Sağlam endurance lastiği seçimi: Continental 4 Seasons mu Michelin Pro 4 mü?

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,

Yol bisikletimde mevcut kullandığım Continental 400s II lastiğim salağın birinin bisiklet yolunda kırdığı şişe yüzünden yan tarafından yarıldı. Yeni ve sağlam ve patlamaya dirençli bir lastik almak istiyorum. Bu iki seçenek arasında kaldım: Continental 4 Seasons, Michelin Pro 4.

Bu lastiklerden kullanmış arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

Scudo

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
+1 konuyu takip

tamamen aynı lastikler arasında kalmışız

volkan.g

Üye
Tepki
63
İsim
M.Volkan.G
Bisiklet
Cube
continantel granprix 4000 S II
michelin pro4 endurance
vittoria opencorsa cx
schwalbe ona yada ultremo zx

hepsini kullandım hepside çok basarılı lastıkler

ama tek bı onerın var dersen yazdıgın lastıkler ıcın de

michelin pro4 endurance derim

• Beğen
Tepkiler: ToroMir

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Neden yeniden 4000 s2 değil de 4 seasons? Memnun değil miydiniz? 4000 s2 nin sonuçta yuvarlanma direnci daha düşük. Yol şartları(yağmur-çamur) için mi 4 seasons u düşünüyorsunuz?

michelin pro4 ü bilemeyeceğim.

EK: 4000 s2 kullanıyorum ben de. 4 seasons ile arasında kaldığımda, black chili teknolojisiyle yuvarlanma direnci düşük olması ve patlamalara karşı direncinden dolayı seçmiştim. Gayet memnunum.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
bende bir ay önce bu lastikleri çok araştırdım efendiler. conti 4 season, conti gp 4000s II, michelin pro4 endurance, conti gatorskin. bu dort lastiğin patlak koruması çok güksek ve yol tuttuşlarına da laf eden görmedim. ben 25-28mm pro4 endurane bulsam alcaktım ama bulamadığım için conti gp4000s II aldım kardeşim çok memnunum ama seçtiğin lastiklerin ikisi de çok iyi.

• Beğen

volkan.g

Üye
Tepki
63
İsim
M.Volkan.G
Bisiklet
Cube
şuan bende contı GP 4000S II 700*23 kullanıyorum cokda memnunum

• Beğen

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@evrenozbilen

Aslında memnunum mevcut lastiklerden, patlamaya direncine laf yok ama yanakları zayıf. Birinde mıcırlı yolda bir taş bir yanağını kesti, geçen gün de cam diğer yanağını kesti. Yanakları da sağlam bir lastik istiyorum. Mevcut lastiklerim 25 mm. Ön lastiğim çok iyi durumda. Eğer çiftini değiştirebilirsem, ön lastiğim ile ilgilenen olursa buradan iletişime geçebilir.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben sezon başında Pro 4 Endurance alacağım yabancı sitelerde yorumların hepsi olumlu ayrıca bu lastiği kullanan bir tanıdığım var o da çok memnun.

• Beğen

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@Deniz Baklacı

Continental grand prix 4 season yanaklarındada koruma var. Ben 4-5 aydan beri kullanıyorum gayet memnunum patlak görmedim.

• Beğen

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
Conti gp4000sII al geç hocam. 4 seasonu karlı arazide gitmeyecekseniz almana gerek yok ki o sezon kapandı :)

edit: kendim kullanıyorum.

• Beğen

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Continental Gatorhardshell zemine karşı dayanıklılık önemli ise değerlendirilebilir. 4 seasona göre biraz daha ağır, gatorskine göre çok az maliyeti yüksek.
4 season yola çok iyi tutunan bir lastik ıslak zemin yanında gevşek zeminde, bozuk zeminde de pek çok lastikten emniyetli sürüş sağlıyor. Zaten lastiğe dokunduğunuzda yol tutuşunun iyi olduğunu tahmin edebiliyorsunuz kıvamı çoğu lastikten yumuşak . Yüzey deseni yoğun ve belirgin , dayanıklılığına göre ağırlığı az. Biraz fiyatı yüksek.