Sakarya-pembepedallar ekibini uğurlama-karasu ve mollaköy turu 14 mayıs 2016

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında recep24ank tarafından paylaşıldı.

 1. recep24ank

  recep24ank Bisikletkolik

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  12 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.169
  Beğeniler:
  2.473
  Şehir:
  Sakarya Adapazarı
  Adı:
  Recep Eşref ÇINAR
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  14 Mayıs 2016 güzel bir Cumartesi günü buluşma noktamız olan Kentpark Cafe Büyük Değirmenin ününden saat 09:30'da 25 kişilik bisiklet gönüllüsü ile Ankara-Viyana arası Sağlık Bakanlığı çerçevesinde Kanserle Mücadele kapsamında güzergah noktalarından birisi olan İlimiz Serdivan Tunatan Kavşağında yer alan Limapark Otelde konaklayan Pembepedallar ekibini İstanbul'a uğurlamak için hareket ettik. Otelin önünde protokol konuşmaları, kanserle mücadelenin anlatılması ve yaşatılması adına tişörtler dağıtıldı, kanser hastalığını temsilen pembe renkteki tişörtleri ve burada bulunan pankartları da alarak desteklerimizi gösterdik. Bu alanda toplu fotoğraflar çekildikten sonra Pembepedallar ekibini Serdivan Köprüsüne kadar uğurladık, bizlere teşekkür ederek onurlandıran ekibe de ayrıca çok teşekkürler ediyoruz. Kendilerine amacına ulaşan kazasız yolculuklar diliyoruz. Web Sitesi İçin: http://www.pembepedallar.com/
  Youtube Videosu İçin: https://youtu.be/elODSYR6IkA

  Uğurlama bittikten sonra toplu halde Karasu İlçesine doğru hareket ettik, yolculuğumuz boyunca rüzgarın etkisiyle de güzel ve rahat bir sürüş gerçekleştirerek 824 km. yol kat ederek Sakarya Nehrinin Karadeniz'e döküldüğü yer olan Yenimahalle yol ayrımına kadar geliyoruz, burada grubu ikiye bölerek bir grup Karasu sahiline kumsalda denize girmek için yüzmeye gidiyor bir grup ise Yenimahalle'de asırlık çınarların gölgesinde genel ihtiyaç molası vermek için ayrılıyor. Yol ayrımında bir arkadaşımızın lastiği patlıyor ve hemen kendisi yanında getirmiş olduğu yedek lastiği takarak duruma müdahale ediyor.

  Benimde katıldığım ilk grup Yenimahalle Nehir Cafe'de kahvaltı, çay ve yemek molası veriyoruz. Karasu'dan iki yeni öğretmen bisikletçi arkadaşımızda bize eşlik ederek sohbetler ediyoruz fikir alış verişleri yapıyoruz, ortam sohbet çok güzel, çaylar içildi yemekler yenildi her şey buraya kadar gayet güzel ve keyifliydi, mutfakta bulaşıkları yıkamaya sıra geldiğinde hiç kimsenin beklemediği bir fiyat tablosu ile karşılandık. Geçen sene 15 TL. olan kahvaltı 5 TL. artarak 20 TL. olmuş üstelik bu kahvaltı tabakta klasik kahvaltı (Serpme Kahvaltı Değil), köfte yiyen arkadaşlar ise 18 TL. bir ücret ödedi, bir zamda buna gelmiş. Bir köftenin bu kadar pahalı olması da adeta bizleri şoke etti. O an için kimse sesini çıkartmadı ama 20 yıldır gidilen bir mekanın sabit müşterilerine böyle uygulamaların yapması çok üzücüydü. Nehir Cafe'yi kara listeye alarak burayı proteste ediyoruz ve bir daha gitmemek üzere sözleşiyoruz.

