun ömürlü olmuyor. Performansları da iyi değil bence. Kötü bir maşa olmasındansa sabit maşa daha iyi bence. O yüzden 24VR dedim.

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Aynen katılırım, helede kaliteli amotisörlü maşaların fiyatlarını göz önüne alınca.

Tepki
66
Şehir bisikleti için sabit maşa mantıklı. Asfalt üzerinde kullanılacak, çukurlardan kaçılacak veya yavaş ve dikkatli girilecek vs. Eskiden amortisor falan yoktu ve yolda çukur veya tümsek olduğunda insanlar bileklerini serbest bırakarak avuç ayasıyla gidonu tutar, dirseklerini kırar ve bu da ön tekerin titreşimini vücudunuza iletilmesini engellerdi. Çoğu bisiklet kullanıcısı hala böyle yapıyor.

Tepki
17
@MEHMET AÇIKGÖZ

güzel taktikmiş :) yalnız maşa konusunda iyice kararsız kaldım, kilitli maşa alıp paşa paşa istediğim zaman açıp,kapayıp sürecektim. 1,5 kilo ağırlık da çok fazla. sabit maşa mı alsam?

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Eğer bulunduğunuz şehrin asfaltı sürekli göçüklü, mazgallı, yamalı yollar ise amortisörlüyü tercih edin derim. İzmir'de yollar böyle. Bugün de yaklaşık 25 km yol yaptım hiç durmadan, maşayı denemek için kilidi açıp kapattım belli aralıklarla, cidden farkediyo. Bazı konularda gördüm dandik maşaların ayarlama aparatı göstermelik falan diye, bunda hiç böyle bişey yok. Gayet de farkediyo ben çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Güllü
Tepki
8
arkadaşım 2 ay önce sigarayı bıraktım.3 hafta öncede spor olsun diye bisiklet alayım dedim ve city sport 21vs aldım.yaş 32 kondisyon sıfırdı şimdi 35-40 km pedal sorun olmuyor.bence günde 100 km falan yapmıyacaksan bulunduğun yer çok rampalı değilse bu konfordan vazgeçme.amortisörü kilitlenebilen bir bisiklete bin biraz dolaş amaortisörü kilitle kesinlikle vazgeçmezsin.bu arada bu bisikletler hafif değil tarttırdım benimkini 14.5 kilo geldi.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara