Sabit Telefon ile SMS (TT SMS)

MersiLee

Aktif Üye
Kayıt
23 Ekim 2006
Mesaj
125
Tepki
40
Şehir
IST / GOP
Türk Telekom tarafından yapılan açıklama:

"TT SMS, bugüne kadar sadece cep telefonlarında kullanılan kısa mesaj gönderme hizmetinin sabit telefonlardan da gerçekleştirilmesini sağlayan bir yeniliktir.

TÜRK TELEKOM’ un TT SMS servisi ile sabit telefondan, sabit telefona, sabit telefondan GSM telefonlarına mesaj gönderebilecek ve mesaj alınabilecektir. Ayrıca, sabit telefondan e-mail adresine ve faks numaralarına da mesaj gönderebilecektir.
Bu hizmetten yararlanabilmek için CLIP (arayan numaranın görünmesi) özelliğine ve SMS uyumlu telefon cihazlarına sahip olmak gerekmektedir. SMS uyumlu olmayan cihazlara gönderilen yazılı mesajlar, sesli mesaj olarak iletilecektir.
TT SMS uyumlu telefon makineleri veya cihazları olan müşterilerimizin telefonlarının
ayarlar kısmına TT SMS Merkezi erişim numarası olan 0800 500 0000 girmeleri ve SMS göndermeleri yeterlidir. Bunun için herhangi bir kayıt ücreti alınmayacaktır.
İlk mesaj gönderildikten sonra şifre ve web adresi TT SMS Merkezi tarafından SMS olarak gönderilecektir.
Bir SMS’ in uzunluğu 160 karakter olup, 1 SMS bedeli ile ücretlendirilir. Web üzerinden ve telefon makinesinin uygun olması durumunda 160 karakterden fazla mesaj yazılabilir. Ancak 160 karakteri aşması halinde örneğin; 321 karakterlik bir TT SMS gönderildiğinde 3 SMS olarak ücretlendirilir. 159 karakterlik bir SMS gönderilmesinde 1 SMS olarak ücretlendirilir.
CLIP özelliği olmayan santrallerden numara alan müşterilerimiz ile SMS uyumlu telefon makineleri olmayan müşterilerimiz web üzerinden SMS gönderebilecekler. Ancak kendilerine gönderilen mesajları sesli mesaj olarak alabilecekler.
Müşterilerimizin Telekom Müdürlüklerine gelmesi durumunda da TT SMS özelliğini alabilecekler.
Müşterilerimiz SMS almak istemediği zaman aralığını web üzerinden belirleyebilecek ve istediği gibi değiştirebilecektir. Mesaj alım saatlerini sınırlayan müşteriye bu süre zarfında mesaj gönderilmeyecektir.
Müşterilerimizin SMS almak istemediği numaraları web üzeriden kaydedebilecektir.
TT SMS’i kullanan müşterilerimizin bu özelliği artık kullanmak istememeleri halinde
Telekom Müdürlüğüne yazılı olarak başvurmaları yeterlidir.
Müşterilerimiz SMS uyumlu telefon makinelerinin yanı sıra aldıkları şifre ile (link) web adresinden de SMS gönderebileceklerdir.
TT SMS servisi için her türlü ayrıntılı bilgiyi (link) adresinden, 444 1 444 Müşteri Hizmetleri Servisimizden ve 0800 314 44 44 Yardım Masamızdan alabilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: turkeyexpert2000
Scudo

MersiLee

Aktif Üye
Kayıt
23 Ekim 2006
Mesaj
125
Tepki
40
Şehir
IST / GOP
Bildiğim kadarıyla yürürlüğe girmiş olması gerekiyor. En son baktığımda site açıktı ve herhangi bir tarih yoktu. Yani veriyor :)
 

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Temmuz 2006
Mesaj
1.232
Tepki
950
Şehir
Muğla
Sevgili Forum Arkadaşlarım

Türk telekom bu hizmeti sadece N7 işaretleşmesini kullanan ofislerinde (santrallarinde)verebiliyor.Kırsal yani küçük santrallarında bu hizmeti daha henüz veremiyor.Bu hizmetle ilgili 4441444 servisini ararsanız ilgili müşteri hizmetleri servisindeki arkadaşlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sabit telefonunuzdan cep telefonunuzu arayınız eğer cep telefonu ekranında sabit telefon numaranızı görebiliyorsanız sabit telefonunuzun bağlı olduğu santral N7 işaretleşmesini kullanıyor demektir.