Salcano Astro, Whistle Miwok 1054, Sedona Borla, Carraro 419 Grunge Kiyaslama

Onur Ağar

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Merida
Herkese selamlar,

alttaki modellerden hangisini tercih etmeliyim acaba. fiyatları aşagı yukarı aynı ürünler:

Salcano Astro: (link)

WHISTLE MIWOK 1054: (link)

Sedona Borla: (link)

Carraro 419 Grunge: (link)

Scudo

ÜmitKARAOT

Forum Demirbaşı
Tepki
153
ben şimdi whistle kullanıyorum memnunum ıkı arkadasımda borla war onlarda memnun carraro desen oda guzelmıs okudugum yorumlara gore secım yapmakta zorlanıcaksın sanırım ben zorlanırdım :)

Onur Ağar

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Merida
yorum için çok teşekkürler. haklısın birbirine yakın aletler. ancak Sedona Borla aldığımı belirtmek isterim.

• Beğen
Tepkiler: Emirhan Kaya

Günay Savaş

Daimi Üye
Tepki
116
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bir arkadaşıma bisiklet alacağız. bizim de listemizde aynı bisiklitler var, bunlara ek olarak birde Kron XC500 var. fikirlerinize bende önem veriyorum.

Tepki
35
Hepsi birbirine denk bisikletler.. hic kafanı karıstırma derim icinden hangisi geliyorsa onu almanı tavsiye ederim :) hic biri seni yarı yolda bırakmaz.

Tepki
19
arkadaşım ya carraro yada salcano astro sr bak sr diyorum beni dinle pişman olmassın

yoldas7

Forum Demirbaşı
Tepki
53
scott, trek, specialized, giant, corratec, kron, sedona, bianchi, salcano...

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
Bu 4 Model Arasında Whistle ile Sedona One Cıkıyor..
Whistle ile Sedona Arasında 1-1.20Kg Fark Var..
Kompenantlarına Gore Fiyatları Cok Uygun..
1kg Fark Farketmez Dersen Hosuna Gideni Al Derim..

eraycanli

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Tern
bu 4 bisikletten en hafifi bildiğim kadarıyla salcano astro 13 kg ile. whistle 14,5 kg gibi birşey. carraro grunge 13,5 kg. ben de bu fiyat aralığında bisiklet arıyorum büyük ihtimalle de carraro alıcam. whistle almayı da düşündüm ama nedense aynı sınıftaki bisikletlerden biraz daha ağır. whistle'ın çoğu model ağır gibi geldi bana.

Tepki
4
Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim. Az önce üye oldum.
Bisiklet almayı düşünüyorum ve bugün zaman bulabilirsem özellikle de gidip düşündüğüm bisikletleri yakından inceliyeceğim. Açıkçası neredeyse geceden beri sitenizde yorumları tartışmaları okuyorum ve bazı cevap bulamadığım şeyler var kafamda.

Ağırlıklı olarak şehir içinde gezi için kullanıcam fakat vakit buldukça arazide de kullanmak istiyorum. Fiyat olarak 500 tl kadar bir bütçe ayırabildim en fazla. Bu yüzden Borla'ya pek sıcak bakamıyorum.
1054 ve astro arasında kararsızım açıkçası. Ağırlık olarak whistle biraz daha ağır fakat görünüşü beni cezbetti kendisine. Yeşil-beyaz modelini çok beğendim özellikle. Fakat aldıktan sonra zamanla ufak modifikasyonlar yapmak istiyorum. Örneğin zamanla ihtiyaç duydukça üzerindeki kompenentleri değiştirebilmeliyim. İstediğim bir maşayı takabilmeliyim v.s...

1)Özellikle kalite-sağlamlık ve ileriye dönük modifikasyon desteği bakımından hangisini tavsiye edersiniz?
2) İkisinin arasında 1,5kg fark kısa mesafeli (2-3km) sürüşlerde ve arazide çok fark eder mi?

Tepki
4
@Onur Ağar
Sedona dan memnun musunuz? Keşke şurası şöyle olsa, burası böyle olsa dediğiniz bir yanı var mı?
Size özel mesaj atıp sormak istediğim şeyler vardı fakat yeni üye olduğum için özel mesaj yollayamıyorum.

Tepki
4
@HÜSEYİN KÖRPE
1054 modelini araştırdım, izmir'de hiç bir yerde yoktu. 1053 aldım. Biraz sıkışıcaz artık :)

@Serbay Akar
Zaten bu ayardaki modelleri kullananların yorumlarına baktım. Pişman olanı görmedim forumda. Carraro yu seçmekte ki ana neden nedir? Biraz daha detaylı açıklayabilir misiniz rica etsem? Gerçi artık almışım iş işten geçti :) fakat tabiki almış olmam, bu modeller arasındaki farkları hala öğrenmek istemediğim anlamına gelmez.
Whistle yi seçmemdeki neden kullananların memnuniyeti, üzerindeki kompenentler ve tabiki de rengi idi. Her ne kadar illa sağlamlık 1. sırada oluyor olsada bindiğim bisikletin renginin bana hitab etmesi de gerekiyor. O bisikleti sevip, sahiplenip daha keyifle sürmek için.

bisikletciiii

Aktif Üye
Tepki
115
Carraro diyorum.
Üzerindeki kompanentlere göre oldukça iyi fiyatı var.
Ayrıca geliştirmeye açık bir bisiklet.

selcuk yucel

Daimi Üye
Tepki
124
bende kararsiz kaldim ama tercihimi whistle den yana kullanacagim galiba benim de gozume o hos gozuktu umarim pisman olmam

kemal mama

Üye
Tepki
28
Ustalar Sizin tercihiniz Whistle ben de düşündüm ama Sedona BorLa daha Göz Alıcı gibi Gözükmüyormu sizce? 1053 D Baktım Onu Alıcaktım ama Sedona BorLa daha göz Alıcı Geldi bana Görünüşüde fena Değil ama En azından Arka Disk Olsa Cok daha ii ola bilirdi 24 vites birde :)

kemal mama

Üye
Tepki
28
Boyum 1.83 BorLa altımda nasıl gözükür boy oalrak bilemem ama ufak gelicek diye korkuyorum xD

kemal mama

Üye
Tepki
28
Scott aspect Var mesela Arkadaslar 500 TL Uygun bir Fiyat

sahibinden. com sitesine girerek İlan no: 25566263

Tercih Edile bilinir bisiklet

• Beğen
Tepkiler: selcuk yucel