Salcano City Fun 60

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1-2 haftadır bisiklet araştırıyordum. Bütçe olarak 500-600 TL arası bir şey belirlemiştim kafamda. Bugün Unkapanı'na ne var ne yok diye bakmaya gittim ve kendimi City Fun 60'ın pazarlığını yaparken gördüm :)

Sizce bu bisiklet nasıldır ? Özelliklerini aşağıya kopyalıyorum. Henüz kutusundan çıkarmadım, o yüzden fotoğraf koyamıyorum.

https://i.hizliresim.com/38JDl2.jpg

Scudo

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikletiniz hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız kullanmanızı nasip etsin. Salcano'nun şehir serisindeki güzel bir model kendisi :) City Fun 60 ullanıcıları daha açıklayıcı yorumlar yapacaktır.

Kulübümüze bekleriz :) (link)

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Öncelikle hayırlı olsun. Dün bir yakınımıza aldık, görüntüsü güzel gerçekten. Burada servis olayı da iyi olduğundan içimize sindi. Kısa bir tur atma şansım oldu ve açıkcası bir rahatsızlık hissetmedim. Günlük kullanım için gayet iyi bence. Mesafeler uzadıkça aksamında sorun çıkarsa da düşük maliyetle yenileyebileceğini bilmek de iyi oluyor.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar,

hepinize çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Umarım sorunsuz bir birlikteliğimiz olur :) Henüz kızımız kutusundan bile çıkmadı, bu akşam kurulum yaptırtmayı planlıyorum. Sizce kurulum sonrasında nelere dikkat etmeliyim ?

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Haluk AKSOY

Kendiniz fren, vites vs. ayarı bilmiyorsanız kurulum yaptırdığınız yerde kurulum bittikten sonra vites ve fren ayarlarını kontrol edin, eğer sıkıntı varsa hemen ayarlanmış olur. Ayrıca kutudan çıktıktan sonra gözle iyice bir kontrol edersiniz. Fabrikasyon vs hatalar olabilir, kırık parça çıkabilir. Önceden tespit etmek en iyisi.

Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
bence en önemlisi lastik ayarıdır her modelde çıkabilir bu sorun lastik oturtma ayarını güzel yaptırın yoksa lastik 8 çizer ve 1 ay beklersiniz:)

d.engin

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
ben city fun 60 kullanıyorum genel olarak memnunum bisikletimden.bisikletimin ne kadar iyi olduğunu anlamam için referans alabileceğim bir bisiklet yok. yani karşılaştırma imkanım olmadı. sadece eşimin ng650 si daha akıcı benim bisikletten.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Semiz

Zaten ilk aldığım kurulu vaizyetteydi. Yolda gövdesinde boya ve jantta çizikler olduğunu farkettim. Götürüp kutulusunu aldım ve başka serviste kurduracağımı söyledim. Vites geçişlerini ve freni kontrol edeceğim. Aldığım bisikletçi bana kesinlikçe çapraz yapmamam konusunda uyardı. Yani 7. viteste 1. dişliyi, 3. dişlide 1. vitesi kullanmamak gibi.

@Kadir YILMAZER

oturtma ayarının doğruluğunu nasıl anlarım ? 1 ay 8 çizmeyelim boş yere :)

@d.engin

CF60 şehir bisikleti olduğundan daha akıcıdır diye düşünüyordum :)

Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
Yolda giderken sanki akord ayarı bozukmuş gibi oluyor bisiklet balansı bozuk gibi sallanıyor akmıyor yani :) Lasiğin kenarından bakınca tam janta gelen yerde bir küçük çizgi olur hep o çizgi mesela janta çok girmiş 1-2mm veya çıkmış olur buda balansı bozar akorddan sanarsın ama lastik yamukluğundandır yolda giderken ön ve arka lastiğe bakınca düm düz dönmek yerine kenarlarında 8 çizdiğini anlıyorsun.. çoğu kişide var ama prof anlamda kimse dikkat etmiyor bu konuya.. 1ay bekleme sebebinde bisiklet garantisi bu şekildedir ilk bakımın 1 ay sonra olduğundan beklemek zorunda kalıon

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Haluk AKSOY

Tabii ki zincirin ve sistemin ömrünün uzun olması için zinciri olabildiğince düz konumda kullanmak lazım.

d.engin

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
bende daha akıcı olmalı diye düşünerek 1 ay bakımı için gittiğimde söyledim satıcıya ama ng650 daha ağır ondandır dedi.

Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
yok yaw bende ng 650 md var kg lerine bakın 1-2 kg oynuyor oda suluk muluk takınca aynı hesap sate :) ben bisikletten anlayan satıcı görmedim adam elinde olanı satmaya çalışır ne varsa diğerini kötüler satıcıların laflarına kanmayın lütfen burda pro eleman abilerimiz kardeşlerimiz onlardan feyz alın bu konularda :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benim aldığım salcano bayii sedona ve kron'u bayağı gömdü. Hatta dişlilerinin shimano olmadığını söyledi. Bozuntuya vermedim ama çok inandırıcı gelmedi. Bütçe sebebiyle salcano CF60'ı tercih ettim.

Hasan KRN

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Kron
@Haluk AKSOY
Benim xc 250 bisikletimin üzerinde de yol lastiği var.Bu halde bisiklet yolda baya bir akıcı gidiyor. Şimdi düşünüyorum da cf60 alsam yolda nasıl akar,gider Şimdi ki xc den iyi mi akar yoksa kötü mü?Bunlar aklıma takılan sorular kullanan arkadaşlar yazarlarsa memnun olurum.Sizde bisikleti bi test edin bakalım yolda nasıl gidiyor akıyor ve resimleri paylaşın da herkes görsün yorumlasın son olarak kaça aldınız acaba teşekkürler :alkis:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Liste fiyatı 589 550 TL'ye aldım. Bugün kurdurabilirsem eğer fotoğraf paylaşımında bulunacağım.

Tepki
9
Bisiklet
Sedona
@Haluk AKSOY

Adam elindeki Salcano'yu satabilmek için işkembeden resmen sallamış. Bir Sedona kullanıcısı olarak Sedona, SRAM veya Shimano parçalar kullanmakta.

Tepki
1
abi yarın bisiklet alacağım hangisi sizce (link)

MODEL: KRON XC 150 V
VİTES: 21
KADRO:6061 Aliminyum
MAŞA: Kron neo
ARKA VİTES: Shımano tourney TX55
VİTES KOL:Shımano ST EF40
ÖN VİTES:Shımano FD TZ30
ARKA DİŞLİ:Shımano MFTZ21
AYNAKOL:Kron XCM
FREN SETİ:Logan V-fren
GÖBEK SETİ:Men joy Alumınyum
ZİNCİR:KMC-Z50
GİDON:Kron neo
BOĞAZ:Kron neo
SELE BORUSU:Kron neo
SELE:Kron neo
BOĞAZ YATAĞI:A-head oversıze
ELCİK:Velo
LASTİK:Rubena scylla sport
JANT:K Kron neo
PEDAL:Feımın aliminyum
Bisiklet Tipi:Erkek Bisikletleri
Vites Durumu:21 Vites
Fren Durumu:V Fren
Maşa Özelliği:Kilitsiz Maşa

(link)

• TİPİ
      • 700C TREKKING
      • KADRO
      • Alüminyum kadro
      • MAŞA
      • Zoom 700C amortisörlü maşa
      • ARKA VİTES
      • Shimano RD-TX35 Tourney 21 vites
      • KADRO ÖLÇÜLERİ
      • 18" - 20"
      • ORTA GÖBEK
      • Chin Haur CH-51 kaset
      • AYNA VE KOL
      • Sr Suntour XR178 48t/38t/28t krank takımı
      • FREN TAKIMI
      • Alüminyum V fren sistemi
      • VİTES KOLU
      • Shimano STEF41
      • RUBLE
      • Shimano MF-TZ21 Tourney 28t/14t ruble
      • ÖN DEĞİŞTİRİCİ
      • Shimano TZ31 ön değiştirici
      • GİDON
      • -
      • BOĞAZ
      • -
      • SELE BORUSU
      • Zoom C208 alüminyum sele borusu
      • SELE
      • Salcano logolu jel takviyeli sele
      • FURÇ TAKIMI
      • Chin Haur CH-9280TBW
      • TEKER SETİ
      • TREKKING COMFORT reflektörlü lastik
      • JANT SETİ
      • Salcano XPRO HB 32h jant seti
      • AĞIRLIK
      • 13,32 kg
    Bisiklet Tipi:Erkek Bisikletleri
    Vites Durumu:21 Vites
    Fren Durumu:V Fren
    Maşa Özelliği:Kilitsiz Maşa
kararsızızım çünkü arazide de kullanmak istiyorum ayrıca 1.84 boy 75 kg

S

slcktutar

Misafir
Merhaba arkadaslar bende CF 60 ile araniza yeni katildim. Keyifli Forumlar.