  Yenimahalle'den ayrılarak Karasu Plajına doğru 3 km. bisiklet sürdükten sonra adeta 400 kişilik kalabalık bir ordu ile karşılaşıyoruz. Çocuklar gençler kendini genç hissedenler adeta buraları doldurup taşırdılar. Bizlerden önce buraya araçla teşvik eden Tuncer hocanın bisikletçileri de burada önceden yerini alarak desteklerini sundular. Hepsi her koldan burada çalıştılar, masalar kurdular, çekilişe katılacaklara isim ve numara verdiler, organizasyonca büyük emekleri oldu onlarada ayrıca çok çok teşekkürlerimizi iletiyorum. Bu organizasyonlarda gözle görülmese de emekleri çok büyüktür. Bu coşkulu kalabalık için şunu söyleyebiliriz ilgi gerçekten büyüktü. Plajda yer alan cafe'de çay molası veriyoruz bir yandan da fotoğraflar çekiyoruz çekiliyoruz. Güzel hazırlıklar yapılmış, ben bir küçük anımı paylaşmak istiyorum. Bu plajda yer alan cafe'den bir soda alıyorum neredeyse 10 TL. ücret istiyor, ücretini sormadan açtırmış bulundum ve ekledim bilseydim bu kadar fiyatı olduğunu kesinlikle açtırmazdım. Bir daha buraya gelmem ve hiçbir şey içmem. Turistik bölge diye bu kadar fiyatların olması turizmi geliştireceğine öldürmeye yönelik olduğunu düşünüyorum. Geçen sene tv'ye çıkmıştı bodrumda bir mekanda 4 kişilik pide ve salata için 7000 TL. hesap gelmişti. buraları da böyle devam ederse sonumuzu hiç iyi görmüyorum. Bir an önce halka hizmet yönünde uygulamaların yapılması gerektiğini düşünüyorum.

  Daha sonra burada toplanan geleceğin bisikletçilerine çekilişle 3 adet bisiklet ve bir çok hediye verilmek üzere çekiliş numarası verildi ve ardından Saat 15:00'da gerekli tedbirlerin eşliğinde coşkulu kalabalıkla plaj caddesi boyunca kriteryum yapılarak bizlerin öncülüğünde Sağlık İçin Bisikleti Seçin turu tamamlandı. Turun ardında burada toplanan herkesi çekiliş heyecanı ve hediyeler sardı. Çekilişi Karasu Belediye Başkanı, Kaymakamı gibi önemli isimler yaptı. Hediyelerini kazanan miniklerin sevinci görülmeye değirdi. Kazanamayanlar ise umutlarını gelecek senelere taşıdı.
  Youtube Videosu:

  Daha sonra Belediye Başkanı ve Kaymakam bizlerle ayrı olarak toplu fotoğraf çektirdi ve bizlere buradaki cafeden sınırsız çay ikram ettiler. Kendilerine ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Sadece bununla sınırlıda değildi, Dernek Yönetiminin girişimleri sonucunda Karasu'da yol bisikleti yarışı yapılması için söz alındı, karasu plajında çadırlı kamp yapılması için hem yer konusunda hem de destek konusunda söz alındı, bunun yanı sıra Karasu'da festival için de söz alındı. Burada bir konuyu dile getirmek istiyorum. Bu tarz organizasyonlara çoğunluk olarak bir bütün olarak katılmak destek vermek çok önemli, ne kadar çok katılım ve destek olursa bu faaliyetler o kadar çok artar.

  Unutmadan giderken ben jetgillerdenim diyen Samet dönüşte araçla döndü)) burada yorumu size bırakıyorum ben sadece şunu diyorum al beni bahanesi çok))) Şaka bir yana dönüş vakti geldi daha bir festivale daha gideceğiz ve yolumuz uzun, hemen toplanıyoruz ve Adapazarı'na doğru yola koyuluyoruz. Karasu kavşağına kadar bizi uğurlayan Karasu'lu bisikletçilerimize de çok teşekkür ediyoruz. Tanışmaktan mutluluk duyduk ve kendilerini aramızda tekrar görmek istiyoruz. Giderken rüzgar iyi yüzünü gösterdi Ferizli'den sonra ters yüzünü gösterdi, hava malum aile hamamı gibiydi, uzun yola ilk defa gelen arkadaşlarımız da aramızda vardı, onlar için şunları söyleyebilirim övgüyü hak ettiler.

