Salcano Alu 26 Jant DaĞ Bİsİkletİ

tamerbasaga

Aktif Üye
Tepki
81
ARKADAŞLAR 400 450 YTL PARAM VAR ARTIK KARARDA SONA GELDİM

LÜTFEN YARDIMCI OLUN

SEDONA BORLAMI ALAYIM

YOKSA SALCANO ALU 26 JANT DAĞ BİSİKLETİMİ

(link)

PARAMI SOKAĞA ATMAK İSTEMİYORUM UZUN YOL İÇİNDE KULLANICAM PROBLEM ÇIKARMASINI İSTEMİYORUM

ASTRODA GÜZELMİŞ ODA OLABİLİR

Scudo

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
salcano alu'yu bilmiyorum bende ng 650var ve sedona borladan eksik yanı yoktur yani ve fiyatı uygundur o yüzden borladan da iyidir diyorum her zaman. Salcano ng650 kullanan biri olarak söylüyorum, kullanmayan adam boş konuşur, kısaca 14kg bisiklet yani.Hatta ona özel sayfalar açıldı, incele istersen.

sedona borla alacağına alu'yu al daha iyi çünkü sedona borla TOURNEY kullanıyo viteste, tourney en düşük ve en ucuz vitestir.(11$)

salcano ALU'daysa pahalı parçalar var ve vitesi daha kalitelidir.

Sedona marka olmuş bu forumda, herkes bu markayı almak istiyo, parasının yetebildiğini alıyo ille de bu markayı alıcam diye kastıranlar.

Sedona alıcaksan borlaya verme 711 al en kötü o olmalı. 711 ile ALU'yu kıyasla bence, sedonaların modelleri yurtdışındaki bisikletlere göre ucuz olduğunu biliyorum ama borlaya verilen para bence bianchi gibi sırf markaya ödenen çok para gibi 450ytl. Zaten sedonanın sitesine bak, volume1 volume2 gibi sınıflandırmış bisikletleri, sedona borla MUTE modu olmuş tam esprisi de yerinde.sedonayı kötülemiyorum, borlasındayım sadece.

sedona borlanın seviyesi ng 650'dir bence bu bile değildir, ve aynı keyfi (hatta eminim daha iyi)aynı rahatlığı ve aynı işi yapan bir bisiklete de sen bilirsin ama 300lira vermek daha mantıklı, salcano diye kötülenen markanın Türkiye'nin her yerinde servisi var,yurtdışına (ingiltere,çin,tayvan)satan marka, sedona her yere servis sağlamaz,sadece Türkiye'de bulunan marka, hem ücretsiz montaj imkanı da sağlamaz sana çoğu yerde. bence sen tüm bisikletleri araştır ama önce şu soruyu sor kendine,

max. bütçe=?
kadro boyu=? yani senin boyun=? ve ona uygun olan kadro boyu=?

bunların cevabını öğren, rastgele bisiklet alma hemen.

salcano'nun fabrikası burda, o markalar uzakdoğuda yaptırılıp getiriliyo burda kurusıkı tabanca ve tofaş arabaları gibi monte ediliyo, bunu da unutma, uzakdoğuda ucuz işçilikle lehimlenmiş mala da güven olmaz, elektronik eşya gibi düşünme yani,

SONY gibi markalar gider orada fabrikasını açar maliyet derdine düşüp, zaten tüm elektronik eşyalar çinde üretiliyo artık ama elektronik eşya durumu değişiyo burda,
lehimlenmiş alaşım mutfak eşyası,nalbur, tamir eşyaları hakkında en güzeli nalburcuların fikrini al onlar bilir ve söylerler her zaman çin malına güven olmaz diye, umarım anlatabiliyorum sana.

ille de alıcam diyorsam o zaman kron xc1000 veya sedona sd711'in altına inme asla, ya da o kadar paran varda 100lira daha koyup SCOTT aspect 50 al adam gibi bisiklete binersin. Ya da Trek al, Amerikan malı, sağlamdır zaten her türlü, ömrüboyu garantilidir treklerin kadrosu.

saka

Üye
Tepki
26
bence sadeno borla al derim.bu seneki modeli çok hoş saglam..ayrıca alıpta hta veya şikayet hiç duymadım BEN..

tamerbasaga

Aktif Üye
Tepki
81
@celil.mayaoglu

celil sağolasın koskoca forumda bi doğru dürüst cevabı sen verdin

ben alu veya astro düşünüyorum ama ng 650 yide inceliyorum

hep soruyorum kardeşim ne farkları var salcanonun astro kesinlikle daha iyi duruyor kendini gösteriyor
he ole ama borla daha ii diyolar niye iyi diyorum cevabını verebilen yok salcanoyu övmek için demiyorum borla ile astro ve aluyu karrşılaştırıyorum kesinlikle borla almam herhalde

Emir Yüksel

Aktif Üye
Tepki
146
@tamerbasaga

merhaba...
hocam öncelikle ne alırsan al, kazasız belasız olsun.
forumda sedona sedona diyorlar ama, ben karbon kadrosu hariç başka bir iyi yanını görmedim.
salcano benim almayı istediğim bir markaydı zamanında, Kayseri'de bir mağazaya, ki kendileri salcano bayisiydi, sipariş verdim. fabrikadan beni aradılar, vites grupları gelecek 1 hafta müddet..eyvallah dedim..
1 haftanın sonunda gittim, benden 1 ay beklememi istediler:eek:
Türk firmasına katkım olsun istedim, hem de sınav dönemimdi, tamam beklerim dedim...
1 ay geçti gittim mağazaya, fabrika ile beni telefonda görüştürdüler, jant seti gelmedi 10 gün daha istediler...:boese157:
vermedim siparişimi iptal ettim:(
istediğim bisiklet de Alu idi...
diyeceğim şu ki fabrika ile yüz yüze konuş, internet üzerinden sipariş vermeden önce, bisikleti tederik edebileceklermi bence öğren derim.
ve sedona alma derim..

Tepki
0
bende salcano alu almayı düşünüyorum.bir mağzada şu an 2 adet var.
peşin 375 ytl ye anlaştım.avans çekip almayı düşünüyorum.bisikleti inceledim ve çık güzel bisiklet.tam pro işi bence.

gochuk

Üye
Tepki
0
@xsuleymanx07
ben bugun 350 ye aldım biraz pazarllık ettikten sornra adamın elindeki son salcano alu'ydu
yanındada vites koruması kilit filan verdi
aslında adam daha inecekti fiyattada bende fazla bastırmadım :D

omurkadir

Daimi Üye
Tepki
143
Bende piyasada peşin fiyatına taksit yapacak doğru düzgün borla veya xc500 bayisi bulamadığım için yavaş yavaş alu ya yönelmekteyim...

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
sedona 311:

şu an nakit fiyat 390$, Atilla bisiklet veya Kaçkar bisiklet...
Hiç düşünmeden, salcano yerine al. Uzun yollarda kullan, tecrübeyle sabittir...

Ayrıca 500 YTL'ye scoot p6 satan birisi vardı forumda, aratırsan bulursun, satılmadıysa o bisikleti al derim...

D

dereci53

Misafir
bende salcano alu alıcam bisikleti çook araştırdım ama süper bişey ben onu tavsiye ediyorum ve bende alıcam herşey kalite saglam vitesler

M

mekentok

Misafir
arkadaşım yaklışık ben bu bisikleti 2.5 aydır kullanıyorum ben konyada yaşıyorum alan olarak pek inişli çıkışlı bir yerde kallanmıyorum bisikleti ama dağlara doğru gittimde çekiş gücünü fark ettim lastikler yere persmen yapışıyo ve seni itityor arkadaşla kar yadğın biskletler dışarı çıktık ve salcano alu karda ypl tuşu süper resmen karı kazıyo herkez bisikletin yol tutuşuna hayran ayrıca herkezin ilgisini çekici bir görüntüsüde var almanı tavsiye ederim:

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
bence gözüne kestirdiklerini dene ve öyle al.belki sana parçaları güzel gelen bisikletin açıları rahat gelmicek.bence dene ve öyle al.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@yunus koç

bu başlık açıldığı hafta o arkadaş sedona 711V modeli aldı :)

başka sayfada açıklamıştı bunu ama hala açık kalmış bu başlık.

onr.krgz

Üye
Tepki
43
@celil.mayaoglu

öncelikle ben bisklet parçalarından falan anlamam fakat sedona' yı burda biraz kötülemişsin ama sedonanın sayfasında borla veya başka bir sedona modeliyle ilgili hiçbir arıza veya şikayet göremedim. salcanonun sayfasını açtım daha ilk sayfada 2 3 tane arıza gördüm. düz yolda lastiğim yırtıldı, ruble durup dururken boşa dönmeye başladı gibi... yani sonuç olarak arıza yapacaksa üzerinde ki parçaların çok kaliteli olmasının ne önemi warki???

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
duz yolda giderken lastik patlayabılır cıvı batmıs olabılır yada maxis cst uretim hatası yapmıs olabılır sebebını bılmıyoruz shimano ruble bozulabılır bu uretıcı fırma ile dırek alakalı olması ıcın urunun arkasında olmaması lazım ayırca sedona markasını kotuleyecek bır durum yok sedona turkıyeye guzel kalıtelı bısıkletler yaparak yaklasık 3 4 yıldır buyuk hızmet verıyor yerlı marka desteklemek lazım herkesın ozellkle bu ekonomik krizde kendi markalarını desteklemelri gerekir

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
bnce de alu ama astro da cok şık duruyor özellikle jantları ;)

HAKAN UZ

Üye
Tepki
24
BEN astro ile borla arasında kaldım sizce hangi bisikleti alıyım bütçem 550-650 arası önerilerinizi bekliyorum...

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
alu kullanıyorum yenı aldım 50 km yakın yol yaptım arazide çekiş süper verilen paraya değiyor.....

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
sedona borla alacagına üzerine azıcık daha koy 730 liraya ng 303 sv al benim gibi sonra alplere çık :D.ya da paranın karşılığını al alu al derim :).