Rusya, Çin, Vietnam (Uzakdoğu turu)

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Arkadaslar.
Herhalde birkac yildir tasarladigim tur icin sartlar olusmak uzere, yani kisisel durumlar, is, finansman.....gibi. Is vizelere kaldi .

Simdiden herkese haber vereyim isteyen arkadaslar davetlidir, eger kimse gelmezse ozgurlugu yalniz yasayacagim demektir:mad: . Ha sonra haber vermedim diye darginlik olmasin:)

Eger bir aksilik cikmazsa agustosun ortasi gibi Istanbul'dan baslayip once Moscowa'ya gidecegim. Aslinda hareket icin biraz gec kaldim ama parayi anca biriktirebildim:) . Tabiki yaz sezonunu yakalamam icin ara sira trene binebilirim. Oyle evden cikip eve kadar bisikletle donme inadim yok. Moscowa'dan 7 gun suren Trans Siberia treniyle Cine gitmeyi planliyorum, zaten hayalimdeki bir tren yolculuguydu ve oradan sonrasi Vietnama, guneye dogru. Hic rekor kirma gibi bir iddiam yok. Gunde 50-150 km veya sevdigim yerlerde uzun kalmayi planliyorum. Donus icinde acelem yok yani su anda tam bir plan yapmadim, herhalde 7-8 ayi bulur donusum.

Arkadaslar sizlerden ricam:
Sponsor konusunda ozgurlugumu kisitlayabilir dusuncesiyle simdiye kadar hicbir girisimde bulunmadim, ne dersiniz, bu konuda sansim olabilirmi? Eger ilgili adresleri bana ulastirirsaniz sevinirim:confused: .

Haberlerinizi bekliyorum.

Selamlar

Scudo

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
rusya çin vietnam :eek: off offf maşallah. çok ilgi çekici.. fotoğraflar için sabırsızlanmaya başladım şimdiden :) şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

davetiniz için teşekkürler ama ben gelemem malesef :D

ama gelebilecek (uzakdoğu turu yapmak istediginden bahsediyordu) birini tanıyorum ona sorup size haber veririm.

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
trans-siberia cok istah acici :D ama agustos benim icin cok erken :( ekim sonundan once bir yere kipirdayamam.. ondan sonra da belki etopya.. yani bu tren yolculugu gene sonraya kaldi.. tuh :( cok keyifli olurdu halbuki.. boyle son dakika soylenir mi canim :)

kambocya, laos, tayland, vietnam, singapur konusunda yardima ihtiyaciniz olursa haber verin, oradan size birkac yer, insan tavsiyesinde bulunabilirim.. hatta, etopya iptal olursa bisikleti ucaga atip guneydogu asyanin bir bolumune gelebilirim.. soz vermiyorum :)

sponsor konusunda... bakin bu konuda bir kac fikir olabilir.. bir ara size yazarim..

adiniza cok sevindim Ahmet Mumcu bey, yolunuz acik olsun

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Ahmet Abi süper bir gezi olacak gibi görünüyo. İnanın fırsatım olsa çok isterdim. Hayalimde bisikletle Dünya değilde Türkiye turu var. Bunu birgün mutlaka yapıcam. Ne zaman olur yaş kaç olur bilemem.
Kalbimiz ve desteklerimiz sizinle. Yolunuz açık olsun. Güle güle gidin, güle güle gelin.
Sevgiler...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
hayali bile güzel olsa gerek..

sponsor konusu, özgürlüğünü kısıtlamaz..sen şartlarını ortaya koyduktan sonra kabul eder yada etmez...sanki..:confused: en azından şansını denemelisin..sponsorlu yada sponsorsuz...nasılsa gitmeyi göze almışsın..bikere bikergrrl'den tavsiye almanı önerebilirim.

mr.hyde

Üye
Tepki
16
valla ben bisikletle çıkıp marsa orda roketle jüpitere ordan e.t. misali uçarak venüse uzanmak niyetindeyim..harelerinde bisikletle sekmek büyük fantazimdi...ne deyim hakketen maaşallah...bir "bisikletle ankaradan çıkamayan olarak" kıskandım!!!iyi yolculuklar,eğlenceler...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Ahmet Mumcu Bey, selamlar..

Bu güzel gezi planınız için sizi tebrik ediyorum. Sizinle gerçekten gelmeyi çok isterdim. Yukarıdaki baloncuğun içinde orjinaline sadık kalınarak alıntı yapılmış mesajınızda kırmızı renkle boyadığım kelimeleri okuduktan sonra aklıma şöyle bir soru takıldı. Eğer yanlış anladıysam şimdiden çok çok çok özür dilerim.

" Siz bu gezinizde bisiklete binmeyi düşünüyormusunuz acaba?":D :D :D

Kızmaca yok, peşinen dilenmiş özürüm var.
En fazla espriyle mukabele edebilirsiniz.. Anlayışınız için şimdiden teşekkürlerimi kabul ediniz lütfen :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073

Merhabalar Ironman.

