Sahibinden Sitesindeki İlanlar

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ilkbaharda 7 yasindaki ogluma bir bisiklet almaya karar verdim. Sonra baktim ki cocuk bisikleti de olsa elle tutulur birseyler 300 tlden basliyor.
Sonra dedim ki, yav ikinci el bir suru sey aliyoruz, satiyoruz, bi bakayim bakalim ikinci el neler var..
Baktim birkac kisiye mesaj attim, biri donus yapmadi, biri sattim dedi, sonra birine ulasabildim.
Gorustugum kisinin ses tonu hic guven vermedi. Ben bi dusuneyim dedim kapattim. Aradan on dakika gecmedi, baska bir numara aradi, abim sana bisiklet lazimmis, cocuk kac yasinda, bizde her boy her model var dedi. Aldik kardesim dedim, basimdan savmak icin.
Sonra baska bir numara watsapptan resimler atmaya basladi. Aradi acmadim falan..
Sonra ilk gorustugum kisi yine aradi, abi fiyatta indirim yapariz, sen dert etme guzel abim falan, aramayin kardesim dedim, biraz sertlesince bu sefer kufurler tehditler, acayip acayip numaralardan aramalar falan, birkac gun ölü taklidi yaptim sonra gittiler.

Dusundum bunlari sikayet edeyim dedim, ulen bunlari ihbar etsen ne olacak? Arti biz hurdaciyiz abey, copten toplayip satiyoruz dese kanun ne yapabilecek? Besbelli adamlar sebeke ama, kanun ispat ister. Ayrica adamlar yakuza gibi.. Seni geliriz buluruz falan.. Hic sikayet etmedim. Gelismis ve kanunlarina guvendigim bir ulkede yasasam ederdim ama ulkemizde yapilan bu ihbarlar hicbir seyi degistirmiyor maalesef.

Arkadasimiz arabasi calinmisti da polis " canin sagolsun gardes, dunya mali ne de olsa" gibi bi yorum yapmisti. Ne diyeyim ki?

Scudo

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sahibinden üzerinden üyelik açarken yanlış hatırlamıyorsam doğrulama yapmak için telefon nosu, tc nosu istiyor. Sahibinden burada devreye girip kendi sitesi üzerinden dolandırıcıları tespit ettiği zaman emniyete bildirmesi uygun olur, mesela otele giriş yaptıktan sonra otelde kalanları emniyete bildiriyorlar, şüpheli işlemlerde yada sahtekarlığı kesinleşmiş ilanlarda da ilan sahibinin kimliği emniyetle paylaşılabilir

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Yav bu site kurumsal hesap açarken vergi levhası bile isteyen site. Bunları nasıl tespit edemiyorlar anlamıyorum. Milyon tane çalışanları var. Bu işlere bakan hiç mi çalışan yok bu sitede.

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
SCOTT CR1 PREMIUM TÜM TÜRKİYE ÜCRETSİZ KARGO SEÇENEĞİYLE(Telefonunu da vermiş!...)

(link)
İlan bu siteden hemen kaldırılmış.5 dakika önce duruyordu.

İlanın aslı:Scott CR1 road bike

(link)

Aşağıdaki de yeni ilanlar...Durmak yok...
Sahtesi:

Orjinali:
(link)

Aynı sahsın 2.ci ilanı:
(link)

(link)

Bu şahsın 2 ilanı da sahte...
(link)
Orjinali:
(link)
(link)
Son zamanlarda bu siteye,bazı parçalar aramak için,daha sık girmeye başladım.Devamlı bu tip sahte ilanlarla karşılaşıyorum.Artık gına geldi...

Geçenlerde bu ilanı başka bir isimle Ödemiş'ten vermişti.Bu sefer Tokat Niksar'dan...
(link)
Ebay ilanı:
(link)
(Ebay'daki ilan süresi bitmiş ancak önceden stokladığı fotografları kullanmış)

Önemli Not:"Şikayetim var" bölümündeki,"Sahibinden.com'daki bisiklet ilanları" başlığı altında devamı var!...
(link)

7 Ağustos 2017
Orjinal ilan:
(link)
Malum sitedeki sahte ilanı:
(link)
Ekran görüntüsü:
(link)
Not:Aynı kişinin:"Bianchi Infinitio CV Ultegra Yarış Bisikleti Sıfırdan Farksız" başlıklı diğer ilanı da sahte...