  Çok zorlanmalarına rağmen kendileri üstün bir performans sergilediler ve toplamda 130 Km. lik yol kat ettiler, ilk defa katılanlar için muazzam bir olay. Tavsiye olarak kesinlikle bu sporu bırakmasınlar. Önemli olan zoru başarmaktır zordan kaçmak değil. Bütün başlangıçlar genelde böyle olur ama devamını getirdiğinizde bu spordan büyük keyif ve zevk alırsınız. Sizleri her zaman aramızda görmek istiyoruz.

  Nihayetinde zorda olsa Ferizli'ye kadar varıyoruz, burada Güneşoğlu Tesislerine girmek istedik ancak fiyat menüsünden dolayı burayı da es geçtik. Onun yerine sade bir kahvehaneye girerek çay molası verdik, fiyatlarını söylemiyorum bile %50 fiyatına indirimliydi. Ferizli'den katılan bir arkadaşımızda buradan ayrılarak evine döndü. Bizler çay molasından sonra Adapazarı'na doğru mola vermeden devam ettik, bir kısmımız evine, bir kısmımız derneğe gitti. Malum birde Mollaköyde Festival var davetliyiz ve gitmemiz gerekiyor, bir hışımla evlere gidiyoruz üstümüzü değiştirmeye fırsat bile kalmazken kendimizi saat 20:00'de Kentparkta toplanma noktasında buluyoruz.

  Kentpark Güvenlik görevlisi abimiz bize bir jest yaparak eliyle yanımıza kadar çay alıp gelerek bize ikramda bulundu, bu çömertliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız. Biraz geç olsa da 20:30 gibi Kentparktan hareket ederek Ada Center-Nehirland Üzerinden Mollaköy'e gidiyoruz. Mollaköyün en sonunda festival alına varıyoruz. Burada bizi karşılıyorlar, masalar hazır çaylar sınırsız tavuklu pilav ikram, ortada dev bir ateş, bir yandan oyun havaları şarkılar, bir yandan tepinenler)) herkes ayrı bir alemde, hemen hazır olan masaya yine kalabalık bir şekilde kuruluyoruz, bütün ikramlar masamıza kadar geliyor. Organizasyon çok güzel, her ilden gelenler var, adeta karnaval havası vardı, her yere çadırlar kamp alanları kurulmuş, oltalar atılmış, bir yandan mangalını yakanlar bir yandan yarışma kapsamında oltasına bakanlar da vardı. Burada saat 22:00' kadar oturduk eğlendik. Güzel keyifli bir akşam geçirdik. Evin yolunu bulduğumda km. saati 165 Km. gösteriyordu. Evde tartıldığımda adeta 2 kilo erimişim)) Nihayetinde bütün tur boyunca yorucu keyifli eğlenceli sıcak bir tur oldu. Emeği geçenlere, katılımcılara, destek verenlere çok ama çok teşekkürler. Bir dahaki turlarda görüşmek dileğiyle Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Erhan 67

  Erhan 67 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2010
  Mesajlar:
  239
  Beğeniler:
  280
  Şehir:
  Balıkesir / Zonguldak
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Çok güzel bir organizasyon olmuş. katılımın yüksek olması ile birlikte hem kanser hastalığına hemde bisikletin trafikteki ve hayatımızdaki yerinin önemine dikkat çekilmiş. Kanser hastalarına acil şifalar diliyor bu başarılı organizasyon içinde sakaryayı tebrik ediyorum.
   

İlginizi Çekebilir

Fabian-Cancellara-aero-position-2.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
cycling-nutrition-energy-bars.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
anzac.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...