Salcano City Fun 60 Ve Sabit Maşası

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Furkan kiraz tarafından paylaşıldı.

1. Furkan kiraz

Furkan kiraz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben salcano city fun 60 almak istiyorum ( 70 almamamım sebebi maşanın zoom markalı olması) ve şuan param ancak bisiklete yetiyo 1-2 ay sonra para biriktirip bir tane suntour maşa alsam sabit maşayı çıkartıp yeni daha hafif suntour maşayı takabilirmiyim veya herhangi bir bisikletçi yapabilirmi ?

2. liteon

liteon Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bisikletçi kolaylıkla değiştirir hatta sen de değiştirirsin yalnız Suntour'un amortisörlü maşası sabit maşadan daha ağır.

Furkan kiraz

Furkan kiraz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ama salcano city fun 60 daki sabit maşa çelik ve ağırlık o kadarda önemli değil benim için kilitlenebilir olması önemli çelik olduğundan çok farketmez diye düşünüyorum

4. liteon

liteon Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bisikletimi aldığımda üzerinde Suntour'un amortisörlü maşası vardı; onu Salcano'nun hi-ten maşasıyla değiştirdim. Teraziyle tartmadım ama elimle şöyle bir yokladım hi-ten maşa amortisörlünün yaklaşık yarı ağırlığındaydı diyebilirim. Kilitlenebilir maşa öncelikse diyecek bir şey yok tabii.

İlginizi Çekebilir

froome.png
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
20150722_101715.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...
1.jpg
Bisiklet sürerken beni son derece rahatsız eden ve bir türlü çaresini bulamadığım hadiselerden biri de sürekli burnumun akması. Mevsim dinlemiyor, yaz-kış bisiklet üzerinde olduğum sürece burnum...