Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklet Projesi

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.865
  Beğeniler:
  4.869
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  'Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklet Projesi'yle Samsunlular Yazın Pedal Çevirecek

  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından başlatılan Sağlık, Yaşam İçin Bisiklet Projesi (SAMBİS) sonucunda bu yaz engelliler ve yaşlılar dahil herkes bisiklet sürmenin keyfini yaşayacak.

  İlkadım Belediyesi tarafından projelendirilen SAMBİS'te sona gelindi. Bilgi Teknolojileri Platformu (BİLTEP) firması tarafından üretilen 156 adet akıllı bisiklet park istasyonu, 4 adet engelli kullanımlı akıllı bisiklet park istasyonu ve 4 adet kiralama terminali, İlkadım Belediyesi'ne teslim edildi.

  Strateji ve Geliştirme Müdürü Kemal Şen, Proje Koordinatörü Samet Beyazkılınç'ın da bulunduğu ziyarette, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, park istasyonları ve kiralama terminalleri hakkında BİLTEP firmasının Genel Müdürü Seyit Özyurt'tan cihazlar hakkında teknik bilgi alarak ürünleri yakından inceledi.

  Doğu Park ile Batı Park arasında toplam 6 istasyon, 160 adet park istasyonu ve 110 adet bisiklet ile SAMBİS'i Samsun halkının hizmetine sunacaklarını kaydeden Başkan Demirtaş, "Şimdilik 164 ürünü teslim aldık. Bunların montajlarını bu ayın sonuna doğru yapacağız." dedi.

  Bisiklet yollarının çalışmalarına da kısa zamanda başlayacaklarını ifade eden Başkan Demirtaş, projenin Mayıs ayına yetişeceğinin müjdesini verdi. Samsun'un, bu projeyle ilk defa 8 kilometrelik bisiklet yoluna kavuşacağını kaydeden Demirtaş, gelen ürünlerin güvenliği ve tasarımı ile dünya örneklerinde rastlanmayan kalitede olduğunu vurguladı.

  Türkiye'ye örnek olacak SAMBİS'in, çevre dostu proje olduğunu, yeni rekreasyon alanı ile birlikte, Samsun'un Karadeniz'de örnek bir kent olacağını söyleyen Başkan Demirtaş, "Bu projede engelli vatandaşlarımızı da unutmadık. Bu terminallerde engelliler ve yaşlıların kullanabileceği bisikletlerde olacak. Bugüne kadar herhangi bir bisiklet paylaşım sisteminde kullanılmayan engelli bisikletleri ve park istasyonları dünyada bir ilk olacak. Bu sebeple İlklerin Belediyesi olarak projenin bu yönüyle dünyada bir ilki gerçekleştirmiş olacağız." açıklamasında bulundu.

  5 Şubat 2012
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_11-11-12.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2017-1-21_18-24-49.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...