Sağlık Bakanlığı 1 milyon bisiklet dağıttı ama alan var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar kafama takılan bir şeyi sizlere sormak istedim. Belki benim gibi merak edenler vardır. Geçtiğimiz sene başlayan Sağlık Bakanlığı Bisiklete Bin projesi, bir milyon adet bisiklet dağıttı ya da halen dağıtıyor. Hatam varsa kusura bakmayın ama ben biraz kafaya taktım bu durumu. Son durumu bilmiyorum ama bununla ilgili epey bir reklam görmüştüm. Şimdi ise ben hiç görmedim bu bisikletlerden yani bundan haberi olan var mı? Kaliteli bisikletler mi veya nasıl bisikletler? Bize de düşer mi? Yani bisiklet alamıyorum birçok arkadaş alamamıştır eğer bir milyon bisiklet dağıtılıyorsa ve alamamak insanı delirtir. Ayrıca bu bisikletlere sahip olan birileri varsa rica etsem fotoğraf paylaşabilir mi? Bugüne kadar burada bir tane bile göremeyince kafaya taktım bu işi ama forumda alan varsa kusura bakmasın şimdiden yani alan olmuşsa ben henüz görmedim. Sadece bulduğum şu konu oldu: (link) burada da alan çıkmamış sanırım.

Scudo

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
@Yavuz A. Sanırım resmi kurumlara dağıttılar Akü'de var onlardan öğrenciler geziyorlar..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@V3DAT resmi kurumlar derken nereler mesela? Hiç denk gelmedim forumda da hiç yok zaten haber dışında pek konuşulmamış şaşırdım. Bu yüzden ne zamandır kafama takılmıştı :) cevap için teşekkürler.

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
Bakanlıklar üniversiteler belediyeler vs vs çoğaltılabilir daha bi tane halktan birinde görmedim ha bi yerde gördüm sahibinden.comda 700 liraya satıyordu adam :D şaka gibi biz binmeye bulamayız adam almıs satıyor :)
http://img.haberler.com/haber/607/milli-egitim-bakani-nabi-avci-bisiklet-dagiti-7327607_x_o.jpg
ahada bunu :D

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Sn @Yavuz A.

Sağlık Bakanlığı'nın 2014 Eylül ayında başlattığı "1 milyon bisiklet" kampanyası devam ediyor.
Proje 4 yıla yayılmış durumda.

Ancak bu proje sadece vatandaşa bisiklet vermekle kalmayacak, bisikletle ulaşım noktasında alt yapı (bisiklet yolu) çalışmalarının hızlanmasına da olanak sağlayacak.

Bakanlık, Belediyelerin yapacağı her 1 km'lik bisiklet yolu için Belediyelere 1000 adet Bisiklet verecek.
Ör: Gaziosmanpaşa Belediyesi ilçe sınırları içerisinde 10 km'lik Bisiklet Yolu imar ederse, Bakanlık, G.O.Paşa belediyesine 10.000 adet Bisiklet verecek.

Not: Bursa Nilüfer Belediyesi, konu bağlamında 120 km Bisiklet Yolu imar etmiş, Bakanlıktan 120.000 adet bisiklet talep etmiştir.

Esen kalın.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Bunların 1000 adeti bizim üniversitenin mühendislik fakültesi binasının garajında bekliyor. Ocean diye adı sanı bilinmedik bir marka. Muhtemelen 6-7 ay sonra çöp olacak hepsi. Nitelikten çok nicelik önemli olduğu için 100 bin kaliteli bisiklet yerine 1 milyon su borusu dağıtılmıştır.

Fotoğraf temsilidir fakat ürün aynıdır.
http://www.parkdukkan.com/images/urunler/dolphin%2026-2223.jpg

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Ben buradan İstanbul Büyükşehir Belediyesine ve Sayın Kadir Topbaş'a teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum. Özellikle e-5 üzerindeki çiçek ve yeşillendirme faaliyetleri gerçekten İstanbul'u en iyi şekilde temsil ediyor ve bizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltiyor. Bisiklet sürerken bir yandan çiçeklere ve ağaçlara bakarak içime temiz havayı çekip sanki ormanda yürüyüş yapıyormuşum hissine kapılıyorum. Bu yöndeki faaliyetlerin artarak devam edilmesini ve her yere çiçek dikilmesini gönülden istiyorum efendim saygılar teşekkürler.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
@Engin ATAL yazar burda diğer işleri böyleyse bisiklet işleri kim bilir nasıldır demiş.haksızda değil hani

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Ben istisnai haller hariç devletin ihale yapmasına karşıyım.
Devlet satın alma yapamaz. Bilemez. Biz bile en iyi fert olarak yaptığımız satınalmalarda ne kadar çok yanılıyoruz.
İlk aldığımız bisikletler genelde skandal değil mi?
3D televizyonlar 5 sene önce kapışıldı ne oldu?
Bence yeterince bisiklet mevcut ülkemizde. Bizim apartmanın sığınağında 10 adet atıl bisiklet var. Kullanılmıyor. Bisiklet yolu yok. İnsanlar kendince kendilerini tehlikeye atmak istemiyorlar.

Keza 2015 yılı "hareketli yaşam yılı" idi. Hangimizin haberi var.

Daha sonra devlet nasıl harcama yapmadan bu işi halleder bunları bir kez daha dile getirelim.

Yiğit38

Üye
Tepki
17
İsim
Tamer Y.
Bisiklet
Cannondale
Tüm yorumları okudum.Ama anlamadığım birşey var konu bisikletmi yoksa devletin yaptığı masraflar mı?
Ben şimdiye kadar nerde kimlere dağıtıldı hiç haberim yoktu.Sizlerin sayesinde öğrendim.Fakat bisiklet yolu olmayan yerde bisikletin ne işi var diye bir mantığında kabul etmiyorum çünkü ben bisikleti sadece bisiklet kullanıyorum diye kullanmıyorum bisiklet benim için bir ulaşım aracı.Günümüz Türkiye'sinde heryere bisiklet yolu yapmak mümkün değil özellikle Istanbulda sen yeterli kullanmak iste gerisi teferruat.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Pankartlarla, afişlerle, birkaç yürüyüş düzenleyerek insanları harekete geçirmek zor ve sürdürülebilir değil. Bir insanın hayatına günlük sporu katmanın en iyi yolu bisikletti halbuki ve pas geçildi.

Hareketli yaşam yılı kapsamında pilot bir kurum seçilebilirdi. Mesela sağlık Bakanlığı'nın halk sağlığı kurumu. Bu kurumda haftada bir gun spor kıyafeti işe işe gelmeye müsaade edilebilirdi.

İşe bisikletle gelenlere 30'ar dakika sabah ve akşam olmak üzere yol izni verilebilirdi. Bakın nasıl o kurum Çin'e dönerdi.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
İşe spor kıyafeti ile gelen memur hiç olmazsa öğle arası kızılaya ulusa yürür gelirdi. Milletin dikkatini çekerdi.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük