Sağlıklı şampuan önerisi

dementor

Üye
Tepki
11
Her aldığım ürünün içeriğine bakarak kullanıyorum. Önemli olan saçlarıma zarar vermeyen bir içeriğe sahip olmasıdır. İncelemelerim sonunda native base markasının şampuanına denk geldim. 2 haftadır kullanıyorum, size de tavsiye etmek isterim.

Scudo

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
Tamamen Türk markası sanırım. Yurtdışında satılmıyor.

ophellia

Aktif Üye
Tepki
55
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam şu şampuanlara harcadığım parayı hiçbir şeye harcamadim. Eğer egzama seborik dermatit falan yoksa saç derinize ne kullanırsanız kullanın aynı. Yabancı yerli hemen hemen tüm organik şampuanları denemedim bana bir faydası olmadı çünkü genetik sorunlu saç derim.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben Dalin kullanıyorum,bebeklere özel üretilen şampuanlar en azından daha az katkı maddesi içeriyor diye düşünüyorum
Gülmeyin cidden dalinle yıkanıp mis gibi kokuyorum :)

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Son zamanlarda moda kaliteli zeytinyağı sabunları. Henüz denemedim ama yakında deneyeceğim.

BveP

Aktif Üye
Tepki
324
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben Dalin kullanıyorum,bebeklere özel üretilen şampuanlar en azından daha az katkı maddesi içeriyor diye düşünüyorum
Gülmeyin cidden dalinle yıkanıp mis gibi kokuyorum :)
Kullandığınız üründen bağımsız olarak söylüyorum; bir ürünü bebeklere özel üretildiği için sağlığa zararlı değildir diyerek gözünüz kapalı kullanmayın. Endüstri maalesef böyle işlemiyor. İçerik ya da bileşenlerini okuduğunuzda ağzınız açık kalacak, bu bebeğe yedirilir mi ya da bebek bakımında kullanılır mı diyeceğiniz birçok bebek ürünü mevcut.

Hatta şimdi kullandığınız ürünün içeriğine baktım, sodium laureth sulphate bulunuyor. Oldukça tartışmalı bir madde. Kanserojen olduğunu iddia eden ciddi kurumlar mevcut. Cilde ve saça zarar verdiğine dair çalışmalar da var. Gerçi bu madde maalesef organik ya da %100 doğal olmayan hemen hemen tüm şampuanlarda bulunuyor.

Şampuan olarak ben Siveno zeytinyağlı doğal saç sabunu kullanıyorum. Şimdilik memnunum.

• Beğen
Tepkiler: sirrunu

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son zamanlarda moda kaliteli zeytinyağı sabunları. Henüz denemedim ama yakında deneyeceğim.
Ben Mudanya'nın köyünden alıyorum zeytinyağlı sabun. Uzun zamandır kullanıyorum çok memnunum. Öyle vücut şampuanıdır cocoba falan bilmem.

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
Hocam şu şampuanlara harcadığım parayı hiçbir şeye harcamadim. Eğer egzama seborik dermatit falan yoksa saç derinize ne kullanırsanız kullanın aynı. Yabancı yerli hemen hemen tüm organik şampuanları denemedim bana bir faydası olmadı çünkü genetik sorunlu saç derim.
hocam, benim saç derimde de egzama benzeri birşey var. saçlarım uzunken deride kabuklanma oluyor, kepeğin level atlamış hali gibi. doktor ketoral şampuan verdi. işe yarıyor ama saçları da döküyor. o yüzden kullanmayı bıraktım. saçları sıfıra vurunca tertemiz oluyor. kepek falan çıkmıyor o zaman. tek çözüm sıfıra vurmak.

şampuana o kadar para vereceğime kel kalırım daha iyi. ben dalan sabun kullanıyorum. daha organik birşey kullanayım derseniz bıttım sabununu tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: sccetin

ophellia

Aktif Üye
Tepki
55
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sirrunu Kardeşim Vichy Dercos Normal ve yağlı saçlar için olanı bir araştır istersen sana iyi gelebilir.

