Sakarya-küçük akgöl-olmayan şelale-çaltıcak gölü turu 31 ocak 2016

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında recep24ank tarafından paylaşıldı.

 1. recep24ank

  recep24ank Bisikletkolik

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  12 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.169
  Beğeniler:
  2.473
  Şehir:
  Sakarya Adapazarı
  Adı:
  Recep Eşref ÇINAR
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  31 Ocak 2016 Pazar günü buluşma noktamız olan Kent Parktan saat 10.00'da toplanarak Yeni hizmete giren ve Yazlık Köprüsüne kadar çift yönlü çark deresi boyunca yaklaşık olarak 1.5 km. uzunluğunda bisiklet yolunun açılışı amacıyla fotoğraf ve video çekimlerine yol ve mtb bisikletlerimizle toplu olarak katıldık. Sakarya'mıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

  Daha sonra yol grubu Sapanca Göl turuna bizlerde mtb ciler olarak keşif turuna doğru 5 kişi olarak koyulduk yolla, Kuzey Terminal kavşağına gelerek hemen bir kasap dükkanına giriyoruz, köftelerimizi sipariş veriyoruz, yanına birde tuz istiyoruz ama köfteler piştiğinde tuzsuz köfte yiyoruz, tuz kayıplarda)))) yanına domates soğanda alıyoruz koyuluyoruz tekrardan yola, Göl Mahallesine geldiğimizde bizi bekleyen 2 kişiyi de alarak keşif turumuz için Küçük Akgöl Mahallesinden göle iniyoruz.

  Gölün su seviyesi yağışlardan ve kardan dolayı taşmış durumdaydı, su bütün yolları kapatmış, kavak ağaçlarını sular altında bırakmıştı, buraya kadar geldik dedik geri dönüş yok, gölün solundaki yolu takip ederek toprak ve çamurlu yoldan şelale aramaya koyulduk. her yer sık orman dokusu, nereye gittiğimiz hangi yöne gittiğimizi hiç bilmiyoruz, her ara her patikaya girip çıkıyoruz, dikenlerden, çukurlardan sulardan geçiyoruz, düşenler, devrilenler, takla atanlarda cabası, bir yandan da adeta birbirimize gülüyoruz, bizi hangi deli buraya sürükledi diye,

  Erkan'ın arkadaşı üçkağıtçı Yıldırım burada şelale olduğunu ve bu yoldan gitmemiz gerektiğini söylemişti, daha sonradan öğreniyoruz ki burada şelale falan yokmuş, anlayacağınız tongaya düştük, bizde fare gibi her delikte her yolda şelale arıyoruz, doğa yürüyüşçüleri trakingçiler bile bu yollarda yürümekte zorlanırdı, adeta ormanın krokisini haritası çıkartıyorduk, 1 er 2 şer olarak bütün patikalara ayrılarak şelale arıyorduk, derken Serkan'ın tekeri gümlüyor. onca dikenden çalıdan geçersek olacağı o tabi ki))) neyse bir hışımla onunda tamirini orada yapıyoruz.

  Bir yandan da herkesin karnında kurtlar zil çalıyordu, aramızda hiç kahvaltı yapmayan bir kaçakta vardı, sonuç ne olursa olsun yolun uzunu kısa ne olursa olsun, kahvaltısınız yola çıkılmaz, bu durumu bir kez daha yaşadık, Uğur kardeşimiz resmen bayıldı, pili bitti, kendinden geçti, tur boyunca birkaç kere düştü, hele bir yerde biz görmedik gençlik diyelim hızını alamamış köprünün yanından tarlaya doğru yuvarlanmış, bu yuvarlanmada bisikletin pedalının birisini kırmış, bununda bir ders olmasını temenni ediyorum. tedbir tedbir tedbir, neyse ki sürülmeyecek gibi değildi ve kötü bir durum oluşmamıştı.

  Ne yapalım ne edelim bu aldığımız mangalları nerede yiyelim açlıktan ölüyoruz. Benden bir fikir geliyor diyorum Harmantepe Kalesine gidelim orada ateşimizi yakalım karnımızı doyuralım buraya da yakın zaten, herkes Recep"e uyuyor))) 500 Mt. gittikten sonra birde ne görelim. Küçük Akgölün suları buralara kadar ulaşmış bütün yollar köprüleri kapatmış, salla bile karşıya geçmek imkansız hale gelmiş, her yer çamur bataklık, üstümüzü başımızı söylemiyorum bile beyaz görünen yerimiz yoktu)))). Haydaa dedik, yapacak bir şey yok, geri deneceğiz, döneceğiz ama yine çamurlara gireceğiz ağaçların arasından adeta drift atacağız.

  Herkes haşat olmuş durumda, pestiller çıkmış diller dışarda, ne düzgün bir yer var ne de mangalımızı yapabileceğimiz bir alan, tekrar yine devreye girerek diyorum yakında Çaltıcak Gölü var. oraya gidelim orada mangalımızı yapalım, malum yapacak bir şey yok yine Recep"e uyacağız))) nihayetinde Çaltıcak Gölüne varıyoruz. Manzara ve ortam süper ama rüzgarda o biçim… ateş yakmaya çalışıyoruz, milletin karnı o kadar aç ki birden ateş yakanda mangal yapanda acemi oluyorlar))) açlık böyle bir şey beyne vuruyor düşünmeyi unutturuyor.

  Uğur kardeşimizi hiç söylemiyorum bile her 5 dakikada bir kahvaltı yapmadım diyerek isyan ediyor)) açlığını anlatmama söylememe bile gerek yok.
  Biz 7 kişiyiz ama 6 tane tam ekmek aldık, turun başında ben yarım ekmek yerim diyenlerin mangal başında sesi çıkmıyordu))) herkes tam ekmek istiyordu. neyse ki yakın bir yerde bir balıkçı yeri vardı oradan ekmek istedik adam zorla verdi resmen. siz siz olun 1 ekmek alın sağlam olsun. kişi başı 5'er köfte düşüyordu ama 3-4 tane fazlalık vardı, dedim bir tane fazlalıktan ben yiyeyim, mangala bir yaklaştım ne göreyim aramızdaki gizli hırsızlar çoktan o fazlalıklar götürmüşler))) ne diyelim afiyet bal şeker olsun.)))

  Rüzgarda mübarek durmadan sürekli esiyordu, üşütüyordu, hemen ateşin başına üşüştük, bir yandan da demliğimizi hazırladık nescafelerimizi içmek için, demliğe su koyacağız su yok çeşme yok, hemen mataralardaki sulardan takviye yaparak demliği dolduruyor ve suyumuzu ısıtıyoruz, bir yandan da gülerek dedikodu yaparak Erkan'a yükleniyoruz, ne şelaleymiş, gördük şelaleyi…. diyerekten kahkahalar atıyoruz. karnımızı doyurduk kendimize geldik, içimizde ısındı, geri dönüş için koyulduk yola, her yerimiz kir pas içerisinde ben de diyorum kendi kendime ben eve böyle giderim ama eve böyle girebilirmiyim diye)))) neyse ki öyle bir faciayla karşılaşmıyoruz))) ufak tefek aksilikler dışında bol maceraları ve keyifli bir tur gerçekleştiriyoruz. Bizi tongaya düşürüp şelale var diyerek kandıran üç kağıtçı Yıldırım'a da selam söylüyoruz. bir dahaki turlarda görüşmek dileğiyle Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği…

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Enes Şahbaz ve NKurtuldu bunu beğendi.
 2. mustafa üzümcü

  mustafa üzümcü pisikletli

  Yaş:
  26
  Kayıt:
  28 Mart 2014
  Mesajlar:
  179
  Beğeniler:
  175
  Şehir:
  DENZİLİ
  Adı:
  ÜZÜMCÜ
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  güzel tur olmuş fotoğraflarda harika özellikle ızgara ve çay odun ateşinde çok güzel görünüyor ayağınıza emeğinize sağlık.
   
 3. #3
  recep24ank

  recep24ank Bisikletkolik

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  12 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.169
  Beğeniler:
  2.473
  Şehir:
  Sakarya Adapazarı
  Adı:
  Recep Eşref ÇINAR
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Genellikle mtb turlarında mangal vazgeçilmezimiz, gittiğimiz yerlerde alışveriş imkanı olmuyor, hazırlıklı gitmekte fayda oluyor. hemde bir lokantada yemek yemekten çok daha ucuza geliyor, o yüzden de turlar çok zevkli geçiyor. yorumunuz için tşk.
   

İlginizi Çekebilir

Energy-Labs-affordable-carbon-clincher-aero-road-bike-wheels01.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2017-2-15_10-56-13.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
stelvio-pass-hill-climb1.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...