sahibinden taksitli alışveriş

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
merhaba.

sahibinden.com'dan bisikleti alacağım ancak komisyon olayı falan ne oluyor, tecrübesi olan var mı? benden mi kesilecek yoksa satıcıdan mı?

onu da geçtim. kargo ile almam şart mı?

Scudo

aycan turan

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Salcano
get üzerinden satış olur satıcı isterse taksit yapar. genelde get üzerinden satışlarda komisyon koymazlar. sahibinden.com genelde ikinci el satışlar vardır dikkat edin eğer ürün sıfır değil ise görerek almanızda fayda var.

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Şevket Akça

"sahibinden" sitesi kullanıcıların daha kolay ürün satabilmesi için aynı zamanda satın alacaklara da alternatif sunmak için "get" ilan özelliğini oluşturmuştur. get açılımı güvenli e ticarettir. bunu sahibinden ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz. get ilan olup olmadığını anlamak için o ilanın satış kısmındaki yeri okumanız kafidir. satıcı taksit fiyatı belirler ve ona göre alıcılarda o ürünü değerlendirirler. misal veriyorum; incelediğiniz ürünün en fazla kaç taksit yapıldığını görmek için "hemen al" butonunun tam altında "Peşin Fiyatına 3 Taksitle" gibi bir ibare bulunur. bu 12 taksite kadar ilandan ilana değişkenlik arz edebilir. get ilanı genellikle kurumsal firmalar kullandığı için kargo şarttır. ama bu tamamen anlaşmayla alakalı. siz ararsınız elden teslim alma imkanı var mıdır şeklinde. duruma göre talebiniz değerlendirilir. normal şahıslarda get ilan kullanabilirler. bu sebepten şahıslarda bu olasılık yani elden alma olasılığı daha fazladır.
yalnız dikkat edin get ilanlı bir ürün piyasaya göre biraz daha pahalı olabilir. bunun sebebi de get ilanı kullanan satıcıdan taksit sayısına göre sahibinden sitesi komisyon alır. ne kadar çok taksit o kadar çok komisyon. komisyon yüzdesi 7 den başlar. komisyon yüzdesi satıcı değilseniz sizinle bir alakası yok ben bilgi mahiyetinde verdim. sizin yapmanız gereken ilgilendiğiniz ürünün piyasaya göre çok pahalı olmaması.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
ayrıca bir husus daha var şimdi aklıma geldi. bu genelde şahıs satıcılarında işe yarıyor. kurumsal firmalar muhatap olmuyorlar. diyelim ki bir ürünü beğendiniz ama adam nakit satıyor. yani kredi kartı kullanma imkanı tanımamış.
hemen satıcıyı arayıp görüşün. böyle böyle ben ürünü satın almak istiyorum fakat kredi kartı ile satın almak istiyorum. eğer siz aradaki oluşacak farkı kabul ederseniz sizin adınıza özel tekrardan yeni bir ilan açılır. böylece ürünü temin etmiş olursunuz.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
bilgiler için teşekkürler. ben get'i sadece kargo ile alabikiyorum sanmıştım. satıcı da kargolamak istemiyor (bisiklet) zaten.bende elden görüp almak istiyorum :) o yüzden kargo işiaklımda kaldı. 500 lira fiyat istiyor komisyon işinde de anlaşırsak yarı yarıya tarzı ödeme falan olur. otobüsle gidip bisikletle döneceğim :)

şimdi özetle onaylamak istiyorum.
-satıcı get açtı.
-taksitli aldım.
-aynı gün elden teslim aldım.
-kask, eldiven, gözlük aldım.

yeni bir bisikletim var öyle mi :D

okimya

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Mosso
Ben eskiden bu sekilde pc satışı yapmıştım;
Satıcı get ilanı acar yanlış hatırlamıyorsam %5 oranında bir payı sahibinden alır satıci kendine gelecek paraya gore ayarlar onu yani 500 liraysa sana 550ye patlar ama satıcı da 500 lira kalır. Ama sende Taksitle alışveriş yaparsın.
Gidip mali görürsün parayı yollarsin sahibinden olarak karşı taraf da kargoladim der sahibindene 1 gun beklersin onaylarsın para da satıcıya yatar.
Benim zamanımda kargo bilgisi falan istemiyordu ama simdi kargo numarası hangi kargo falan istiyor mu tam bilmiyorum :) ben bu sekilde yapmıştım alışverişi :)

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@okimya

teşekkürler. şimdi düşününce ha bugün geldi ha yarın ama niyeyse böyle teferruata girdim. parayı yatırdığım gibi almak istiyorum bisikleti.

okimya

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Mosso
@Şevket Akça
siz gidip alırsınız bisikleti sahibinden de ki teffarruat elbet tamamlanır. tabi bir bisikleti binip gördükten sonra başında nakit parayla pazarlık yapmak daha iyi oluyor

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@okimya

kredi çekip kart borcunu kapattım. evet borçla borç kapatmak mantıklı oldu :D şimdi taksitle belki 500 lira olan bisikleti komisyon+fiyat ile 500 e verir satıcı.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Pesin ve 3 taksit icin %8 ( tum get ilanlarda minimum 3 taksit secenegi mevcut). 6 taksit %11, 9 taksit %13. Satici 500tl den get acarsa eline gecen para 460 tl olur. Heralde okadar pazarlik payi vardir:)

Detayli bilgi icin
(link)

• Beğen
Tepkiler: Şevket Akça

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Sahibinden.com yerine Sanalpazar a yönlendirin satıcıyı. 9 taksite kadar %5 komisyon alıyorlar. GET sistemi orada da mevcut. Fakat büyük meblağlı alışverişlerde o girilen kargo numarasını kontrol ediyorlar. Yani ürünü alıcı onaylasa dahi girilen kargo numarasından muhattapları ve belirtilen adresleri kargo sorgulamasında bakıp, öyle satıcının hesabına parayı gönderiyorlar.

• Beğen

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@evrenozbilen
aynen sanal pazarda da işleme devam edilebilir.

• Beğen

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@evrenozbilen

çok daha güzel olur teşekkürler :)