Salcano Astro Almayı Düşünüyorum. Önerilerinizi Bekliyorum

Tepki
21
Merhabalar.:60:

Bir yıldır sitenizi takip ediyorum ve bir çok konuyu zevkle okudum ama yeni üye oldum. Tebrik ediyorum, forumunuz alanının en iyisi, arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Gelişmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.

Ben 15 yaşında bir bisiklet meraklısıyım. Hergün süreceğim, arada trafikde 7 km mesafedeki liseme gidip geleceğim, caddelerde hız yapacağım, kaldırımlardan atlayıp önünü kaldıracağım, şık, arkadaşlarıma hava atacağım:)rolleyes: affınıza sığınıyorum) bir dağ bisikleti(Ankara-Keçiören'de yaşıyorum ve belediyemiz sağolsun yollar ve kaldırımlar bisikletlerin haşatını çıkarıyor) arıyorum. Bir öğrenci olarak bütcem en fazla 400TL.

İkinci el bisiklet almayı düşünmüyorum, çünkü bisikletlerin ne kadar hor kullanılabileceğini ve sorun çıkarabileceğini kendi Ümit'imden biliyorum.

Uzun süren bir araştırma süreci sonrasında Salcano Astro(26"Jant-18"Kadro Boyu) satın almaya karar verdim.Araştırdığım kadarıyla fiyat/performans oranı çok başarılı.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/ASTRA.jpg

Salcano 26 Jant ASTRO Dağ Bisikleti

KADRO : 26" ALUMİNYUM 6061
BOĞAZ : ZOOM ALUMİNYUM AHEAD TDS-A72
GİDON : ZOOM ALUMİNYUM 31.8
SELE BORUSU : ZOOM ALUMİNYUM 27.2
FURŞ TAKIMI : FP-H806
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO TZ SERİSİ
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO ALTUS
AYNAKOL : SHIMANO FC-M151
FREN TAKIMI : SHIMANO V FREN BR-M422
RUBLE : SHIMANO CS-HG30
VİTES/FREN KOLU : SHIMANO ALTUS ST-EF60
LASTİK : CST CRITER
JANT : SALCANO X-PRO2 (WEINMANN) ÇİFT DUVARLI 2x12 ÖZEL ÖRÜM
JANT TELİ : FLAT SPOKE
MAŞA : RST OMNI 191 C7
KADRO BOYU ÖLÇÜLERİ : 16",18"
BİSİKLET AĞIRLIĞI (KG) : 14.6

Biraz bekle; Sedona Borla, Kron xc500 al derseniz kullanmadım ama, hem bana göre pahalı, hemde tasarımları hoşuma gitmedi.

En çok önemsediğim konu Salcano Astro'nun fiyatlarının ne zaman düşeceği. "0" olduğu sürece eski model olmasında bir mahzur yok. Daha ucuza alabileceğim bir yer bulursanız lütfen tavsiye edin.

Her çeşit cevap,eleştiri, yorum ve tavsiyelerinize açığım.
Şimdiden Teşekkürler.

Scudo
Tepki
51
Eğer dediğin gibi,biraz hor da kullanacaksan alüminyum kadro olmasa daha iyi değil mi?Hem daha ucuz olur.Yok eğer alüminyum olsun illa ki diyorsan Astro yerine Alu'ya da bak derim.Hem daha hafif hem de daha ucuz.Üstelik yine Salcano'nun...

• Beğen
Tepkiler: Emrehan TÜZÜN
Tepki
21
Bahsettiğim Bisiklet Ümit Cincinality. Eğer Salcano Astro'yu alırsam iyi bakarım, kaldırımlar konusunda da dikkatli olurum.

Salcano Astro ile Alu arasında pek ağırlık farkı yok. Zaten ağırlığı pek önemsemiyorum. Ama Astro'nun vites sistemlerinde biraz daha kaliteli malzemeler kullanlmış ve 24 vites.
Aslında haklısınız, zaten Alu'nun reklerini daha çok beğendim. Hangisini bulabilirsem onu almayı düşünüyorum.

Semih Karadağ

Aktif Üye
Tepki
109
Kaldırıma çıkıp inmeyi anlamıyorum, bazen çok zor durumda kalıp çıkılabiliyor ama durduk yere yayalar için olan kaldırıma çıkmak saçma. Bence bırak hor kullanmayı falan doğru düzgün sürüp kendini geliştir ;) Bisiklete gelirsek bütcene uygun bir bisiklet alabilirsin fiyatının düşmesinide bekleme daha fazla düşmez..

