Sadece Soru

Tepki
4
İsim
Tuna Mete A.
Bisiklet
Diğer
Selam bisikletforum üyeleri, bisiklet hevesim henüz yeni başladı 15 yaşındayım ve neredeyse hiç bilgim yok.

Uzatmadan, bisikletim tam burada: (link)

Henüz başlangıç seviyesinde olduğum için ucuz bir bisiklet seçtim. Anlamadığım bir şey var, şu amortisör dediğiniz şey ile maşa dediğiniz şey aynımı, birde linkten bisikletimi incelerseniz, ön amortisörüm varmı anlayamadım, sanırım kilitli amortisör kullanıyorum ve kilidi açmak için gizli düğmeler var(?)

Scudo

banko

Üye
Tepki
12
Selam kardeşim bisikleti satın aldınız mı? Aldıysanız hayırlısı olsun umarım keyifle binersin.

Maşa ön tekerleği tutan çatal şeklindeki parçadır. Düz (sabit) maşa ve süspansiyonlu (amortisörlü) maşalar var.
Verdiğin linkteki bilgilerde ön amartisörün olduğunu söylüyor ama detaylı açıklama yok sitede. Üzerinde kilit yoktur büyük ihtimalle.

Tepki
4
İsim
Tuna Mete A.
Bisiklet
Diğer
Bisikleti satın aldım teşekkür ederim :) Evet amortisör olduğunu söylüyor ancak ben çalıştıramadım herhalde, ya da bu site yalancı :D Cevabın için teşekkür ederim.

banko

Üye
Tepki
12
Amartisör serttir biraz yeni olduğu için belki zamanla alışır. Keyifli sürüşler. :)

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Tuna Mete Aydın Bütçen varken onu aldıysan çok yalnış yapmışsın, yokse bilemem.
3 kere kitlen deyince kilitleniyor,dikkat et eğer birileri duyarsa büyü bozulur hep açık kalır :D
İşin zırvasını geçersem o amortisör değil en iyi ihtimal 3 kiloluk bir ağırlıktır,20 mm yaylanır,taş gibidir .
Keşke bilgin yokken almasaydın (bunları bi tık fazla bütçen olabileceğini düşünerek söylüyorum)
Fazla birşey demeyeyim üstteki konuşmamdan çıkar zaten sonuç..

Ne kadar para ödedin acaba ?

Tepki
4
İsim
Tuna Mete A.
Bisiklet
Diğer
@kaskreis

Dediğim gibi bisiklete yeni başladım, eğer daha gelişmiş iyi bir bisiklet alsaydım belki sürekli kaza yapa yapa mahvederdim diye ucuz bir ürün tavsiye ettim. 600 TL iken süper bir pazarlık ile 450 TLye indirdim ve memnunum bisikletimden

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Amortisörden güzel bir performans beklemek hayal kırıklığına uğratıyor başlangıçta. Kafayı takmamak lazım buna. Zaten adı üstünde BAŞLANGIÇ.
Bak kardeşim; bisikletini hor kullanmamaya çalış ama arzu ettiğin gibi kullan. Bisikletinde zamanla hasar gören parçaları yine uygun fiyatlarla değiştirebilirsin ama sakın ücret ödeyerek yükseltmeye, geliştirmeye çalışma. Bu bisiklette ihtiyacının ne olduğunu fark edeceksin inşaallah. Bu sana bir deneyim kazandıracak ve böylece alacağın ilk düzgün bisikleti daha iyi seçebileceksin. Kafayı takmadan elindekine şükret ve onu en iyi şekilde değerlendirmeye çalış. Bunlar sana acizane bir ağabey olarak tavsiyelerim olsun :)
Bu da bizim konumuz, sen de hoş geldin!
(link)

