Sahil yollarındaki tehlikeler

welespit

Üye
Tepki
9
Merhabalar iyi güzel anlatıyoruz kartaldan caddebostan gittim geldim felan peki hiçmi başınıza bir şey gelmiyor bu konu başlığı altında sahil yollarındaki gözlemlerimizi yada başınızdan geçen şeyleri paylaşalım

Önce ben şalıyorum

Bisiklet alalı çokta uzun bi zaman olmadı ama aldığımdan beri tepesindeyim daha çok kartal caddebostan arasındaki sahil yolunu kullanırım. Yolda giderken karşımıza çıkabilecek nefret edilesi şeyler vardır ve bisiklet kullanıcıları için çok tehlikli şeylerde vardır, mesela bunlardan birincisi yerde parçalanmış bira şişeleri bisiklet yolları üzerinde sık rastlıyorum yine bisiklet yolu üzerinde aheste aheste yürüyen insanlar hemde tam yolu ortalayarak istisna durumlar (yaşlı vs..) haricinde hoş karşılamıyorum.

Alan yokmuş gibi bisiklet yolu yakınlarında yada üstünde top oynayan uçurtma uçuran insanlar top demişken bu çarşamba kartal istikametinde bisiklet yolu üzerinde seyrederken solumdaki çocuk parkından doğru kayalıklar arasında bi çocuk ile baba top oynuyor ''yuh dedirtecek bi olay'' neyse bende süratliydim bir anda fark edemedim çocuk topu babasına doğru vurdu allahtan arka tekerim topun üzerinden geçti hafifte topun havası inik bi şeydi o yüzden takla atmam olası idi eğer ön tekerime gelseydi şu an bı satırları yazamıyor olurdum heralde ama panik yapmadan direk devam ettim top arka tarafımı zıplatıp savurdu ama düşmeden ayaklarımı yere değdirmeden yoluma devam edebildim. .

Birde üzerinize bilerek bisiklet sürülmesi olayı bisiklet yolu bir buçuk iki metre ama herif benim yolumu kesecek derecede yakından geçiyor bunu anlamakta güçlük çekiyorum yani hoş şeyler değil kavgaya sebebiyet verebilir ne biliyim kazaya sebebiyet verebilir..

Bu arada kartala doğru bisiklet yolları daha bir bakımsız yani bisiklet yolu diye bisiklet sürdüğüm yolda toz toprak birikimleri görmek hoş değil dağa çıkar sürerim daha iyi :) madem uzun bisiklet yollarımız yok mevcut olan yollarımız temizlensin kalitesi arttırılsın..

Bunlar gibi şeyleri burada konuşup tartışalım derim hepinize sevgiler saygılar pedal sever dostlarım ..

Scudo

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
sende en azıdan bisiklet yolu war bakırkoy sahil yolunda nerdiyse yarı yolda sağ şeridin bitimininde bir sürü çivi var yere çakılmış nasıl memleket burası yaaa

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
maltepe-kartal arasi sise kiriklarina ne demeli. bir ara taktim kafayi belediyeye dilekce-telefon bombardimani, aradilar temizledik dediler ama ne gezer, herif aksam gene geliyor, ictigi siseyi illaki kiracak. sanki babasinin yolu, babasi duysa yapamaz bunu:boese157:yenikoy-kalender orduevinin onudeki yolda da kaldirima dokdukleri betonlarin kaliplarini asfalta civiyle cakmislar. kaliplari sokunce civileri yerinde birakmislar. herhalde bizi dusunduler ki gecerken heyecan yasayalim diye:boese157: