Sakarya FreeRide FOTO

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bundan sonra takılırken çektiğimiz bütün foto ve video ları bu konu altında yayınlıycaz.inşallah beğenirsiniz.

İlhan abi ,bmx le uçarken
(link)

Ben rampadan çıkmak üzereyken
(link)

İhan abi benim makinayla uçarken
(link)

İlhan abi bulmuş kral bisikleti kral fotocuyu uçuyo:D
(link)

(link)

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

"BU ÇEKİMLER TRAFİĞE KAPALI ALANDA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞİR"

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
umarım....

güzel hareketler, kask konusuna girmiyorum bile :p

devamını bekleriz...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İlhan abi,benimkiyle,uçuşa devam
(link)

İşte Vans'ın kataloğuna kapak olabilecek bir fotoğraf,belki inanmıycaksınız ama İlhan abi bu fotoğraftan sonra düşmedi.

(link)

(link)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Hımmm..Sakarya da açılan yeni alt geçit sanırım olamaya bilirde;) geç saatlerde çekmişsiniz güzel ama dahada güzelleştirin arkadaşlar..;)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Keşke İlhan abi düzgün foto çekebilse de beni daha fazla action halinde görebilseniz:D

Fotoğraflar trafiğe geçici bir süreliğine kapatılan altgeçitte çekildi.Şu an lık kaskımız yok ama yakın zamanda freestyle kasklarımızla tam olacaz.

Videoları birleştirip en kısa zamanda yayınlıycam.

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
devamını getirmelisiniz.çok güzel olmuş.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
güzel olmuş devamını bekleriz...

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
güzel fotolar sizden daha çok şey bekliyoruz

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Denemeniz ve girişmeniz bile iyi.
Sadece çektiğiniz alet ya bir cep telefonu ya da kötü bir dijital fotoğraf makinası, ve fotoları çeken kişi de fotoğrafçılığı çok iyi bilmiyor.
Bu da göstermek istediğiniz etkiyi azaltıyor.

Şöyle yapın;
Ya tanıdıklarınızdan geçici de olsa daha iyi foto makinası alın.
Ya alamıyorsanız aynı aletle gündüz çekin,
Eli titretmeden ve deklanşöre bastıktan sonra da aleti hareket ettirmemeye çalışın.
İzmir'de olsaydınız size de kapak fotoları çekebilirdik, neyse dediklerimi uygulayın, sonuç daha başarılı olacaktır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Abi makina samsung ama 3.2 megapiksel,ve ancak bu kadar çıkıyo,bide çektiğimiz yerde ışığın az olmasından dolayı netlik bozuluyo,fotoğrafçılık hakkında da pek bişey bildiğim söylenemez,bi tanesi hariç hepsini ben çektim.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
makinanın kaç Megapiksel olduğu önemli değil de, markası, lensi, çekim açısı, ortamdaki ışık, kullanılan mod, arka fon, kadraj gibi kriterler önemlidir.

Makina samsung ise, iş görür.
Gece çekimi veya spor modunu seçip deneyin ve önce mutlaka fokuslayın, yani deklanşöre yarım basıp netleme yaptıktan sonra parmağı deklanşörden bırakmadan ve titretmeden tam basın yani çekin.

exen

Daimi Üye
Tepki
44
video gönderebilsem bende gönderecem beceremiyom deli olacam

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
merhaba
öncelikle güzel hareketler paymışsınız daha iyi çekimle ve gösterilerle bekliyoruz sizleri arkadaşlar paylaşım için teşekkürler :)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet arkadaşlar birşeylere başlamanız hoş ;)...

Fakat, 2345454598564534 kere dediğim gibi "FreeRide" bu değil...Bir rampadan atlamak ve bunu şehiriçinde yapmak "FreeRide" değildir...Ya street yada Freestyle olur...

"FreeRide" ise; Dağda, ormanda, bayırda, çayırda... nerde olursa olsun, Serbest takılıp uçmanın zevkini çıkarmaktır...
Umarım biraz yardımı dokunur şu dediğimin,şu isim konusunda:)...

Birileri bu ismi doğru telaffuz ederse daha güzel olur...O zaman toplum da doğru öğrenir...

Devamlarını bekliyoruz...:)

• Beğen
Tepkiler: Fatih Buzgan

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
video dosyasını MSN'den göndermeye uğraşacağına video hosting sitelerinden birine yüklemeyi dene.. youtube olabilir..videogoogle olabilir...yada rapidshare gibi dosya hosting sitelerinden birine yükle buraya da linkini yaz ;)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
@Alican

Haklısın Alican, birçok konuda olduğu gibi sözcükleri, isimleri ve sıfatları yanlış kullanım hakim ülkemizde.
Hatta Street ve Freestyle tabirlerine de katılıyorum.
Freeride'ın tanımını da doğru yapmışsın.
Fakat Freeride, ingilizce bilen herkesin bildiği gibi serbest sürüş anlamına gelir ve XC, DH kategorilerinin dışında kalan geniş bir bölümü kapsar.
Bunun içinde Trials, Street, Dirtjump, Freestyle ve diğer birkaç alt sınıf da bulunur.
Yani Freeride bu alt kategorilerin "genel adıdır." Bir manada bunu söylemeleri yanlış olmaz, yine de yaptıklarının tam olarak hangi alt sınıfa tekabül ettiğini de bilmeleri kavram kargaşasının önüne geçecektir.
Bu arkadaşlarımızın ve bizlerin yaptıklarına daha doğru tanım olması açısından "Urban Freeride" da diyebiliriz.Senin açıkladığın, ormanda vb ortamlarda serbest sürüşün, şehiriçinde yapılanı anlamına gelir.

Umarım yeni arkadaşlara kafa karıştırıcı olmamıştır.
Cümle cümle okuyup, idrak edip, buna göre kendilerine tanımlama yapabilirlerse güzel olur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ya anladım ama ben freeride demeyi tercih ediyorum,türkçe ye çevirdiğimiz zaman da benzer bişey çıkıyo zaten,Türkiye'de de bu tür olaylar freeride diye ünlenmiş zaten.
Bu pazar İzmit SkatePark'a gidicez,akşama kadar zıplıycaz,foto çekecez,sabırsızlıkla bekliyorum:)
Video ları biraz daha biriktirip ,şöyle 4-5 dakikalık arka fonta da güzel bir müzik ekleyip yayınlamayı düşünüyorum.(youtube den yayınlıycam.)

artofriding

Daimi Üye
Tepki
261
Güzel hareketler ama fotonun kalitesi görsel güzelliği azaltıyor.Önceden netleyip bisikletin ilerleyişini de takip ederken tam netlenilen yere gelince deklanşöre basın, daha net fotolar yakalayabilirsiniz.