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Tuna Mete Aydın Heves kırmak istemem ama , 600 tl diyen arkadaş galiba pek iyi niyetli değil, internet fiyatı 475 zaten.
Neyse böyle bir bisiklete 450 lira çok çok daha çok para öyle açıklayayım :)
Eğer danışsaydın seni daha az yoracak , ince teker , alüminyum kadro bir bisikleti de o fiyata alabilirdin.
Asıl sorun o bisikleti 450 liraya satanlarda :mad::acpsnr::acpsnr::acpsnr:

banko

Üye
Tepki
12
Hevesi kırılmasın satın almışlar zaten diye bir şey söylemek istememiştim. Sen keyifle binmeye devam et zamanla daha iyilerine binersin ;)

Tepki
6
İsim
Ezgi Kayık Korulu
Mrb arkadaşlar..
Foruma yeni üye oldum ve henüz tam çözemedim inşallah doğru yere yazıyorumdur.. Önümüzdeki hafta bisiklet almayi düşünüyorum. Bir kaç gündür araştırıyorum ama bu gidon boyu kadro boyu sele boyu falan nasil hesaplıyoruz anlamadım. Boyum 1.70 iç bacak boyum 78. Yani şimdi kaç jant almalıyım bu gidon boyu kadro boyu olayını aldığımız yere mi söylüyoruz.. Gerçi nereden alacağımı da bilmiyorum henüz.. Yardımcı olabilir misiniz

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@Plazakadını
Hoşgeldiniz. Öncelikle nasıl bir bisiklet aradığınız, nerelerde kullanacağınız; kısaca bisiklet tarzınızı belirlemelisiniz.
Kadro boyu bisiklet türüne göre değişiyor çünkü.

Tepki
6
İsim
Ezgi Kayık Korulu
@Ahmetgitar Kusura bakmayın yeni görüyorum... Bandırmada şehir içinde kullanmak istiyorum tur gezinti amaçlı. Yalnız bandırma yokuşlarıyla bilinir. Biz burda hangi Yokuşu inersen in denizi bulursun deriz.. Ve 3 yaşında bir kızım var bisiklet in arkasına çocuk koltuğu aparatı alıcam. Her bisiklete takılabilir mi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Plazakadını Benim bildiğim kadarıyla çocuk koltuğu her bisiklete takılamıyor. Kadrosu bagaj takmaya müsait olan şehir bisikletleri işinizi görür sanırım.
Tabi hangi modeller öyle araştırmak gerek.

Nigga

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
Özkan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Hayırlı olsun bisiklet güzel şeydir 35 bin lirayada var 300 lirayada var önemli olan zevkini çıkarmak kardeşim iyi pedallamalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konu sahibine ayıp ettim, eh sadece son mesaja bakıp cevap yazarsam böyle olur tabi. Yeni bisikletiniz hayırlı olsun, işin aslı neyin olduğu ne hissettiğin. En iyi bisikletin sahibi olup zevk almamak yada freni bozuk hurda bile olsa sahip olduğun bisikletle bulutlarda gezinmek. Hepimiz bu iki uç arasındayız.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@Plazakadını 28 jant 46 kadro bir şehir bisikleti size uygun olacaktır diye düşüyorum. Yalnız kadro boyları modellere göre değişiklik gösterir, o sebeple iyice deneyip alın.
Şehir bisikletlerine bagaj takılıyor ve siz çocuk koltuğu alabilirsiniz bagaj yerine. Kızınızın gözlerinden öpüyorum. Keyifli sürüşler dilerim.

macabeyi

Üye
Tepki
22
Bende sadece bir soru sorayım birileri belki cevaplar,21 vites carraro sportive 220 bisikletim var, arka vitesler çalışıyor 1 den 7 e kadar sıkıntı yok gibi ön viteste de 1 ve 3. viteslerde sorun olmuyor ancak 2.vitesi kullanırken geçmiyor geçerken ses çıkarıyor ya da zar zor geçiyor.vites telinin gerginliğiyle oynasam düzeltebilir miyim?