sahil yolun da bisiklet kullananlar dikkat

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında i.akbay tarafından paylaşıldı.

1. i.akbay

i.akbay Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ataköy bakırköy yolu arasında bisiklet kullanan arkadaş lar emliyet şeridinin dışına çıkmış olan dallar kazaya saki davetiye çıkarıyormuş gibi yola sarkıyor hızlı hiden arkadaşların dalgınlına gelip kaza yapmamaları için bu konuyu açtım

Uploaded with ImageShack.us

2. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    öncelikle duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ediyorum. oradan her geçtiğimde tedirgin ediyor benide. ama bazen oluyor bazen olmuyor. sanırım rüzgardan .

yinede dikkat etmek gerekiyor. o bölgede arabalar hızlı geçiyor hatta sadece o ağaç sorundeğil sağ tarafa ayrılan yollar aniden arabaların önünüze kırmasına yol açabiliyor. yolu ve arkayı kontrol ederek geçilmesi gereken biyer bu sorun gidiş dönüş olarak sadece bu bölgede var. dikkatli gidilmesi gerek ;)

i.akbay bunu beğendi.
  3. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben burayı eğilerek geçiyordum normalde.8 aya yakındır bisikletten uzağım.ama şuanda eğilerek geçilecek durum kalmamış.iyice uzamış ağaç :)
    oradan geçersem keserim ben orayı :D tabi rahatsız edici tarafını.

tt2000 ve i.akbay bunu beğendi.
  4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok düşünceli bir paylaşım teşekkürler.Yine de sağ taraftaki dallardan ziyade,sol taraftaki dallamalara dikkat etmekte fayda var.

i.akbay

i.akbay Kıdemli Üye

Seviye:
    İlginiz için teşekkürler

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

İlgili belediyeye konuyla ilgili bir rica dilekçesi kaleme alınırsa mesele çözülebilir. Demekte fayda var. Ya tutarsa...

7. tt2000

tt2000 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    :D

Gittiğim güzergahlarda bir bisikletli hariç kimsenin fark edemeyeceği detayları aklıma getirdi bu iş. İzmir'de de bazı yerlerde birileri sırf bisikletler için çalışma yapmış. Bunun belediye tarafından yapılmadığı belli. Muhtemelen orayı sıkça kullanan bir yada birden fazla kişi tarafından yapılmış işler var. Mesela Karşıyaka'dan çıktıktan sonra yol kenarındaki kaldırıma çıkabilmek için beton bir rampa dökülmüş.Bisiklet lastiğinden biraz kalın :) Benzeri beton rampaları Üçkuyular, Güzelbahçe taraflarında da gördüm.Balçova ege park yoluna giden arka taraftaki dar karayolunun yanındaki kaldırımda var mesela bu rampalardan bir iki tane.Özellikle Karşıyaka çıkışındakini kim yaptıysa eline emeğine sağlık, çok teşekkür ederim.

8. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Süper Kesinlikle katılıyorum:D

İlginizi Çekebilir

20150722_101722.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...
4.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2016-5-10_14-56-31.png
İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo...