Saglıklı kilo almak. Yardım!

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
@Alper Gencan

Sarısı sulu olsa olur di mi? Diğer türlü yiyemiyorum iyice midem kötü oluyor

Scudo

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
@Alper Gencan

Kolestrol fırlarsa ne yapıcam ben?? Dün doktordaydım(cildiye) bir ye gün aşırı dedi..

Tepki
8
İsim
Mete GÜNEY
Bisiklet
Scott
Yumurta ile kilo alamazsınız :)) Yumurta(protein) ile spor yaparak kas yapabilirsiniz ama yetmez yanında yağ ve karbonhidrat da almanız gerekir.
Sırf protein alacaksanız ürik asit yükselebilir ürik asit eklemlerde birikir ve ağrı yapabilir (Gut hast) Yumurta kolesterol yönünden aklandı. Zaten kolesterol aşırı yüksek değilse çok önemsemeye gerek yok.
Sırf karbonhidrat alırsanız yağlanırsınız. Buda sağlıklı birşey değildir. Metabolizmanız hızlı ise istediğinizi tüketin yine de kilo alamazsınız.
Eger aktiviteniz iyiyse, çabuk yorulmuyorsanız kilo almaya uğraşmayın. Fazla kilo demek kalbin daha fazla çalışması ve yük demektir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mete GÜNEY

Sırf yumurta ile kilo alınmaz bende yazımda sırf yumurtadan bahsetmedim et den tavuktan süt den ekmek ten patates ten bahsettim. Yumurta tüm besinler içinde besin değeri 100 olarak kabul edilir, tüm besinler yumurta ile kıyaslanarak puan verilir. Zaten yazımda da tam okusaydınız, protein ve karbonhidrat ın uyumu ile kilo alabilirsiniz dedim. Metabolizması hızlı olup kilo alanlar var bakınız ben. 175 boy ve 53 kiloydum ,ne yesem '' yakıyordum '' . Ama saydıklarım ile kilo aldım . Arkadaşımın şiddetle kilo almaya ihtiyacı var. Kilo endeksinin çok altında. En az 67 kilo olması lazım. Karbonhidrat ile enerji , protein ile liflerini kalınlaştırıp geliştirecek. Çabuk yorulmaması kiloya ihtiyacı olmadığı anlamına geliyorsa lance armstrong un 40 kilo olması lazımdı. Fazla kilo kalbin fazla çalışması demek doğru ama dediğiniz gibi '' fazla kilo '' kalbi yorar. Boy kilo endeksine uygun olan kilo kalbi yormaz.

Tepki
8
İsim
Mete GÜNEY
Bisiklet
Scott
@Alper Gencan
Alper bey sizin yazınızı okumadım zaten :) ortada bir yumurta lafı dönüyor onun için yazdım..:) Size cevap olarak yazmadım zaten..
Çabuk yorulmuyorsanız derken de sizin anladığınız anlamda ilişki kurmadım zaten, kas yayıflığı olabileceğini düşünerek yazdım. Yoksa kilo alırsa yorgunluk olmaz anlamında değil. Kas kütlesini artırabileceğini düşündüm. Orada anlatımda hata yapmışım özür..:)
Metabolizma hızlı ise kilo alabilmek için yaktığından fazla karbonhidrat alması gerekir. Bu mümkündür ama zordur. Akşama kadar yiyip içip yatması gerekir.
Alper kardeşim çok uzun yazmışsın yakın gözlüğüm yanımda değil onun için okuyamayacağım :))
Bırakın kilo almaya çalışmayı ne mutlu size hem istediğinizi yiyip içip yakıyorsunuz. Yaş ilerledikçe metabolizmanız zayıflayacak, hareketiniz azalacak ve yine fazla tüketmeye devam ederseniz ki mideniz büyüdüğü için fazla kilo alacaksınız ve bu sefer onu vermeye çalışacaksınız.
Alper kardeşim ben 17- 18 yaşlarında 182 boyum vardı, kilomu hatırlayamıyacağım ama tüm kemiklerim sayılırdı, aktif basketbol oynardım ve 25 yaşına kadar kilo almaya çalıştım... Nafile Ünv bitti işe başladım, köyde görevliydim ve en ufak aktivitem yoktu 70 kilo dan 95 kiloya 1 yılda çıktım neyse daha sonra zamanla 45 yaşımda 120 yi gördüm iki aydır da pedallayarak diyet yapmadan 110 kiloyum ve muhtemelen bu sene sonunda pedallamaya devam edersem 90 a kadar düşmeyi hedefliyorum.
Şunu iddia edebilirim Göktuğ kardeşim spor yaparak kilo alabilir ama çok zor hele 16 yaşında zor ve önermiyorum. Spor yapabiliyorsa boy kilo endeksi altta bile olsa sağlıklıdır. Estetik olarak kilo almayı düşünüyorsa vücut geliştirmeye gitmeli derim.

Tepki
8
İsim
Mete GÜNEY
Bisiklet
Scott
16 yaşı boy uzamaya devam ettiği için vücut geliştirme, ağırlık önermem. Boy uzaması durabilir.

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
Ne yapacağımı şaşırdım desem? Ben en iyisi ağırlık alıyım alacağın bisikletin de kadrosunu bir boy küçük alıyım :D