Sabah'ları kaç gibi antremana çıkıyorsunuz ?

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim merak ettiğim erken (karanlıkta 05:00-06:00) antremana çıkan varmı.Avantajları, varsa dezavantajları nelerdir.

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Çalıştığım için sabah 5 gibi kalkarak koşuyorum.
Çünkü ancak yetişebiliyorum. Diğer saatlerde oğlum uyanık oluyor ve onunla ilgilenmemiz gerekiyor.
İznik yolları kanalizasyon için kazıldığından bir süredir bisiklet sürmüyorum sabahları.

Avantaj dezavantajdan bir yana başka çare yok.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Soner Sarihan

Soner bey merhaba.
Ben iyi bir aydınlatma aldımda,her sabah karanlıkta 1 saat(05:00-06:00) kadar kullanmak istiyorum.Bakalım nasıl olacak.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
06:00'dan sonra işiniz yoksa gerek yok o kadar erken saatlere. Gece ayaz olduğu için o saatler en tehlikeli saatler yerler çok kaygan olabiliyor tavsiye etmem havada karanlık hiç belli olmaz. 07:00 gibi çıkarsanız iyidir hava yeni aydınlanırken sürmek daha güzel olur.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke1903

07:00 gibi servise biniyorum.O nedenle erken çıkmak istiyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan Güneri

İşten sonra da sürebilirsiniz akşam saatlerinde? Bisikletiniz V-Fren ise çok sıcak bakmıyorum o saatlere çünkü durmaz. Oturduğunuz yer deniz seviyesinden yüksekse yerler bayağı kaygan olabiliyor.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet v fren.Bakalım ne olacak ?

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Ozan Güneri

Ozan bey, ben koşuyorum sabahları sürmüyorum.
Nisan ayında iznik ultra da 130 km koşacağım ona hazırlanıyorum.
Bisikletle kombine ettiğim günler var ama evde sürüyorum.
Sabah köpeği gezdirmek, çok sağlam bir kahvaltı yapmak, köyde çalıştığımız için
erken yola çıkmak zorundayız.

Aydınlatma yanında kat kat giyebileceğiniz
ve ısındıkça bazı katlarını çıkartacağınız giyimlere de ihtiyacınız olacak.
Evden biraz da olsa ısınıp çıkmak da giderek soğuyan günlerce iyi olur.
Özellikle baş ve enseye dikkat.

V frenlerde çok kaliteli duruş sağlayabilir.
Frenin cinsi, dozajlamayı bilmek ve malzemenin kalitesi önemli.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Güneri

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ozan Güneri

dostum ozan,
05.00 de çıkmak için kesinlikle çok sağlam termallerin olacak ayrıca spd pedal yoktu sende gördüğüm kadarıyle ve ayakkabı asla üşütmeyecek ve bence kar maske gerekecek yüz felci bile olabilirsin ,antreman dediğin için baz alıyorum düşünceni ,
sürat yapacak isen asla terleme olayı olmayacak ve alacağın giysiler bunu sana sağlayacak -20 derecede volkan akboga dostum almanyada ormanda antreman yapıyor tabi rampalı etapta ve terleme olsada termaller onu koruyor kışın uzun taytlar kışlık tabi,altta termalin üstüne giyilir bunlar asla yağmuruda geçirmez ve artı soğuğuda, ayrıca asla soğuk geçirmeyen kışlık bisiklet eldivenler var, bisiklet forma kışlık olacak ve termalin üstüne giyilecek ,öyle kat kat pamuklu giyinme olmaz, ha ben kat kat giyiniyorum ama iki adet bisiklet yazlık forma bi adet uzun kollu bisiklet forma alta termal oluyor bu gün sürat yaptım ve terleme çok aşırı derecede olmadı az oldu ,tabi aldığım iç termal 30 liralık olursa olacağı bu,
ucuzdur vardır illeti ,çok pahalı malzemeler bunlar malesef yuro zati uçmuş 2.7

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi merhaba.
Bende spd var ama ayakkabılar yazlık onlara kılıf gerek.Galiba mesai'ye kalmadıgım akşamlar bisiklet sürmem gerekecek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ozan Güneri

evet spd ninde kışlık olanları var piyasada,
bunlar asla soğuğu geçirmez ama çok pahalı ,
ben kılıf kullandım ama olmadı o kılıfın ayarı çok önemli altı uygun olacak spd nin kilit sistemine,
ucuz mallar kötü netice vermekte ,evet bu gün ben ne yaptım spd ayakkabı benim yazlık ve üç çift yün çorap ile ayaklar asla üşümedi, benim ayağım öyle kolay kolay terlemiyor ,kimininki acaip terler ,bende öyle bi durum olmuyor,,

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Soner Sarihan

Öneriniz için teşekkürler.Ancak ses durumunu bilmiyorum apartman dairesi için ?

@Kudret Kurtcebe

Sen bizler gibi değilsin Kudret abi.:in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Gökhan Toros

uyku konusunda gökana katılıyorum benimde kıymetli ama bu gün saat 07.45 de yola çıktım evet ayaz var idi ve 300 rakımlarda tempolu sürdüm gerçekten kesiyor idi rüzgar ama ,alt termal beni korudu ,üst termal malesef çok azda olsa teri engelleyemedi.fakat beni tir tir titretecek kadar terlemedim ,bu terleme olayı çok tehlikeli sürat yaptıktan sonra mola verilen yerde ayaza maruz kalmak mazallah adamı aynen yatağa düşürür, sürat sonrası kışın durma en fazla 3-4 dakika ile sınırlı olmalı,,evet kar maske her zaman bende işe yarar ve ayrıca gözlük, insan aynen göz nezlezi olur gözler soğuğu yemeyecek ,,

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
arkadaşlar sohbetinize katılmak isterim genelde akşamları çıkıyordum antrenmana ancak bisikletin vites sistemini yükseltiyorum ve kolların yurtdışından sipariş etmem ve gümrükten çıkmayı bekliyor olması nedeni ile biraz ara verdik kollar gelir gelmez sabah 6-7:30 arası antrenmana çıkacağım kıyafet konusunda thermal forma ve içinize thermal içlik thermal balaklava, uzun parmak eldiven yada kısa eldiven altına giyilecek ipek eldiven, ayakkabı kılıfı ve rüzgarlık ile birlikte çıkılması uygundur. bisiklete ilk bindiğinizde biraz üşüme hissedeceksiniz ancak ilk 3-5 km de ısınacaksınız ve 50 km boyunca bisikletten hiç inmeden antrenmanı tamamlamak gerek kesinlikle dur kalk yapmamaya özen gösterilmeli antrenman bitince direk eve girilmeli aksi halde durup 5 yada 10 dakika sonra bisiklete binerseniz vücut ısınızı yeniden yakalayamayacak ve soğuğu alarak hasta olacaksınız. kışın içeri kapanıp rollerda çalışmakla birlikte soğuk havalarda da antrenman yapmanın çok faydası olacaktır.