Sahibinden

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Neden insanlar eğlenceyi unuttu anlamıyorum .şu dandik dünyada Eğlenmek adına bir zeka potansiyeli olan insanlara hayranim

Scudo

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato

Ben eğlenmesine bir şey demiyorum hatta hoşuma bile gitti :) sadece sahibinden.com 'a bazen bir ilan veriyorum, ilan kurallarına aykırı deyip, ilan yayına alınmıyor.
Bu ilanları denetleyen biri var mı yok mu merak ettim :)

Ben bilmiyorum ama sahibinden.com 'da isteyen istediği gibi ilan açabiliyor mu?
Bende "kokuşmuş çoraplarım" diye ilan açabilir miyim mesela ? :) veya en güzeli kendime ilan açayım, yaş XX, arabam yok, arabam bisiklet, kriterim yok kritersiz bir herifim :)
Benimle uzun gönül turlarına çıkmayan isteyen kişilere satılık gönül :)

Bir ara makarasına deneyeceğim :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@KitapSever resimdeki maalesef anime değil bir tasarımcının çizimlerinden bir tanesi (link) 2 arabadan bir araba yapılabilir bir şey zaten. Discovery Channelde bir programda pick up ile minibüsü birleştirip 6 kapılı devasa bir pic-up yapıyorlardı. Hatta bununla tren çekmişlerdi. Adam dürüst satıcı olduğu için belirtmiş. Haberlere de çıkmıştı, adamın biri kredi borcundan dolayı böbreğini satıyordu. Diesel Sellerz yaptıklarından bir tanesi şuydu 6x6, tüm tekerlerden manevra havalı süspansiyon falan vardı.

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
Tepki
199
İsim
Muhammet Ertop
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sahibinden.com ile iyi dalga geçmişler...

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
fiyattan belli. ilanı açan kesin trabzonlu. :)

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar daha önce teknosadan 5 adet satın aldığım Apple kulak içi kulaklıkların 2 tanesini hiç açmamıştım. Bu süre zarfında Bluetooth kulaklığa geçince onlar hepten ortada kaldı ve ben de ilan açtım. Güncel fiyatı Troy sitesinde 580 lira olan kulaklık için 300 lira fiyat belirledim ve ilan açtım. Ürün kesinlikle orijinal ve zaten kendim 1,5 yıl kadar kullandım.

Sonra bir kişi almak istediğini ve get sistemi ile alabileceğini söyledi. Ben ilanı açtım ve kendisi satın aldı. Kulaklık kendisine ulaşmış ve bana dediği şu:

Yücel merhaba bey ürünü aldım. Fakat ürün sesi olması gerektiğinden çok uzak kötü. İlanda orijinal dediğinizi hatırlıyorum. Orijinal in sesi böyle olamaz. 3 tane kulak içi normal Apple kulaklığım var. Ses kalitesi arasında çok fark var. Bu şekilde onaylamam mümkün değil. İsterseniz telefondan konuşalım.
(Kulak içi dediği ve 3 tane var dediği cihaz telefonla gelen şirinlerin fön makinesi benzeri Apple kulaklık imiş yani benim ona sattığım cihaz değil)

Bunun üzerine geri göndermek istedi ve ben de kabul ettim. Sahibinden.com u aradım. Bu tip durumlarda ne gibi haklarım olduğunu öğrenmek için..

Çünkü alan kişinin aynı kulaklığa sahip olabileceği ve kulaklığının bozuk olabileceği şüphesi doğdu içimde. Bozuk kulaklığı kutuya koyup benim sağlam sıfır kulaklığımı alabilir diye düşündüm.

Her şeyi geçtim kulaklık sağlam olsa bile sesini beğenmedim deyip geri göndermesi bile çok saçma. Ben kulaklığı artık satamam ve 2. El konumuna düşmüş olacak.

Sahibinden com: kargo, ürünü geri getirdiğinde, kargocu gitmeden açıp bakmamı ve hasar tespit tutanağı yazdirmamı, peşinden kendilerini haberdar edip tüketici hakem heyetine gitmemi önerdi.

Ne yapacağımı bilemedim. Ürün Apple in ears kulaklık olarak geçiyor. Kutudan çıkan kulaklıklardan değil. Daha kaliteli bir Apple ürünü..

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Benim şahsi görüşümdür sizin orjinal olduğunu ispat ettiğiniz de sorun olmayacaktır fatura vs ile ispat ettiğinizde sorun olmayacağı kanaatindeyim.

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.902
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sattığınız ürünün faturası duruyorsa ve dahası seri nosu üzerinde belirtilmişse, oradan orijinal olduğunu kanıtlayıp iadeyi iptal ettirebilirsiniz. Aksi durumda GET genel olarak alıcının yanında olan bir uygulamadır. İade edilen ürünün kargo ücretini bile satıcıya ödetir. (En azından kullandığım zamanlarda öyleydi)

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malesef bu tür riskler var, alıcı özellikle kötü niyetliyse sizi her türlü sıkıntıya sokar onun yüzünden ben get açma olayından uzak duruyorum, eft bankama yattığı takdirde kargo alıcı olmak üzere yolluyorum, bu şekilde bir sıkıntı yaşamadım çok şükür.