• Beğen

fatih alver

Forum Demirbaşı
Tepki
847
Bisiklet
Bisan
Aferin dürüst yazmışsın, tebrikler. Takıl kafana göre, bisiklet özgürlüktür, akrobasiyi de kaldırır ve de müsaittir. Ama sağını solunu kırma ha. yada birilerinin canını yakma...:Skull-175

Astro kullanıyorum. Bisiklet güzel, dizaynı hoş. Fazla bilgisi olmayanların gözünde karizması oldukça sağlam. Ne zaman genç-çocuk 3-5 bisikletlinin yanlarından geçsem herkesin gözü bisiklette, emin ol.

Kullanımı zevkli, isteklerini karşılayabilir diye düşünüyorum. 14.6 kg olduğuna bakma biraz ağırca. Kullanılan malzemeler e haliyle fiyatıyla orantılı olarak biraz düşük kalitede. Zamanla bir kaç yerinde paslanmalar belirebilir. Benimkinde oldu boğaz ve ön vites arttırıcıda. Alu'dan farkı vites kolları. Alu çevirerek, astro mandalla arttırarak değiştiriliyor ve tabiki astonunki hem daha şık hemde pratik, şıkır şıkır. Dayanıklı sayılır. Ama benimkinin ön göbekten ara ara ses gelmeye başladı. Diğer parçalarda şimdilik sorun yok. Durum bu. Ama genele vurursan Bianchinin o kılkuyruk estetiksiz şekilsiz bisikletlerinin hepsinden güzel, kaliteli, hafif ve hesaplı. Ve fiyatına göre oldukça iyi.

SONUÇ : Tavsiye ederim... Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan.

• Beğen
Tepki
21
Haklısın Semih abi. Tabi ki bisikletimi kaldırımda sürmüyorum. Ama bazen de kaldırıma çıkmak gerekiyor, tabi sonra da inmek. Bende bunları bisikletimi durdurmadan yapıyorum.

Eğer bisikletin fiyatını uygun gördüysen ve daha fazla düşmeyeceğine inanıyorsan stoklar tükenmeden acele etmekte fayda var.

Tepki
21
Fatih abi işte aradığım cevap bu.

Tabi ki bu bisikleti alırken böyle ufak sorunlara hazırlıklı olmalıyım. Sonuçta daha pahalı bir bisikleti şu sıralar alamıyacağım. Seninde dediğin gibi ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum.

Teşekkürler.

Semih Karadağ

Aktif Üye
Tepki
109
@Emrehan TÜZÜN

Stokların tükenmesinin yanında tam emin değilim ama 1-2 aya kadar yeni modeller gelicek diye biliyorum. Gerçi yeni sozunun açılmasına biraz daha var ama 2010 modeller görünmeye başladı bile. Yeni Astro modeli gelirse daha iyi olur diye düşünüyorum. Biraz araştır ;) Ama yeni modellerin gelmesi söz konusu değilse Erdoğanlar bisikletden gidip alabilirsin fiyatı kaç senedir aynı daha fazla düşmez..

Tepki
21
Salcano sürekli 2010 modellerden bahsediyor ama bir bilgi vermiyor.
Yeni Astro gelirse fiyatı nasıl olur?
Bir de yeni Astro gelirse 2009 modellerinde (tabi bulabilirsem) fiyatlar düşer mi?

Semih Karadağ

Aktif Üye
Tepki
109
Yeni Astro gelirse fiyatı yine bu seviyelerde (450tl) olur. 2009 modelininde fiyatında büyük bi değişim olucağını zannetmiyorum. 2008 modelleri 2009 lar geldiğinde ucuzlamamışdı..

• Beğen

gıdıkcak

Üye
Tepki
25
iyi ama aldığımız bisiklet Dağ bisikleti öyle olmasa 500-1000-2000 lira neden verelim ki. AStro ile istediğin yerden atla birşey olmas adı üstünde PRo bike

• Beğen
Tepki
21
Barış Bey, sakıncası yoksa acaba siz Astro'yu nerden ve ne kadara aldınız? Bilgi olsun diye soruyorum. Erdoğanlar'da kalmadığını duymuştum ama Ankara'da yok diyorsunuz. O zaman işim zor.

tolg...

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
@barış topcu

yaa off yaaa astro kalmamışşş bütün astroları almış arkadaş :] bitmiş astro erdoğanlarda ok ucuzdu

methi

Üye
Tepki
3
Astro almak için beklemeye değer.elbet bugün yarın bulunur.(ASTRO kullanıyorum performans çok iyi,kesinlikle tavsiye)

Tepki
0
salcono astro fıyatına göre cok ıyıekıpmana sayıp 2010 model dahada ıyı ben celal sarachane korkmaz tcaretde calısıyorum gelın yakından görün kronda var salco ve kron bayısı selamlar

Tepki
0
salcanonun üst model butun bısıletlerını sarachane korkmaz tıcaretde bula bılırsınız ben celal orda calışıyorum üst guruba bakıyorum