Sahibinden Sitesindeki İlanlar

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Cevat_MD

Şu anki fiyatına çok da bakmamak lazım. Geçen yıl aldıysa 3000'in altında almıştır. Web arşivi aralık ayında ürün fiyatı için 3270 diyor. Başkaları gibi şişirmemiş, adil bir fiyata satıyor bence.

Scudo

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Birhan K.
Hiç kullanılmamış demesi ve fatura kesip garantili olarak verecek olması nedeniyle gerçekten ucuz. Ben de bu nedenle kıllandım en başta. Sanki test aracı olarak kullanılmış. Bazı firmalar çok az km yapmış test araçlarını böyle kelepir fiyattan verebiliyor. Sanırım bu da öyle bir şey...

• Beğen
Tepkiler: Emirhan Kılıç

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pazar günü İstanbul'da olacağım. Eğer açık olursa gidip gözümle göreceğim...

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Yusuf_AZE @Cevat_MD Evet bence de en iyisi gidip yüz yüze incelemek. Ben de geçen yıl bu sitede piyasa fiyatı 1300 lira olan 1 yıllık tertemiz ve bakımları yapılmış bisikletimi 650 liradan satmıştım. Daha fazla da isteyebilirdim çünkü aynı bisiklet için farklı ilanlarda 1000-1100 lira falan isteniyordu, ama bunun hakkı budur dedim ve o fiyattan verdim. Yani bu iş biraz da satıcının insafına kalmış. Dolayısıyla her ilana dolandırıcı gözüyle bakmamak gerek.

Totanic

Üye
Tepki
103
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fotoğraflar bisiklete aittir deniliyor ama fotoğraflarda tekli aynakol ve 9 lu ruble görünüyor, fakat ilan açıklamasında 14 vites yazılmış, sol elcikte vites değiştirme kolu bile yok 14 olamaz yani.

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD ve Özcan

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
almaya talip olacakların gidip gördükten sonra alması faydalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD

Saru

Aktif Üye
Tepki
194
Bisiklet
b'Twin
Ilan düzgün bir ilana benziyor, diğer satılan bisikletlerde aynı yerde çekilmiş ve arka plan aynı yani o klasik ebay, amazon ve tanıtım sitelerinden alınan fotoğraflardan değil. Teknik özellikler içinde fiyat makul bana kalırsa ama orbea gibi bir kadro var üzerinde orası insani tereddüte bırakabilir. Açıklamada yazıldığı gibi gidip görmek en güzeli. Alınırsa hayırlı olsun hoş bir bisikletmiş. :)

• Beğen
Tepkiler: Emirhan Kılıç

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar Emirhan temiz bir çocuktur, atölyesi de iyidir, elden geldiğince de herkese yardımcı olmaya çalışır, her şeyden önemlisi bir dükkanı bir de adresi vardır.
"Sahibinden sitesindeki dolandırıcı" gibi ağır ifadeli bir başlığın altında adının anılması ayıptır, bence yolunuz düşerse bu ayıp nedeniyle bir özrünüzü de iletebilirsiniz.
"şüpheli ilan" dersiniz anlarım ama "dolandırıcı" ifadesi aynı zamanda bir hakaret suçudur..

Keşke buraya post atmadan önce bir arayıp teyit alsaydınız..

not: ilana baktım çocuk altına faturası da kesilecek yazmış, daha ne desin, cidden ayıp..

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mahden

Konu önceden açılmış, konu kalabalığı olmasın diye buraya yazdım. Zaten tanıyan biri varsa sorsun diye de belirttim. İlanda çelişkiler var ve bunları da arkadaşlar yazdılar. Kişisel olarak tanımadığım için şahsı hakkında bir yorum da yapmadım. Forumu takip ediyorsa, bu yazılanları okursa ve incindiyse kendi adıma özür dilerim.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Birhan K.

Konu başılığını "Sahibinden sitesindeki ilanlar" şeklinde değiştirmek lazım. Bunu da ancak admin yapabilir. Ya da konu tümden silinebilir.

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Fiyata bakıp direk kıllanmayın, Cannondale Quick 6 bisikletimi 1.000 TL.'ye satmıştım, Specialized Sirrus Sport'u 1.500. Bu bisiklete ikinci el rakamı için gayet normal, hani adam ortaya telefon numarasını yazmasa yada Not: Fotoğraflar bisiklete aittir. Ayrınlıtı bilgi için arayabilir, bisikleti Kalamış Fener Caddesi. No :62-C Atölye 25.4'de görebilirsiniz. demese bende -buyurun birlikte sövelim derdim

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@anzolot
Biz de sövmedik zaten...

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Cevat_MD Sövdünüz demedim zaten, şüpheli bir durum varsa buyurun birlikte sövelim dedim.

(link)

Bu başlık altında gerçek dolandırıcıların ilanları bolca var..

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@anzolot

Bu konu birleştirilsin o zaman. Admin bir el atarsa iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: anzolot

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cevat_MD

Benim sıfır fiyatı 5500 olan scott marka bisikletimi 2000 lira ilan açmıştım bundan daha üst donanım xt set. Slx hidrolik fren seti rock shox havalı maşalı. Aylarca satılamdı. Şikayet yaptılar ve birilerinin şikayeti ile ilanımın silinmesine sebep olundu. Gerekçe fiyat gerçek dışı. Sahibinden ile uğraşacak vaktim olmadı. Bende anlaştığım yol bisikletini kaçırmamak adına 1850 den tekrar ilan açtım 1750 ye sattım. Bı bisikletin fiyatıda normal ve adına fatura edilip garanti başlatılacak diyor. Satıcı ile görüşülür gidip bakılır uyarsa alınır uymazsa kusura bakma denilir. Dolandırıcıysa gidende dolandırılmasın baksın görsün öyle alsın. A4 kağıda iki satır sözleşme imzalasın. Hemen şikayet etmeye gerek yok xl kadro zaten. Elde kalmış. Alıcısı fazla yok. Mağazada bile xs ve xl kalan eski sezonun ürünleri 35/40 indirimle satılıyor. Peşinde bu indirimlerin üzerine tekrar bile indirim oluyor. Fiyat normal bence.

@Özcan.
Bende aynı fikirdeyim