salcano astro 241 mi bianchi WAP mı?

Tepki
3
en son bu iki model arasında kaldım. özellikleri ve fiyatları birbirine yakın. ama yine de kullanıcılardan ve anlayanladan yardım bekliyorum.

Scudo

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Salcano Astro 241SV'yi tercih etmelisin. Neden mi?

1. Bianchi WAP'ın vites sistemi, Salcano 241SV'ninkinden düşük.
2. Bianchi WAP'ta mekanik disk fren sistemi var ki bu sistem devamlı arıza çıkardığından, bakımı zor,masraflı olduğundan ve bu yüzden boşuna ağırlık yaptığı düşünüldüğünden gereksiz. Bunun yerine V fren sistemli Salcano 241SV'ye 4 mevsim pabuç taktın mı 4-5 sene tık demez. Bakımı kolaydır.
3. Salcano'nun kadrosu, Bianchi'den daha sağlam.

Karar sizin. :)

• Beğen
Tepkiler: emre ersoy
Tepki
3
peki salcano 211 md nasıldır? fazla ağır olduğum için v fren yerine disk fren daha iyi olacaktır diye düşünüyorum (120kg) :D salacano bu kadar da sağlam mıdır? teşekkürler:D

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Mekanik disk fren sisteminden uzak dur demiştim. Disk düşünüyorsan hidrolik disk olanlara bakmanda fayda var.

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar seçenekler çok.. 2 haftadır filan takip ediyorum. ama gördüğüm kadarıyla salcano'dan satış sonrası hizmet haricinde pek şikayeti olan yok. hem de aynı fiyata muadillerine göre daha yüksek donanım sunuyor. benim bulunduğum hatayda sadece bianchi ve salcano bayiisi bulunuyor. gittim salcano bayiisi ile görüştüm servis ile ilgili araştırma yaptım ve benim için en uygun olan salcano 241 sv modelini beğenerek aldım. istediğim kadro boyu (20") ellerinde olmadığından fabrika deposundan sipariş edildi şansıma varmış allahtan. 10 gün içinde elimde olacağı söylendi. inşallah bi sorun çıkmaz diyorum.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Arkadaslar sizlere tavsiyem donanımların cilvesine kapılmayın.Evet gidip görülünce renkler vs. vs. vs. gercekten cok ilgi cekiyor komponentler de iyi gibi duruyor ancak ateş olmayan yerden duman çıkmaz az para degil yazık olmasın daha saglam bisi alın parca çok dert degil.Bisiklet saglam olsun hafif olsun 21 vitesi salcanonun 24'üne es deger.Benden söylemesi.