Sahibinden

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Baya bi ilanı var aracı gibi biri galiba ilan sahibi.Para konusu riskli iş adamı görün tanıyın derim ben eğer ikamet ettiğiniz yere yakınsa.

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben zaten açıkçası Canyon düşünmüyorum ancak dikkatimi çekti.Ortaköy olunca da dedim durumu iyidir falan ne de olsa getirme konusunda sıkıntı olmaz gibisinden.Ama önce para sonra mal mantığı pek de güvenilir değil özellikle de tanımıyorsak satan kişiyi

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba.Sahibinden.com'da bulunan Cannondale bisikletleri görmüşsünüzdür, fiyatları ABD fiyatları ile aynı.Dayanamadım ve satıcıya soru sordum, ödeme nasıl fiyatlar nasıl uygun falan gibi gibi.Bana, biz bu fiyata almıyoruz sonuçta ucuza alıyoruz yani kar zaten ediyoruz gibi şeyler dedi ve ödemeyle ilgili olarak, sipariş veriyorsunuz sonra sözleşme imzalanıyor ve bisiklet gelince elden alırken parayı veriyorsunuz dedi.Parça garantisi olduğunu söyledi bisikletlerde.Home Office şeklinde çalışıyorlarmış.Şimdi size sorum şu; güvenebilir misiniz siz? Bana güven verdi açıkçası.Ne zaman istersem yardımcı olabilirlermiş hem de.Bisiklet çok ucuz, özellikle Türkiye fiyatlarına göre.Fikirlerinizi merak ediyorum bu konuda cevaplar için şimdiden teşekkürler ^_^

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
satıcının adı nedir ? link verebilirseniz daha iyi olur :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kadroların seri numarası olur. Satıcıdan isteyin. Bu seri numarasını üreticiye dpğrulatın ve üreticiden bu kadroya takılan donanımların listesini isteyin. Satıcıdan da sattığı bisikletin donanım bilgisini alın. Eğer aynıysa satın alınabilir.

Bu arada üreticinin kendi sitesindeki fiyatlar tavsiye edilen fiyatlar. Perakendecilerde bu fiyatın altına bulunabiliyor, özellikle sovyet Rusya ülkelerinde. Ben şuanda Kazakistan'dayım. Burada Giant marka bisikletler %30-40 daha ucuz. Rusyada'da aynısıydı.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Can Yoltar Cannondale diye arattığınız zaman çıkacak zaten.Efe olması lazım satıcının.Canyon falan da satıyodu ayrıca :D

@Onur Öztürk O da bana aynı şeyi dedi aslında, biz sizinle aynı fiyata almıyoruz sonuçta diye.Donanım listesi aynı yani bana yolladığım mesajda

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Pek de ucuz değil dolar çok yüksek...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ancak Abd fiyatları ile aynı.Yani mesela Caad10 105 4400 TL'ye falan denk geliyor.Burada o fiyata o kadar iyi bisikletler almak pek de mümkün değil sonuçta

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sahibinden.com 'da ithal Cannondale satan Efe Yılmaz ERADAŞ adında satıcı bir arkadaş var.
ilan:
(link)

Orjinal Cannondale sayfasi:
(link)
Fiyat olarak orjinal yurt dışı fiyatı ile aynı fiyata satılıyor, satıcıya sahibinden.com üzerinden bazı sorular sordum:

Soru:
merhaba, normalde bu modeller yeni Türkiye'de satan bulamadım ürünleri kendiniz mi getirtiyorsunuz? garantileri yok sanırım ? teşekkürler.
Cevap:
Evet kendimiz getiriyoruz. Parça değişim garantimiz var servis hizmeti vermiyoruz

Soru:
Kredi kartına taksit imkanınız var mı acaba? Mağazanız mı var ?
Cevap: Yerimiz ortaköyde k.k aylık %5 komisyon alıyoruz

Satıcı arkadaştan satın alan veya tanıyan var mı acaba?

Not: Satılan modeller şuan Türkiye'de bulunmuyor.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Merhaba Arkadaşlar

(link) bu başlıktaki Serdar BEy bu ilanlardan sipariş vermiş.

serdargecu

Aktif Üye
Tepki
36
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar ben adı geçen şirketten sipariş verdim, 2-3 Haziran gibi bisikletim geliyor, gelişmelerden haberdar ederim

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serdargecu Ederseniz süper olur.Ben de Cannondale düşünüyorum çünkü.Bekliyoruz sizden haber :hhhhhh:
Hayırlı olsun şimdiden bu arada :srnsml:

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Anıl Erdoğan

Paypal'da böyle bir blokaj seçeneği yok. Ödeme yapılıyor, 21 gün sonra Paypal komisyonunu keserek kalan miktarı satıcının hesabına geçiriyor. Eğer şikayet açarsanız o zaman araştırıyorlar.

Satış yaptığım için biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: inziva

serdargecu

Aktif Üye
Tepki
36
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar olay basit
Canondale veya Canyon bisikletinizi beğeniyorsunuz sonrada efe bey ile karşılıklı sözleşme yapıyorsunuz. Bisikletiniz gelince de parasını ödeyip alıyorsunuz. Sözleşmeye aykırı davranıp bisiklet istediğiniz gibi çıkmazsa parasını ödemezsiniz olur biter.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Ben alırken forumdan birini bulmuştum. Nedense birbirimize güvendik. Hatta arkadaş bisikleti getirdi evime kargolattı ödemeyi de 3 güne alırım dedi o derece. Ama tabii çok riskli bir şey. Almanya ya giden bir tanıdık bulmak en iyisi. Satan kişinin referanslarına bakmak gerekir. Paypal olayı da çok saçma. Neden o kadar komisyon paypala veriyorsunuz. Bankadan eft ile halledin.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@serdargecu

Yazılanlardan anladığım ödeme sonra değil önce alınıyor.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muratcolakoglu Yok hayır.Yani ben konuştuğum zaman Efe bey bisikleti almaya geldiğiniz zaman ödeme yapıyorsunuz demişti

serdargecu

Aktif Üye
Tepki
36
Bisiklet
Ghost
@muratcolakoglu
Ödeme sonradan yani bisikleti teslim alırken banknotları sayıyorsunuz, öncesinde sadece sözleşme yapıyorsunuz, yani risk var diyen nerde risk görüyor veya güvenilmez diyen arkadaş neden güvenilmez diyor anlamadım normal bisiklet nasıl alıyorsanız o şekil yani!

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
kafam karıştı valla. @Anıl Erdoğan "ben görüştüm önce blokajlı paypal, 200€ +%13 komisyon" diyor, sizin dediğinizse daha olabilir bir durum. ama neden böyle bir karışıklık oluşuyor onu da merak ettim.