Salcano City Fun kullananlar

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
İstiyorsan götür ama kendin göstergeli bir pompaya sahipsen yapabileceğin bir şey. Ama kaça ayarlamak daha doğru olur bilemem. Ben 45' e ayarlıyorum.

Scudo

emre32

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar bende city fun 50 hd kullanıcısıyım.bende paxton marka dağ bisikleti vardı onunla takas yaptım ondan buna geçince benim için inanılmaz güzel olmuştu fakat artık bana yetmiyor bu:) ben dağ bisikletine geçmeye karar verdim sizce hangi marka ve model önerirsiniz??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gokmen.41

Üye
Tepki
0
İsim
gokmen
Bisiklet
Salcano
merhaba, bisikletim salcano city fun 60, şuan ki maşası zoom ch120 amortisörlü maşa, maşa kalite olarak kötü ve gereksiz yere ağırlık yapıyor, konik kadroya düz maşa nasıl takabilirim ? konik kadroya uyumlu düz maşa satılıyo mu yardımcı olursanız sevinirim

Tepki
0
arkadaslar salcano cıty explorer 30 V yada salcano city fun 60 V den birini almayı düşünüyorum bisiklet konusunda fazla tecrübem yok işe gidip gelirken kullanmayı düşünüyorum gidiş dönüş 14 km fazla rampa yok yol düz sayılır hangi bisikleti önerirsiniz

Tepki
36
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tolgahankys

Hocam bende city fun60 kullanıyorum oldukça memnunum arkadaşlarla turlara da gittik Allah'a şükür bir sıkıntı yok diğer modeli bilmiyorum ama cf60 öneririm.

• Beğen
Tepkiler: tolgahankys
Tepki
16
İsim
Önder
Bisiklet
Salcano
Merhaba salcano city fun 70 de birkaç degisiklik yapmak istiyorum. Siz olsaniz neyi degistirirdiniz.
Aslinda satip sedona 300 yada merida 20v almak istiyordum ama cok fazla birsey degismeyecegini dusundum ve donanimda degisiklige gitmeye karar verdim.
Şuanki donanimlar;
KADRO28" Aluminyum Kadro
MAŞAHiTen
ARKA VİTESShimano STEF41 / RD-TY300 Tourney 21 vites
KADRO ÖLÇÜLERİ18" - 20"
ORTA GÖBEKChin Haur CH51
AYNAKOLShimano TY301 48t/38t/28t krank takımı
FREN TAKIMIAlüminyum V Fren Sistemi
VİTES KOLLARIShimano ST-EF41
RUBLEShimano MF-TZ21 Tourney 28t/14t kaset
ÖN DEĞİŞTİRİCİShimano FD-TZ31
SELE BORUSUZoom C208 Alüminyum Sele Borusu
SELESalcano Logolu Jel Takviyeli Sele
FURŞ TAKIMIChin Haur CH-9280TBW
JANT SETİSalcano XPRO HB 32H Jant Seti
TEKER SETİTREKKING COMFORT reflektörlü lastik

aknasmub

Üye
Tepki
0
İsim
Onur
Arkadaşlar merhaba. Ben de aranıza city sport 20 hd ile katıldım. Şimdilik memnunum bisikletimden.

yakandemir

Üye
Tepki
0
İsim
Yasar Kandemir
Selamlar arkadaslar,citysport 40 ,,,1100 civari,tavsiyelerinizi rica ediyorum,
Hatta elinde olan var ise dusunebilirim,

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Uzun süre bu konuya bir şey yazılmamış. Bende tam da bu konuya yazmalık bir sorun oluştu.
Arka Jant tellerimden birisi kırıldı. Bisiklet: City fun 50 Hd. Normalde bisikletçiye götürür ona sorar eve gelir sipariş verip tekrar götürürüm ama şu aralar her zamanki gibi vaktim olmuyor. Mecbur ben sipariş edeceğim tek seferde götürüp, jantı ve teli verip, değiştirteceğim. Tanıdığım iyi bir bisikletçi var ama onda da malzeme yok kendim almam gerek.

Bu bisikletin arka jant telinin ölçüsü nedir, nasıl ölçer neresinden anlarım? Hangi marka almalıyım? İnternette 2mm 1.8mm veya 250,268 gibi seçenekler var. Bunlardan hangisi benimkine uygun?

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@kadir karakaya

@hogutmen
İsmi bir türlü etiketleyemedim. :acpsnr: Hatırlıyorum sizin tel değişmişti. Hangi boyutlarda almıştınız @hogutmen ?

Bisikletforumda bisiklet ile ilgili konu açtım. Araya kaynadı. Yönlendiren, bilgisini paylaşan olmadı. Siyaset ya da futbol konusunda yardım istesem acaba daha mı çok etkili olur?

