Salcano Astro 40 hidrolik fren disk sorunu

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Tugay Kalbinur tarafından paylaşıldı.

1. Tugay Kalbinur

Tugay Kalbinur Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkese merhabalar.Bugun amortisötlerin üstündeki yağ,pisliklerini temeizlemek için her ay yaptığım gibi temiz mazot ile temizliyordum.Fakat fırçaya biraz fazla geldiğinden dolayı mazotun az bir kısımı frenin üstüne geldi heralde.İlk başlarda bir şey yoktu ama 10 dakika sonra ön freni sıktığımda kulak gıcıklayan bir ses ile durdum.Hemen paniğe kapılıp forumlardan araştırmaya başladım.Sabun ve suyu iyice köpürterek caliper ve diskin sünger ile temizlenmesi gerektiğini okudm ve hemen uyguladım.Ve duru su ile duruladım ses şimdi çok çok azaldı fakat genede birdin ön freni sıkınca çıkıyor.Diski değiştirmem mi lazım yoksa balata temizleyici sprey ile bir kaç operayon yapıp sesi giderebilirmiyim.Yardımınıza çok ihtiyacım var şimdiden herkese teşekkür ederim.:(:(:(

İlginizi Çekebilir

1430320894945-vt4jk72hwooj-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2017-2-1_9-8-24.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
upload_2015-7-20_12-17-30.png
Antrenmana çıkmadan önce bünyemizin ne durumda olduğunu bilmek can alıcı nokta. Aslında bisikletin başına geçip de pedal çevirmeye başlayıncaya kadar kendimizi yeterince formda hissedebiliriz ama...