Tabiki uzun yol hakkinda merak ettiginiz konulari sorabilirsiniz. Seve seve yanitlarim. Boylece tum arkadaslara belki biraz faydam olur.
Simdi Dunya turlarinda genel bir rota vardir. Olabildigince yaz sezonunu yakalamaya calisirsin. Turda sadece bisiklete binme suresinde gecen zamani degil 24 saati dusunmelisin. Dusun ki tum gun yagmur veya sogukta yollardasin aksamida cadirda sogukta gecirmek zorundasin. Nerde oyle eve gelip dus alip sicacik odada televizyon basinda cayini kahveni icmek. Hatta bazen guney ulkelerinde birkac ay kalip kisin yumusamasini bekleyebilirsin, tekrar kuzeye donmek icin. Genellikle Turkiyeden baslarsan Mart, nisan gibi cikip yazi kuzey yarimkurede gecirirsin ve kisa guney yarimkureye gecmeye calisirsin. Yani yil boyunca zig-zag. Eger hicbir ulasim aracina binmeyeyim diyorsan bir dunya turu 3-4 sene surebilir. Hatta ben 6-7 senedir yollarda olanlari biliyorum. Ben bir keresinde 3 yaz arka arkaya yasadim ve Dunya turunun 1/3 unu anca tamamlayabildim.
Simdi benim tren meselesine gelince:
1 Agustosa kadar calismak zorundayim, malum ya parasiz birsey olmuyor:)
Planladigim tur icin mart ayina kadar Turkiyeden cikmayi beklemektense tren yardimiyla yazin son gunlerinden yararlanarak hizli bir sekilde guneye gecmeyi dusunuyorum. Istanbul-Moskova arasinida gidebildigim kadar bisikletle gidecegim.Ayrica senelerdir hayalimdeki "Trans Sibirya" tren yolculugunuda gerceklestirmis olacagim. Hani derlerya bir tasla iki kus. Yani ekim kasim gibi Beejing'ten tekrar bisikletle guneye yollara dusecegim. Aslinda bir yere ucakla gidip oradan baslamayi pek cazip bulmuyorum.
Umarim bu turla ilgilenen arkadaslar olur ve sizlere arada sirada resim veya yazi gonderirim.
Ha bu arada Cin ve Mogolistan vizesini bir aksilik cikmadan aldim. Artik son hazirlik asamasina geldim. Bu konuda fikirlerini ve tecrubelerini paylasan arkadaslara tesekkurler.
Selamlar

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
Simdiden hayırlı yolculuklar diliyorum ne denirki isallah kazaısz belasız tamamlarsın hayalindeki rotayı,ve unutmaki burda senin iyi haberlerini ve resimlerini bekleyenler olacaktır :) tum pedal dostlarının destegını arkanda hisset dostum,iyi yolculuklar.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Mumcu

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

gerçekten katılmayı çok isterdim,
size zevkli ve unutamayacağınız kadar güzel bir gezi dilerim.

• Beğen

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Ahmet Mumcu bu turunda elimden geldiğince senin yanındayım. (Sadece internet ortamından, sana ne kadar destek olabilirim bilmiyorum ama). Kalbimiz seninle beraber o yollarda sana arkadaştır.
Gücün ve moralin daim olsun. En büyük keyifler seninle olsun.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Ahmet Abicim yolun açık olsun. Güle güle git, güle güle gel. Gezinin fotoğraflarını her zaman bekliyor olacağız.
Allah yolunu açık etsin...

Sevgiler...

• Beğen

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Arkadaslar,
Ilk etap Alpullu-Kirklareli olarak basladim. Baslangicta bisiklet dayanilmaz agir, hele yokuslarda bir felaket. Formumu bulmam icin kendime 3 hafta gibi bir zaman veriyorum.
Aksam kampi dag basinda kurunca ozgurlugu epey zamandir ozledigimi anladim. Ikinci gunde Bulgaristana girdim, birhayli yorucuydu, etabin 67km olmasina ragmen. 707 metre dag tirmandim. Yuk olmasa 1707m cikabilirdim. Asil onemli bir konuda sicaklar. Ilk gun kendi termometremde 51 dereceyi okudum. Oglenleri uzun bir ara veriyorum. Simdide Burgaz'da bir oglen molasinda sizlere yaziyorum. Resimleri maalesef bilgisayara koyamadim. Yakinda olur umarim.
Desteklerinize tesekkurler,
Hepinize selamlar

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923

Ahmet bey Merhaba
Nihayet ilk mesajınızı aldım. Size iyi yolculuklar dilerim. Birkaç gün sonra muhakkak vucudunuz forum kazanmaya başlar . İnşallah bu sıcaklarda hasta filan olmazsınız. Kendinize dikkat edin .
İyi haberlerinizi bekliyoruz.
Bizim burdan size yapabileceğimiz , ancak size moral vermekten öte gitmez. Ama tüm forum olarak sizi desteklediğimizi söyleyebilirim.

Size neşeli, mutlu, güçlü kaslar diliyorum.
Hoşçakalın. İyi yolculıklar.