Salcano Astro M - Pişman olurmuyum acaba ?

ali karaca

Üye
Tepki
0
iyi günler. salcano astro m almak istiyorum ben arakadaşlar. alimünyum kadro falan var , sizce nasıl bi tercih olur. nasıl bi markadır sağlammıdır hiç bilmiyorum da :(

Scudo
Tepki
19
Güzel bir bisiklet...işinizi görür...o modele alternatif olarak whistle miwok 1053 v, sedona borla ve kron xc 500 e de bakabilirsiniz....

• Beğen
Tepkiler: ali karaca

ali karaca

Üye
Tepki
0
arkadaşlar en fazla 500 civarı verebilirim yaa. baktım inceledim simano falan kullanılmış alimünyum kadro var , üstelik kadro modeline baktım biancinin kullanıdğı kadrolardan, o yüzden almak istiyorum michelen lastiklerde var .
Sayın dinçer karadayı kullandım demişsiniz , biraz anlatabilirseniz sevinirim, bide boyum 1.74 kadro boyu 16" mi 18 " mi olsa daha iyi olur. yorum yapan herekerse teşekkürler.
akşama kadar sipariş etcem inş. biraz daha bilgi topluyum diyorum :)))

Bedreddin

Aktif Üye
Tepki
94
Aceleniz yoksa ve peşin paranız varsa Borla-XC500'den birini de 500'e yakın fiyatlarla, sıkı pazarlık etmek kaydıyla alabilirsiniz sanıyorum. Bu kadar pazarlık zor olur derseniz de 1054V'yi düşünebilirsiniz. 520TL gibi bir liste fiyatı var İzmir Sundu Bisiklet'te, Ankara'da da benzer fiyatlar bulabileceğinizi ve pazarlıkla 500'ün altına rahatça inebileceğinizi düşünüyorum.

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
1 haftalık astro m sahibiyim.
Alırsanız pişman olmazsınız, ama bütçeyi biraz artırırsanız kuşkusuz daha iyileri var.
1.74 boya uygun olan 16" lik olanı. 18" in büyük geleceğine eminim çünkü sizinle aynı boydayım.

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
Ali bey; arkadaşlarla ada ve sahil turu yapıyoruz ve ara sıra bisikletleri değişiyoruz.arkadaşım daha yeni aldı ve bende yaklaşık bi 10 km sürdüm.bisikletin açısı ve akıcılığı bana çok iyi geldi, hiç yormadı.bu yüzden size tavsiye ettim.şimdiden alacağınız bisikletiniz hayırlı olsun :)

ali karaca

Üye
Tepki
0
16 " lik kadro iyimidir yani bicycler . ben daha büyük olur yada 16"lık olan küçük olur diye 18 " liği alıyım diyordu. canlı olarak hangisi ne boydadır onuda bilmediğim için . küçük durmuyor değilmi 16"lik kadro ile beraber.

Yunus K.

Aktif Üye
Tepki
34
@ali karaca

Kadro " seçimi göz nizamına göre değil boya göre yapılır diye biliyorum...

Merih Demirkol

Aktif Üye
Tepki
43
Bende SALCANO-ASTRO M alma niyetine girdim sanırım doğru bir karar vermiş gibiyim (Parasına göre) Bende cok düşünüyorum acaba pişman olurmuyum diye ama sanırım olmaz gibi duruyor... :)

ali karaca

Üye
Tepki
0
anlıyorum boya göre yapılır ama internette falan bulamadım hiç boya göre hangi kadroyu almalıyım diye. boyum yaklaşık 1.74 işte , acaba 16" mi 18" mi iyi gelir bana

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
(link)

Burada dağ bisikletleri için boy-kadro tablosu mevcut. 1.74 boy 17"e denk geliyor. Eğer bisikletle uzun turlar yapacaksanız (mesela şehirlerarası turlar) rahatlık açısından 18" seçebilirsiniz. Ama bu durumda bisiklete hakimiyetiniz azalır.
Eğer şehiriçi veya arazide kullanıcaksanız 16" daha uygun olur.

Tepki
30
Ali bey ilk başta kullanım amacınızı belirtirseniz iyi olur ne yapacaksınız bisikletle hergünmü kullanacaksınız,sadece düz yoldamı gideceksiniz yoksa araziyede girecekmisiniz 16-18 ayrımı boya göre olur bunu gözünüzle bilemezsiniz.Salcona bisikletler kadro olarak her ne kadar aliminyumda olsa ağırdır eğer bütçeniz uygunsa vede bisikleti kullanacaksanız whistle derim ama yok ben oyle yol filan yapmıycam düz yolda gidecem çok kullanmıycam araziye filan girmiycem diyorsanız farketmez hertürlü bisiklet işinizi görür.....))))

ali karaca

Üye
Tepki
0
şehir içi dağda kırda kullancam bisikleti genel itibariyle. 16 " lik boyuma göre küçükl olmazsa bacaklarım böyle ne biliyim sanki çarpcak gibi hissetmezsem direksiyona daha iyidir sanırım.

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
@ali karaca

1.74 boya 16"in uygun olduğundan emin olabilirsin. Ben de aynı boydayım ve 16" kullanıyorum.

ali karaca

Üye
Tepki
0
geçen sene salcanolarda aynokollarından çok şikayetçi olunmuş . biçoğunun elinde kalmış daha fazla kullanmadan bile hemen kırılmış falan . bu sene şikayetlerden olcak sanırım aynakoluda shimano yapmışşlar ve fren takımını . sanırım artık shimanoda da problem yaşanmaz ?

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
arrkadaşlar bende astro m düşünüyorm ama 190boym var 18lik uygn olur mu??

ali karaca

Üye
Tepki
0
valla siparişi verdim artık umarım beklediğim kadar sağlam güzeldir . 16" lik kadroyu sipariş ettim. gelsin servise gidip toplatcam yazarım yine arkadaşlar . yorum yapan herkese teşekkürler

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Bisiklet elinize geçtiği zaman benimle irtibata geçebilir misiniz?
Ben de bu modeli düşünüyorum. senin düşüncelrini merk ediyorm. şehir için de uygun mu çok lazm benim içinde, şimdiden teşekkür ederm.

mail: agrasifbebe@hotmail.com

ali karaca

Üye
Tepki
0
tabiki elime geçince servise götürüp toplatcam . haber verirrim beğendiğim beğenmediim yanlarını .