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
@sirrunu Kardeşim Vichy Dercos Normal ve yağlı saçlar için olanı bir araştır istersen sana iyi gelebilir.
hepsiburada dan yorumları okudum. nerdeyse hepsi olumlu. fiyatı biraz pahalı ama bir seferliğine alayım bakayım. sonuç verir inşallah

• Beğen
Tepkiler: ophellia

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En doğalından bıttım sabunu derim, susarım. :harika:

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şampuanı bıraktım 2 aydır "bıttım" sabunu kullaniyorum.
Vücudum için de lif ve normal sabun kullanıyorum, duş jeli falan kullanmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: sirrunu

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Dökülme sorunum yok ama kuaförüm önermişti. Bana iyi geldi sanki daha gür ve dayanıklı oldu saçlarım. Her bünyeye aynı etki olmayabilir ama araştırmanıza değer.
Bende olduğu gibi saç ve kafa derinizi tanıyan kuaförünüzün tavsiyesi en önemlisidir. Saçlarınız sağlıklı kalırsa onlar daha çok kazanır ne de olsa :harika:

Dosyalar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şu aralar şampuanı tamamen bırakıp yeşil veya bıttım sabunu kullanmayı düşünüyorum. Bir dönem düzenli olarak yeşil sabun kullanıyordum aslında güzel de oluyordu. Tekrar başlamanın zamanı geldi. Açıkçası şampuanların pek faydası olmadığını düşünüyorum en azından birçok insanda durum böyledir yani.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vichy dercos uzun süre kullandım dökülmeye yol açtı (4-5 yıl) . Şimdi Yves Rocher complement anti-chute başladım çok iyi geldi, kelleşeb yerlerde saç çıkarmaya başlıyor. ;)

• İnanılmaz
Tepkiler: Türko

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu aralar şampuanı tamamen bırakıp yeşil veya bıttım sabunu kullanmayı düşünüyorum. Bir dönem düzenli olarak yeşil sabun kullanıyordum aslında güzel de oluyordu. Tekrar başlamanın zamanı geldi. Açıkçası şampuanların pek faydası olmadığını düşünüyorum en azından birçok insanda durum böyledir yani.
yeşil sabun dediğin zeytinyağlı sabun değil mi?

Tepki
234
İsim
Talha S.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Adresine bakmanızı Kesinlikle tavsiye ederim.
Erkek için en iyi ürünler burada.
Asya, Avrupa ve Amerikadan da ürünler ithal ediyor.

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hocam, benim saç derimde de egzama benzeri birşey var. saçlarım uzunken deride kabuklanma oluyor, kepeğin level atlamış hali gibi. doktor ketoral şampuan verdi. işe yarıyor ama saçları da döküyor. o yüzden kullanmayı bıraktım. saçları sıfıra vurunca tertemiz oluyor. kepek falan çıkmıyor o zaman. tek çözüm sıfıra vurmak.

şampuana o kadar para vereceğime kel kalırım daha iyi. ben dalan sabun kullanıyorum. daha organik birşey kullanayım derseniz bıttım sabununu tavsiye ederim
Hocam bende benzer sorunu fazla yaşadım, bunun üzerine ciddi ciddi uzun uzun aylar süren araştırmalar yaptım bir o kadar da para harcadım. Ketoralmiş, Nerisonaymış kortizonmuş yok hocam kısa süre fayda görür sonra bünyeniz bağışıklık kazanıp devam eder. Problem devam ediyorsa konuyla ilgili bir kaç tavsiyede bulunabilirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mad Buddha evet ondan işte bir dönem kullanıyordum güzel de oluyordu. Sonra gittim yine şampuana başladım ama sanırım hata ettim. Bu konuyla ilgili çeşitli tartışmalar var. Kimileri şampuanda kimyasal madde çok fazla derken kimileri de tam tersi sabunda daha çok kimyasal madde var diyor.

hgercek

Daimi Üye
Tepki
852
Son üç senedir denemediğim şampuan kalmadı. Bazıları ilk kullanımda iyi geliyor ama sürekli kullanımda ya yağlandırıyor ya kurutup keçe gibi yapıyor ya kepeklendiriyor ya da döküyor. Benim en çok hoşuma giden şampuan Siveno zeytin yağlı şampuan oldu, ama kepek yaptığı için bıraktım. Şu an yves rocher gentle kullanıyorum. Uzun kullanımda en dengeli şampuan bu oldu. Yağlandırmıyor, kurutmuyor, dökmüyor. Çok hafif kepek yapabiliyor ama o da çok sorun değil.