Salcano 2.Bakım Hakkında

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce astro 50 bisiklet aldım.Bisikleti net üzerinden almıştım yetkili serviste kurulumu yaptırdım.Serviste kurulumu yapan usta 20 gün sonra gel bakımını yapalım gevşek parçaları kontrol ederim falan dedi.Benimde bildiğime göre bu 20 günlük 2.bakımı yapmazsak bisiklet garanti dışı kalıyor.Ancak kurulumu yapan servisi hiç gözüm tutmadı, mahalle arasında merdiven altı bi bisikletçi.Adamında pek fazla bisikletten anladığını sanmıyorum bu yüzden götürmek pek istemedim.Benim size sormak istediğim şey

1-illaki bu bakıma götürmem gerekir mi bisikleti
2-mekanikten az çok anlarım kendim yapabilirmiyim servisin yaptığı kontrolleri
3-servise götürsem ne kadar ücret alırlar.
4-sizce garanti dışı kalması çok büyük problem oluşturur mu

Bu arada bisikletle fazla bi km yapma fırsatım olmadı aldığımdan beri 60 km falan yaptım.

Scudo

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. İlk bakım işler yolunda mı? Bakımidır. Ücret alınmaz. Problem var mı? Diye soracaktir yok derseniz güle güle kullanin der. Problem iletirseniz sadece ona bakar. Ornek: frenler gevşek, vitese zor geçiyor veya geçmiyir gibi...
Götürmekle birsey kaybetmezsiniz.

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
Ancak artık 2.bakımın ücretli olduğunu okumuştum forumda.Sanırım geçen seneye kadar ücretsizmiş bu yıl servisler ücret alıyormuş.Bu konu hakkında güncel bilgisi olan var mı?

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben mayıs ayında aldım. Aldığım yer 1 ay sonra servise götür öylesine bir baksınlar falan dedi. Bugüne kadar servisle falan işim olmadığı için yine götürmedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
elimden eliyorda kendim yapıyorum,bisikletçiler bana uzak olsun

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Peki nereleri kontrol etmem gerekir.Gevşeyen parçaları sıkmak için.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Hakan Boz

Akort ayarını kontrol etmekte fayda var ve eger montajda belırlı aksamlar greslenmeden monte edıldıyse ılerde cesıtlı sesler gelebılır . Bu konuyu ınvelemekte fayda var (link)

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Ben daha ilk bakımı yaptırmadım bisikleti alalı 4 ay oldu :D Bisiklette bir sorun yoksa götürmenize gerek yok.Aldığım bisikletçi kendi de söyledi.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Bisiklet kullanıldıktan sonra vites ve fren telleri biraz uzayarak "otururlar" bu yüzden vites ve fren ayarlarının tekrar yapılması gerekir. İlk bakımın esas amacı budur. Yoksa montaj düzgün yapıldıysa hiç bir parça gevşemez, hiç bir şeyin de sıkılmasına da gerek olmaz.

YILMAZ Doğucan

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
YILMAZ DOĞUCAN
Bisiklet
Sedona
ben bisikleti 17 eylülde servise götürdüm ilk kurulum yapılacaktı Eskişehir'de zaten 1 kişiye vermişler servisi. Ne servisi sevebildim nede ustayı sabah 10 gibi götürdüm kutuyla aldı sürte sürte içeri taşıdı akşam 5 te gel al dedi bu kurulumun bu kadar uzun sürmesini zaten anlamadım neyse ki zaten okulda dersim olduğundan benim için daha iyi olacağını düşünüp akşam gittim aldım tabi garanti kağıdı kullanma kılavuzu vs olduğu torbayı verdi elime aldım hemen hızlıca inceledim bakım kuponlarını sordum onlar yok dedi bu ilk bakımın dedi (nasıl oluyorsa ilk bakım şaşırmadım değil) 20 gün sonra gel ikinci bakımı yapayım sakın geçirme yoksa garanti bozulur dedi.tabi bisikleti aldım kaldığım KYK'na geldim kılavuzu inceledim 2.bakım süresine 30 gün yazıyor ve defterin yazılması gerekiyormuş garanti belgelerinin yazılıp doldurulması ama bu adam hiç bişey yapmamış bisikleti 2.gün okula gitmek için aldım sürmeye başladım birden vites attı düzelttim taktım zincir ön 1. ve 2. dişlideyken attırıcı ya sürtüyordu çok ses yapıyordu kendimce düzelttim şuan bisikleti sürerken ses gelmeye başladı frenleri sıktığımda da ses yapıyor kaldığım yurtta başka bir arkadaşta aynı model bisiklet aldı o benden 1 gün önce kuruluma gitmişti kurulum sonrası teslimatta usta arkadaşıma her şeyini tam yapmadım gibisinden birşeyler söylemiş zaten 20 gün sonra servise geleceksin idare et demiş bunu duyunca iyice şaşırdım işin doğrusu bende bu servisten memnun değilim sizlere sorum şu bisikleti Ankara'da bir yetkili servise götürsem orada 2. bakımı yaptırabilir miyim ve bir soru daha Ankarada ki servis benim 2. bakımım olduğunu nereden bilecek eğer gidersem oraya yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben astronun ilk ay bakımını dün ücretsiz olarak yaptırdım. İlk aydan 3 ay sonra yani bisikletinizin 4. Ayında ücretli bakımını yaptırırsınız. İlk ay bakımı için bisikletciniz para talep ediyorsa şikayet ediniz.