Tepki
5
Bisiklet
Cannondale
ben mağdur oldum kapora göndererek ama sürekli takip ediyorum farklı isimler farklı hesap bilgileri ile sürekli ilan veriyor dikkatli olalım.sahibinden ile görüştüm ama nafile sürekli şikayet ediyorum ama nafile.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@ramazangür

İlanları siliniyor.Durmak yok...Tekrar açıyor.Bu sefer tel.no da vermiş.Diğer 2 ilanı da sahte...
(link)
Orjinali,süresi bitmiş bir ebay ilanı...
(link)

ysfs

Üye
Tepki
3
İsim
yusuf
Bisiklet
Diğer
Bugun de ben gordum bmc ilanini adam full carbon bmc bisiklete 1500 tl demis kim inanir buna bari 4000 yazda inanalim fatura resmini cekip gonder diyince faturayi gondermem urunle beraber gonderirim dedi bende guvenmiyodum zaten kalsin o zaman almiyorum diyince hesap numarami telefonundan sil deyip küfür etmeye basladi.Aman dikkat edin ucuz etin yahnisi yenmez...

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
Dolandırıcı demek biraz ağır kaçabilir, fakat bir adet pinarello f10 dogma var şu anda malum sitede ve kadro için fatura sorulduğunda değişik şeyler söyleniyor bilginiz olsun. Orijinal kadrosu tek başına 5000 dolar üzerinde olan bir bisiklet için bu fiyatlar ve faturasız ürün olunca insanın aklına Chinarello lar geliyor. Lütfen bir ürün alırken faturası olmadan almayın, başınız her türlü ağrıyabilir.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
En son numara:Özel ilan vermek...Bu da "ebay"sitesinden kopyala,yapıştır...
Malum sitedeki ilan: (link)
Ebay'daki Orjinal ilan: (link)

Bu da burada dursun: (link)

Tepki
5
Bisiklet
Cannondale
(link)

(link)

Taktik belli bazi Küçük illerde ilclerinden veriyor kendini farkli isimler ile tanitiyor kapora bisiklet bedeli ne koparabilirse..

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dün yakaladığım hadise..
Bir kaç gündür Cannondale almak için araştırma yapıyordum gözüme fotoğraflarını eklediğim ilan takıldı, ilanın sol üst köşesinde sahibinden'in ilan nosu olarak kodladığı rakamlar var, iki rakam üst üste binmiş görünce zorda olsa ilan numarasını okudum 414074827 , bisiklet o sitede daha önce ilan verilmiş.
İlan bilgisinin yanlış girilmiş olması ve rakamın yarı yarıya olması da işkillendirdi full karbon olduğunu söylemiş ama bu bisiklet alüminyum verdiği rakam yarı yarıya, deltanın sitesinden de resimleri ekledim. Benim gibi ilanla ilgilenen varsa dikkatli olsun.
sahibinden.JPGScreenshot_20170926-232137.pngScreenshot_20170926-233026.png

• Beğen
Tepkiler: kaju

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şöyle bir mesajla konuyu hortlatalım.

Böyle bir bisiklet bu fiyata olabilir mi? İlanı şikayet edelim de siteden kalksın arkadaşlar.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Zezze ve BarkinD

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BarkinD
2000 Dolar ya da Euro olabilir mi diye iyice baktım ama bildiğin TL... Bu arkadaşı tanıyan varsa direk sorulabilir. Sonuçta birileri adını kullanarak sahtekarlık yapıyorsa haberi olsun.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Cevat_MD
Gördüğüm kadarıyla deore/acera karışımı donanıma sahip ortalama bir bisiklet. Az kullanılmış. Çok mantıksız bir fiyat değil sanki.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.

Fiyat sıfırının yarısı gibi neredeyse.

(link)

@ozips
Alana hayırlı olsun, ne diyelim...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cevat_MD

Orbea CARPE serisi aynı bisikletleri donanımlarına gore kendi sitesinde sıfırı 590.-€ (2.500.-TL) baslayan fiyatlarla satiyor. Ben sorun gormedim acikcasi...

(link)

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Açıklamaya bakılırsa sahte değil. Genelde o sitedeki sahte ilanlarda irtibat telefonu olmamakla birlikte, önce kapora talep ediliyor, fotoğraflar da zaten yabancı sitelerden kopyala yapıştır yapılıyor.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti