Sahil yolunda kaza ve kalça+baldır kırığı

Tepki
94
İsim
Gürcan
Bisiklet
Canyon
Merhaba,

21 Ekim tarihinde havanın güzelliğine aldanarak 2 kişi olarak çıktık yollara. Evden Pendik'e geldik ve ardından sahil yoluna inerek Caddebostan'ı bitirdikten sonra geri döndük. Geri dönüş yolunda ise benim hızım 32km/h iken Maltepe civarında bulunan söğüt ağaçlı kafenin (sanırım Beltur) önünden geçerken 2 metre önüme kedi atladı ve yan şekilde durarak kaçmadı.

Bu durum üzerine hızlıca frenlere asıldım ve lastikler kaymaya başladı. (Bilenler hatırlayacaktır, oranın zemini yağlı beton şeklindedir) Kedi ile aramdaki mesafe çok kısa olduğu için kaçamadım ve hızım da yüksek olduğu için sağ-sol yaparak kedinin üstüne çıkmış bulundum. Ön lastik kedinin üstünden geçtiği sırada sol taraftaki SPD'yi çözdüm fakat sağı çözememişim. Kedi ise arka tekere takıldı ve sol tarafıma düşmeye başladım. Tüm bu olaylar 1 saniye içinde gerçekleştiği için sol bacağımı açıp dengemi sağlayacak fırsatım bile olmadı.

Yere düştükten sonra kedi arka tekere sıkışmış vaziyette yaklaşık olarak 5 metre kadar sürüklendim fakat şiddetli bir düşme olmamıştı. Düştükten sonra hemen arkamda bulunan eniştem yanımda durdu ve diğer gelenlerle birlikte yardımcı oldular. Fakat bacağımı hareket ettiremediğim için ellememelerini belirttim. Bu durumda ambulans çağırdık ve Kartal Lütfi Kırdar hastanesine götürüldüm.

İlk etapta röntgen, tomografi vs. ne varsa hepsini çektiler ve doktor ciddi kırıklarımın olduğunu, ameliyat olmam gerektiğini belirtti. (Hobaaa) Yapacak bir şey yoktu ve bacağım davul gibi şişmişti. Ardından 8-10 kez sedye değiştirip odadan odaya geçtim ve son olarak acil gözlem odasına alındım. Doktor ise aynı gün ameliyat olamayacağımı (haftasonu), ancak haftaiçi bir gün olabileceğimi belirtti.

Cumartesi düştüm ve ağrı her geçen dakika artıyordu. Aynı gece bacağımı bir aparatın üzerine aldılar ve ayağıma ağırlık bağladılar. Bu şekilde kemiklerin ayrılması sağlandı. (Bu şekilde bacağınızı sabit tutarak ağrı hissetmiyorsunuz)

Salı günü ameliyata alınırken belirttiğim aparat bacağımın altından alındığında, bacağım çok hafif hareket etti ve hayatımın en büyük acısını hissettim. Bel altı uyuşturularak ameliyata alındım ve yaklaşık 1 saatlik operasyon sonunda tekrar odaya çıkarıldım. Ameliyattan sonra anestezinin etkisi azalınca da hayatımın en büyük ağrılarını hissetmeye başladım. Sağ bacağım 30 derece ise sol (kırılan taraf) bacağımın içi ekmek fırını gibiydi.

Not: aynı ameliyat için Medipol'den 9.000TL fiyat aldık

Bir sonraki gün doktor kontrolünün ardından durumumun iyi olduğu anlaşıldı ve taburcu edildim. Çok şükür ameliyatım güzel geçti ve şu an bacağımın üzerine %50 baskı ile basmaya başladım. (Değnekler ile yürüyorum hala)

Ayrıca 21 Ekim - 02 Şubat arası rapor verdiler. (Parçalı şekilde) Ardından iş başı yapabileceğim belirtildi.

Tavsiyem ise sahil yolunda yüksek hızda kullanmayın ve çocuk - kedilere dikkat edin, ne yapacakları hiç belli olmuyor.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Scudo

ersinkyrk

Üye
Tepki
12
İsim
Ersinkyrk
Bisiklet
Trek
Çok geçmiş olsun en kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz inşallah...

• Beğen
Tepkiler: BeyogluLions

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
Geçmiş olsun, en kısa sürede eski halinize dönmeniz dileği ile...

• Beğen

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun. Kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı dilerim. Üzüntü ile okudum.

• Beğen

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun. rabbim sağlık versin.

• Beğen

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok geçmiş olsun yazını okuyunca bende o yolda ara sıra geziyorum artık yüksek hızlara çıkmam sanırım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
10 gün önce bisiklete spd pedal taktırdım eve normal ayakkabı ile döndüm, Sonra spd ayakkabı aldım hala deneme fırsatım olmadı korkudan evden çıkamıyordum. Bu gün gaza geldim formayı filan giyindim tam çıkacağım bir anda ter bastı stres yaptım anında formayı çıkradım üzerimden. yarın sürmeyi düşünüyordum bu yazıyı okuduktan sonra cesaret filan kalmadı. sanırım pedalları söktüreceğim bu kadar korkutucu olacağını düşünmüyorum. Geçmiş olsun

Tepki
94
İsim
Gürcan
Bisiklet
Canyon
Teşekkür ederim arkadaşlar, kimsenin başına gelmemesini dilerim.
@atasoy hocam, sürüklenip durduktan sonra kedi arka tekerin altından kalkıp bana baktı ve kayalıklara doğru kaçtı. Sanıyorum herhangi bir zarar görmedi.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BeyogluLions

Yanlış anlaşılmasın hayvansever bir insanım ama bu tür ani hayvan karşılaşmalarında kendimizi riske sokacak ani frenler ve manevralar yapmamak lazim. Nitekim hayvanlar doğasi gereği bizden daha çevik ve darbelere karşı dirençli yaratılmışlar. Bir şekilde bu çarpışmadan kurtulabilirler veya tolere edebilirler diye düşünüyorum.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.

• Beğen

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun...

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Çok Geçmiş olsun. Bende bugün sonuçları ciddi olabilecek bir kazayı ucuz atlattım. Aşırı değil ama yola göre biraz hızlıydım. Önümdeki araba yavaşlayıp durdu bende yavaşlamadan sağından geçeyim dedim. Araba dönen bi arabaya yol vermek için durmuş, duran arabadan dolayı ben hiç göremedim o arabayı. 3m kala arabanın sağ ön kapısı önümde belirdi aniden. Ön frene asılabildim çok şükür ama duramadım. Son yarım metre nasıl oldu bende anlayamadım ama ön teker durdu ben taklaya ve sağa dönmeye başladım. En sonunda kertenkele misali yapıştım kapısına. Yanak ve kaskım hafif çarptı cama. Sağ göğüs kafesim kapı kolu bölgesine geldi sanırım ezilmiş biraz acıyo. Onun haricinde bende de bisiklet ve arabada da bişey yok. Sürücü bayandı inme zahmetinde bile bulunmayacaktı nerdeyse. Kötü kötü baktıktan sonra indi arabadan. İyi misiniz bişeyiniz var mı demek yerine siz hatalısınız gibi laflar yapınca dayanamadım kötü konuştum bende biraz.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Çok geçmiş olsun o yolda ölmediğime dua ederim bende hep geçtikten sonra. Mangalcılar ve çocukları,kediler, özellikle karga ve martılar..