Sabit Telefon ile SMS (TT SMS)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında MersiLee tarafından paylaşıldı.

 1. MersiLee

  MersiLee Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Ekim 2006
  Mesajlar:
  125
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  IST / GOP
  Seviye:
  Türk Telekom tarafından yapılan açıklama:

  "TT SMS, bugüne kadar sadece cep telefonlarında kullanılan kısa mesaj gönderme hizmetinin sabit telefonlardan da gerçekleştirilmesini sağlayan bir yeniliktir.

  TÜRK TELEKOM’ un TT SMS servisi ile sabit telefondan, sabit telefona, sabit telefondan GSM telefonlarına mesaj gönderebilecek ve mesaj alınabilecektir. Ayrıca, sabit telefondan e-mail adresine ve faks numaralarına da mesaj gönderebilecektir.
  Bu hizmetten yararlanabilmek için CLIP (arayan numaranın görünmesi) özelliğine ve SMS uyumlu telefon cihazlarına sahip olmak gerekmektedir. SMS uyumlu olmayan cihazlara gönderilen yazılı mesajlar, sesli mesaj olarak iletilecektir.
  TT SMS uyumlu telefon makineleri veya cihazları olan müşterilerimizin telefonlarının
  ayarlar kısmına TT SMS Merkezi erişim numarası olan 0800 500 0000 girmeleri ve SMS göndermeleri yeterlidir. Bunun için herhangi bir kayıt ücreti alınmayacaktır.
  İlk mesaj gönderildikten sonra şifre ve web adresi TT SMS Merkezi tarafından SMS olarak gönderilecektir.
  Bir SMS’ in uzunluğu 160 karakter olup, 1 SMS bedeli ile ücretlendirilir. Web üzerinden ve telefon makinesinin uygun olması durumunda 160 karakterden fazla mesaj yazılabilir. Ancak 160 karakteri aşması halinde örneğin; 321 karakterlik bir TT SMS gönderildiğinde 3 SMS olarak ücretlendirilir. 159 karakterlik bir SMS gönderilmesinde 1 SMS olarak ücretlendirilir.
  CLIP özelliği olmayan santrallerden numara alan müşterilerimiz ile SMS uyumlu telefon makineleri olmayan müşterilerimiz web üzerinden SMS gönderebilecekler. Ancak kendilerine gönderilen mesajları sesli mesaj olarak alabilecekler.
  Müşterilerimizin Telekom Müdürlüklerine gelmesi durumunda da TT SMS özelliğini alabilecekler.
  Müşterilerimiz SMS almak istemediği zaman aralığını web üzerinden belirleyebilecek ve istediği gibi değiştirebilecektir. Mesaj alım saatlerini sınırlayan müşteriye bu süre zarfında mesaj gönderilmeyecektir.
  Müşterilerimizin SMS almak istemediği numaraları web üzeriden kaydedebilecektir.
  TT SMS’i kullanan müşterilerimizin bu özelliği artık kullanmak istememeleri halinde
  Telekom Müdürlüğüne yazılı olarak başvurmaları yeterlidir.
  Müşterilerimiz SMS uyumlu telefon makinelerinin yanı sıra aldıkları şifre ile www.sms.turktelekom.com.tr web adresinden de SMS gönderebileceklerdir.
  TT SMS servisi için her türlü ayrıntılı bilgiyi www.sms.turktelekom.com.tr adresinden, 444 1 444 Müşteri Hizmetleri Servisimizden ve 0800 314 44 44 Yardım Masamızdan alabilirsiniz.
   
  turkeyexpert2000 bunu beğendi.
 2. Murat EVGİN

  Murat EVGİN Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Kasım 2004
  Mesajlar:
  1.014
  Beğeniler:
  1.061
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  türk telekom şu anda bu hizmeti veriyormu ?
   
 3. #3
  MersiLee

  MersiLee Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Ekim 2006
  Mesajlar:
  125
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  IST / GOP
  Seviye:
  Bildiğim kadarıyla yürürlüğe girmiş olması gerekiyor. En son baktığımda site açıktı ve herhangi bir tarih yoktu. Yani veriyor :)
   
 4. Admin

  Admin Yönetim Kurulu

  Kayıt:
  5 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.033
  Beğeniler:
  3.738
  Seviye:
  [​IMG]
   
  Murat EVGİN bunu beğendi.
 5. H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Sevgili Forum Arkadaşlarım

  Türk telekom bu hizmeti sadece N7 işaretleşmesini kullanan ofislerinde (santrallarinde)verebiliyor.Kırsal yani küçük santrallarında bu hizmeti daha henüz veremiyor.Bu hizmetle ilgili 4441444 servisini ararsanız ilgili müşteri hizmetleri servisindeki arkadaşlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Sabit telefonunuzdan cep telefonunuzu arayınız eğer cep telefonu ekranında sabit telefon numaranızı görebiliyorsanız sabit telefonunuzun bağlı olduğu santral N7 işaretleşmesini kullanıyor demektir.
   

İlginizi Çekebilir

Fabian-Cancellara-aero-position-2.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
upload_2017-1-3_15-31-54.png
Spor sırasında nabız bandı kullanıyorsak bazen nabzımızın en üst noktaya çıktığını görürüz. Bu üst noktayı oksijen kullanarak maksimum yakıt ürettiğimiz üst sınır olarak görebiliriz. Buna teknik...
cute-sleeping-minions-1920x1080.png
Yatağınıza uzandığınızda uykuya dalmanız uzun mu sürüyor? 4-7-8 nefes tekniğini size 60 saniye içinde uykuya dalmayı vaad ediyor. Etkileyici değil mi? Bu teknik Harward'da eğitim görmüş Dr. Andrew...