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Seri no için hali hazırda açık ve Bluetooth kulaklık öncesi kullandığım kulaklığımın üzerine bakacağım. Faturasının durduğunu sanmıyorum ama ona da bakmaya çalışacağım. Tavsiyeler için teşekkürler

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cayma hakkı sebebi ile 14 gün içerisinde sebep dahi belirtmeden iade etme hakkı var. Ama şüphelendiğiniz gibi bir durumla karşılaşır ve kanıtlayabileceğinize inanıyorsanız site yönetimi ile irtibata geçin. Get ve benzeri sistemler alıcıyı da satıcıyı da korumak üzerine kurulmuş düzenler.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu durum zaten bu sistemin bir dezavantajı. Avantaj kısmı alıcıya denk geliyor.Zamanında bende araştırdım ama malesef böyle,sahibinden bana ürünü gönderirken tutanak tuttur diyor.İyide benim sattığım ürünün kalitesinden,orjinalliğinden kargocu ne anlayacakta bunlarla uğraşacak?Kargocunun tutanakta bakacağı en fazla kırığı,çiziği var mıdır yok mudur gibisinden bakar.Onuda yaparlar mı bilemiyorum doğrusu. Hani satıcı getsiz satış yapıyor diyelim, bu seferde alıcı riske giriyor.Ürün gelmeyebilir,ürün bozuk veya hasarlı gelebilir vs satıcı parayı geri ödemek istemebilir ama sen zaten parayı adama göndermiş olursun. Getsiz alıcının temel sıkıntıları bunlar.Getin diğer bir sıkıntısıda yüksek komisyon istemesi.Geçende baktım ikinci el bisiklet için %12 komisyon alıyor.:krktm: Hele birde pahallı bir bisiklet alırsan,yanına bir tane market bisikletini sahibinden.coma alıyorsun. :)

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.171
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese keyifli forumlar... Akşamüstü sahbnden.com daki ilanlarımdan biri için, arkadaşın biri iletilşime geçti. Kısaca anlatmak istiyorum ki; ürünün bedelini alıcının atacağı bir link üzerinden teslim almak için kart bilgilerini girmem ve kartta da en az 999 TL olması gerektiği ile ilgili bir link paylaştı. Linkin başı sahibinden.com ile başlıyordu fakat sonrası tur-trades.site/y/1452166.... şeklindeydi. Adamın söylediği, parayı hazır ettiği, hatta kargo bedelini de kendisinin karşılayacağı ve benim sadece linke girip, kart bilgilerini paylaşmam gerektiğini söyledi. Ben tabi kabul etmedim. her ihtimale karşı kartımın bağlı olduğu hesaptaki nakiti başka hesaba aktardım. Üstelik sahbndn.com da bununla ilgili herahangi bir işlem aktivasyonu da görünmüyordu. Bu benim içime sinmedi kardeşim. adım sanım belli, ürün faturası da ilan görsellerinde mevcut alacaksan, ıban vereyim at, dekontu gönder ürün zaten kargoya hazır dedim. Arkadaş da benim seçeneğimi sundum dedi. tamam o halde Allah a emanet dedim. Son mesajımı okumadı bile.. Sizce bu arkadaşla ilgili sürdürmem gerek aleyhte bir faaliyet var mı?Yoksa sahibinden com un böyle bir uygulaması var da benim mi haberim yok? Parayı kart hesabıma gönderiyormuş, sonraki ilk 3 iş gününde anlaşmalı kargo geliyormuş, ürünü alıyormuş benden , alıcıya iletiyormuş.. ??

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.664
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@SerdarCYCoo2Bursa Sahibindenin tabii ki oyle bir uygulamasi yok. Yaptigi sey dolandirma tesebbusu ve suc. Ama isin pesini kovalasan yasalarca bir ceza aldirabilir misin, sanmiyorum.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.171
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa Sahibindenin tabii ki oyle bir uygulamasi yok. Yaptigi sey dolandirma tesebbusu ve suc. Ama isin pesini kovalasan yasalarca bir ceza aldirabilir misin, sanmiyorum.
Abi çok güzel başlamıştı 2. cümlen, umutlandım, hatta dedim evet?evet can abi?:ssrtcbya: ama sonra, malesef Türkiye gerçekleri :snzdglsn::ckskc: .. Ben de sanmıyorum, malın tel nosu ve whtup ı var.. Ama polise gitsem adamı değil beni vazgeçirir..

• Beğen
Tepkiler: Samet M.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.278
Bisiklet
Scott
Sahibinden sitesinin benzerini hazırlayıp dolandırıcılık yapmaya çalışanlar genelde satıcı kisvesi altında yapıyordu bu işi. Demek teknikleri ilerletmişler, artık alıcı kisvesi altında da dolandırıcılık yapmaya başlamışlar :)

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.664
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Bi de sahibindendeki ilanlardan telefon numarası elde edip "Aşkım whatsapp tan ekledim foto görmek için. Benimle evlenmek istersin? Ben türkiye'ye gelmek seninle evlenmek istiyor" diyerek taciz edenler oluyor. Uzun süre duran ilanım olursa mutlaka bir evlilik teklifi alıyorum slavik bir hanımefendiden, öyle de yakışıklı adamım.

Anlamadığım şey ise, pahalı otomobil ilanları varken neden bisiklet kadrosu satan bir garibanı kurban seçtiği... :kötü: :kötü: :kötü: