Şaft borularindalarda 1\5 ve 1\8 ne anlama geliyor

Konu, 'Süspansiyon' kısmında caner(bmx) tarafından paylaşıldı.

1. caner(bmx)

caner(bmx) Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şaft borularindalarda 1\5 ve 1\8 ne anlama geliyor oversize hangisi super size hangisi yorumlariniz icin şimdiden tesekkur ederim

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    1 1/8" olanlar normal oversize şaft boruları ve 1 1/2" olan lar ise super oversize şaft boruları...

caner(bmx) bunu beğendi.
    caner(bmx)

caner(bmx) Forum Demirbaşı

Seviye:
    1\5 ne oluyor double size mi?

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla 1 1/2 var 1/5 diye bişey il defa senden dudum birde klasik 1" varyani...

caner(bmx) bunu beğendi.
  5. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    İkinizde aynı boyutlardan bahsediyorsunuz sanırım sadece Çağrı nın yazdığı şekil doğru olanıdır. Caner de "1" inç arkasındaki sayılarla sormuş.
    Normlar zamanla değişiyor.Nasıl 28inç ten MTB ler yaygınlaşınca 26 inç e geldiysek zamanla 1 inçten 1,1/8 e geldik ve artık NORM bu . NORM ve normal olanı buysa 1.1/5 inç ölçü supersize değil oversize oluyor. Ama 1 " i normal kabul edersek doğal olarak supersize gibi tanımlar kullanılıyor ve karışıklık olabiliyor.
    Bunu diyaloglarda yaşamamak için ben her zaman ölçüyü söylemekte yarar görüyorum. Bunu inç veya mm olarakta yapabiliriz.

dk_35 ve caner(bmx) bunu beğendi.
  6. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    1 tam 1/8 inch var o da 1,125 inch yapar.1 inch de yaklaşık 2,54 cm.dir.1 tam 1/5 inch o da 1,2 inch yapar.Bir de bazı eski bisikletlerde daha ince çapa sahip olan Çağrının da bahsettiği 1 inch lik şaft boruları mevcut.

7. TriXie

TriXie Üye

Seviye:
    bunlar iki çeşit değil i yaaa?
    üçüncü bir çeşit daha mı çıktı?

İlginizi Çekebilir

20170411_091317.jpg
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli...
WATSON_00004704-074-630x448.jpg
Bu 11 madde gerçekten onun maddeleri mi bilmiyorum ama, CyclingWeekly böyle demiş :) Orijinal Link, yazının sonunda olacak. [ATTACH] 2016 olimpiyatlarında altın madalyaya giderken Cancellara......
GARMİN SABAH.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...