Mtbb.35

Üye
Tepki
3
İsim
Bünyamin BAGCI
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Haydi gelin toplamalım

SALCANO CITY FUN 50 HD (2018)

TİPİ ŞEHİR VE GEZİ

KADRO Aluminyum Kadro

MAŞA Zoom CH120 Alüminyum Taçlı 700C Amortisörlü Maşa

ARKA VİTES Shimano SL-M310 / RD-TY300 Tourney 21 vites

KADRO ÖLÇÜLERİ 18" - 20"

AYNAKOL Shimano TY301 48t/38t/28t Krank Takımı

FREN TAKIMI Shimano M315 Hidrolik Disk Fren Sistemi

VİTES KOLLARI Shimano SL-M310

RUBLE Shimano MF-TZ21 Tourney 28t/14t ruble

SELE BORUSU Zoom C208 Alüminyum Sele Borusu

SELE Salcano Logolu Jel Takviyeli Sele

JANT SETİ Salcano XPRO HB 32H Jant Seti

TEKER SETİ TREKKING COMFORT reflektörlü lastik

Dosyalar

Gürkan Baş

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Gürkan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Salcano city fun 50 hd kullanıcıyım ama benim bisikletim biraz keyif olarak upgrade edildi.24 vites altus set yapıldı.Shimano fh-rm35 ön ve arka göbek olarak değiştirilince,mecburen disklerde shimano olmak zorunda kaldı. :hhhhhh::hhhhhh::hhhhhh:IMG_20191009_140613.jpg

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Benim City fun 50 nin arka göbeği bozuldu tekrar. Dikiş tutmuyor. İlk teller kırılmıştı onları yaptım. Şimdi de bu. Bunu yaparsam arka tekeri neredeyse çember dışında tamamen değişmiş olacağım. İlk seferinde mili yamultmuştum. Sonra şu sunfeng miydi hatırlamıyorum tam, o göbekten aldım. Onda da bilyalar zedelendi galiba. Göbekte sallanma yok ama takur tukur ediyor. Soum şu;

Benim vidalı rubleyi söksem. Çin malı değil de Adam shimano göbek alsam ve (link) jantı tekrar ördürsem vites kolu arka aktarıcı ön aktarıcı ve aynakol problemi yaşar mıyım?
Mantıken ikisi de 7 vites olacak. Kolun vites sayısından yana sorunu olmaz. Aynı boyutlarda olduğunu umuyorum. Linkteki 12-32 bendeki 14-28. Masraf yapamayacağım. Pek param yok. Ucuza kurtarmaya çalışıyorum. Benim için çok önemli ulaşım aracı.

Gürkan Baş

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Gürkan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kadir karakaya bendede salcano city fun 50 hd var renginden ve omuz ve bel ağrısı yapmamasından sebep komple shimano göbek (orta göbek dahil) upgrade ettim.elimde hala sunfeng göbekler eski shimano rublesi 7 ve diskleri duruyor lazım olan var ise size yardımcı olmak isterim.

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@kadir karakaya bendede salcano city fun 50 hd var renginden ve omuz ve bel ağrısı yapmamasından sebep komple shimano göbek (orta göbek dahil) upgrade ettim.elimde hala sunfeng göbekler eski shimano rublesi 7 ve diskleri duruyor lazım olan var ise size yardımcı olmak isterim.
Benim bisikletin gobek aynakol vs yerinde. Ben onu sokup yerine shimano nun kaset rublesi takmayi dusunuyorum. Dolayisiyla gobegi komple degistirip en azindan acera bir gobek takarim daha iyi olur diye dusundum. Ama ustundeki zincir vites artirici vs degismem gerekir mi? Gerekirse yuzu astarini gecer masrafli olur. Parcalarin uyumunu ogrenmeye calisiyorum.

Gürkan Baş

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Gürkan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kadir karakaya vites artırıcıyı değiştirmene gerek yok sadece 7 li çarka uygun shimano göbek takılacak normalde piyasada mevcut ama fren sistemin hd ise disklerinde değişme durumu mevcut zincirin değişmesi gerektiğini düşünmüyorum 7 li sistemde kalınacağı için.

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@kadir karakaya vites artırıcıyı değiştirmene gerek yok sadece 7 li çarka uygun shimano göbek takılacak normalde piyasada mevcut ama fren sistemin hd ise disklerinde değişme durumu mevcut zincirin değişmesi gerektiğini düşünmüyorum 7 li sistemde kalınacağı için.
Disk fren br m355 bu niye degisecek anlamadim. Genisligi mi uymuyor? Onla kurtarirsam iyi.

Gürkan Baş

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Gürkan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kadir karakaya onu demedim disklerin değişmesi gerekir disk fren mekanızdamısın bahsetmiyorum.bende öyle oldu çünkü